Corpus Harsona Quartet


Zenei stílusKlasszikus
Corpus Harsona Quartet

A Corpus Harsonakvartett 2001-ben alakult a Liszt Ferenc Zenemuvészeti Egyetem fiatal növendékeiből.

Tagjai: Sütő András, Pálinkás Péter, Káip Róbert és Nagy Viktor Dániel.

Kezdeti céljuk a rézfúvós kamarazene iránti rajongásukból adódóan a harsona kvartett irodalom megismerése és megismertetése a szakmán belül és kívül egyaránt.

A kvartett tagjai nem csak kamarazenészként, hanem szólistaként is elismertek. Nívós országos versenyek győztesei, illetve díjazottjai. Mégis fáradtságot nem ismerve vetették bele magukat a tökéletes együttjáték és hangzás kialakításába, melynek alapfeltétele a kitartó próba, a versenyekre való felkészülés, az azokon való részvétel, s nem kevésbé a koncert- és kurzuslehetőségek teljes körű kiaknázása.

Fennállásuk alatt számtalan felkérésnek tettek eleget a Vigadó nagytermében, a Magyar Rádió Márványtermében, Bartók Béla Nemzeti Hangversenyteremben, Liszt Ferenc Zeneakadémián, hazai és nemzetközi fesztiválokon. A Magyar Rádióban valamint a Mittel Deutsche Rundfunk-ban az együttesnek lehetősége nyílt felvételeket készítenie, amelyeket ezek a rádióadók a mai napig műsorukra tűzik.

2001 őszén az együttes benevezett az első nemzetközi versenyére, a 7. Passau-i Rézfúvós Kamaraversenyre, ahol különdíjasok lettek.

Ezután másfél évnyi "műhelymunka" következett. Még ebben az évben részt vettek Armin Bachmann mesterkurzusán.
Ezt követte 2002 és 2003 nyarán Edgar Manyak kurzusa a Szekszárdi Nemzetközi Rézfúvós Napokon.
2003 márciusában, a franciaországi Illzach városában, egy nemzetközi kamaraversenyen bekerültek a döntőbe a legjobb nyolc együttes közé, valamint megkapták a legjobb rézfúvós elismerést.
Lelkesedésük továbbra sem hagyott fel, olyannyira,hogy 2003 augusztusában, Finnországban,a Nemzetközi Harsonaszövetség /ITA/ által megrendezett Harsonakvartett Versenyen első helyezést értek el, szeptemberben pedig az 5. Philip Jones Nemzetközi kamaraverseny első díját vehették át Guebwillerben, Franciaországban.

2004-ben Münchenben a 4. Jan Koetsier Harsonakvartett versenyen 1. helyezést értek el.

Miután az együttes nemzetközileg is ismertté vált, sorra kapták a koncertmeghívásokat a világ minden tájára.

A 2004 nyarán a Budapesten megrendezett Nemzetközi Tuba és Eufónium Konferencián nagysikerű koncertet adtak Stephen Mead
világhírű eufónium művésszel a Zeneakadémia Nagyteremben.

2005-ben három rangos nemzetközi fesztiválon adtak nagysikerű koncertet, a szlovákiai Zilinában, az Egyesült Államok-beli New Orleans-ban, majd a svájci Jura fesztiválon, majd a Rath cégnek köszönhetően az együttesnek lehetosége nyílt 2005-ben Manchesterben, Huddersfildben és Glasgowban mesterkurzust és koncertet adniuk.

2006-ban meghívást kaptak többek között a Zsombolyai Blues Fesztiválra(RO), és a Budapesti Sziget Fesztiválra.

Sorozatos győzelmeiknek köszönhetően elnyerték az angliai Michael Rath hangszerkészítő cég támogatását, amelynek eredményeképpen 2005 őszétől új mesterhangszereken játszhatnak.

Fő feladatuknak a kortárs magyar zeneszerzők műveinek, valamint a populárisabb zene bemutatását érzik Magyarországon és külföldön egyaránt. Repertoárjukban
a reneszánsz zenétől a kortárs zenéig szinte minden megtalálható. Otthonosan mozognak mind a komolyzene, mind a jazz világában.

  Amennyiben szeretnéd adminisztrálni ezt a tételt kattints ide.
 

Szólj hozzá!


Nem az a tipikus sztár, de milliók rajonganak érte –  és most Magyarországra jön

Nem az a tipikus sztár, de milliók rajonganak érte...

Donny Benét, az ausztrál synth-funk zenész kopaszodó fejével, hódító bajuszával és fehér zakójával 2011 óta tartja lázban a világot...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Koncz Zsuzsa az Arénában: Jelbeszéd 2.0

Az énekesnő tizennegyedszer lép a Sportaréna színpadára, legutóbb tavaly adott ott koncertet – április 13-án a közelmúltban készült Koncz Zsuzsa-albumok, így a Tündérország, a Vadvilág és a Szabadnak születtél dalai csendülnek fel a Jelbeszéd 2.0 elnevezésű koncert égisze alatt.

Először koncertezik Magyarországon a Take That

Európai turnéjuk alkalmával a This Life című, novemberben megjelenő vadiúj albumukat a magyar közönségnek is bemutatják. A jelenleg trió felállásban tevékenykedő együttes – Anglia egyik legnépszerűbb fiúcsapata – több mint harmincéves pályafutása során először jön hozzánk, 2024. július 3-án friss lendülettel veszik be...

EGYÜTT A ROCK&ROLL-ért – 3 napos fesztivál koncertekkel Budapest szívében

A Rocky Monday Közhasznú Egyesület 2024. április 26-28. között, a VI. ker. Dessewffy utca 39 előtti szakaszon immáron negyedik alkalommal szervezi meg az "EGYÜTT A ROCK & ROLL-ért" elnevezésű zenés fesztiválját.

Amikor mindenki szerző a zenekarban – idén is izgalmas témákkal jön a Dalszerző Expo

Idén hetedik alkalommal szervezi meg az Artisjus a DEX Songwriting Expót. A rendezvényt 2018-ban indította el a szerzői egyesület azzal a céllal, hogy hiánypótló kezdeményezésként támogassa az információmegosztást és kapcsolatépítést a dalszerzői közösségen belül, valamint lehetőséget teremtsen a szakmai fejlődésre.
Új koncertek