Horváth Balázs


Zenei stílusKlasszikus
Horváth Balázs

"...zenéje sokoldalú, virtuóz és nyitott a szokatlan hangzásokra" (Molnár Szabolcs)

Horváth Balázs 1976-ban született Budapesten.
1997-ben és 1999-ben második díjat nyert a Zeneakadémia zeneszerzés versenyén. 1999-ben 3. díjas lett a kecskeméti Kodály Zoltán Zenepedagógiai Intézet pályázatán. 1999-ben Idődalok c. darabja elhangzott Bostonban a 17. ALEA III Nemzetközi Zeneszerzés Versenyének döntőjében. 2000-ben Petrus-passio c. kórusműve nyert nívódíjat a törökszentmiklósi "Megváltás pályázaton". 2002-ben Contraindications, 2006-ban pedig Waiting for... c. kamaraműve nyert 2. díjat a szegedi Vántus István Társaság zeneszerzői pályázatán.
2007-ben első díjat nyert POLY c. darabjával az 'In Memoriam György Ligeti' zeneszerzői pályázaton Berlinben.
2008-ban Repedezett c. művéért 2. díjat kapott a Szépművészeti Múzeum Kardal pályázatán.
2009-ben BORROWED IDEAS c. művével második díjat nyert az Új Magyar Zenei Fórum zeneszerzőverseny nagyzenekari kategóriájában.
2011-ben a második Új Magyar Zenei Fórum döntőjében két műve is elhangzott. A (Tek)tonikust a kamarazenekari kategóriában 2., a Fausték az elvarázsolt kastélyban című darabot a nagyzenekari kategóriában 1. díjjal jutalmazta a zsűri.
2013-ban die ReAlisierung einer komPosition c. művével második díjat és az EMB különdíját nyerte az Új Magyar Zenei Fórum zeneszerzőverseny nagyzenekari kategóriájában.
Szerzőként együtt dolgozott többek között Eötvös Péterrel, Fekete-Kovács Kornéllal, Rivka Golanival, Bársony Péterrel, Keller Andrással, Rácz Zoltánnal, Joel Sachssal, Serei Zsolttal, Tihanyi Lászlóval, Vajda Gergellyel, Pierre-André Valade-dal, Howard Williamssel, Pablo Rus Brosetaval, valamint az Amadinda Ütőegyüttessel, a Budapest Saxophone Quartettel, a Componensemble-val, a Concerto Budapesttel, az Ensemble Modernnel, a 'de ereprijs' együttessel, a Göteborg Symfonikerrel, a Horvát Rádió Big Bandjével, az Intermoduláció Kamaraegyüttessel, a Modern Art Orchestraval, az MR Szimfonikusokkal, az RSO Wien-nel, a New Juilliard Ensemble-vel, a Tokyo Sinfoniettával, az UMZE Kamaraegyüttessel, a Savaria Szimfonikus Zenekarral.

2004-ben és 2007-ben a Liszt Ferenc Zeneakadémián és a New York-i Juilliard School of Music közös projektjének szervezője, valamint egyik művészeti irányítója. A projekt keretében karmesterként is közreműködött.

Horváth Balázs rendszeresen fellép különböző rendezvények, illetve kortárs kompozíciók karmestereként, előadójaként. Hat fiatal muzsikussal együtt 2009-ben megalapították a THReNSeMBle együttest, mely kortárszene előadására specializálódott, elsősorban pedig fiatal szerzők műveit mutatják be. A THReNSeMBle többek között Pierre Boulez, Luciano Berio, Franco Donatoni, Gryllusz Samu, Georg Friedrich Haas, Horváth Balázs, Toshio Hosokawa, Jeney Zoltán, Soproni József és Tihanyi László műveivel lépett már fel.

2000-2002-ben Kodály Zoltán zeneszerzői ösztöndíjas.
A Magyar Zeneszerzők Egyesülete Horváth Balázst 2004-ben MAGNETS IV (round and round), 2007-ben Waiting for... c. darabjáért Istvánffy Benedek díjjal jutalmazta.
2007-ben Erkel Ferenc-díjjal tüntették ki.
2012-től az Eötvös Péter Kortárszenei Alapítvány kuratóriumi tagja.

  Amennyiben szeretnéd adminisztrálni ezt a tételt kattints ide.
 

Szólj hozzá!


EGYÜTT A ROCK&ROLL-ért – 3 napos fesztivál koncertekkel Budapest szívében

EGYÜTT A ROCK&ROLL-ért – 3 napos fesztivál...

A Rocky Monday Közhasznú Egyesület 2024. április 26-28. között, a VI. ker. Dessewffy utca 39 előtti szakaszon immáron negyedik alkalommal szervezi...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Koncz Zsuzsa az Arénában: Jelbeszéd 2.0

Az énekesnő tizennegyedszer lép a Sportaréna színpadára, legutóbb tavaly adott ott koncertet – április 13-án a közelmúltban készült Koncz Zsuzsa-albumok, így a Tündérország, a Vadvilág és a Szabadnak születtél dalai csendülnek fel a Jelbeszéd 2.0 elnevezésű koncert égisze alatt.

Először koncertezik Magyarországon a Take That

Európai turnéjuk alkalmával a This Life című, novemberben megjelenő vadiúj albumukat a magyar közönségnek is bemutatják. A jelenleg trió felállásban tevékenykedő együttes – Anglia egyik legnépszerűbb fiúcsapata – több mint harmincéves pályafutása során először jön hozzánk, 2024. július 3-án friss lendülettel veszik be...

A hang már megvolt, most jön a fény is – 13. évadát nyitja a héten a Park

Az április 25-én induló új évadban már igazán nem kellene semmit csinálniuk a parkosoknak, csak jó koncerteket, programokat, azt' kész, hiszen a tavalyi évad megnyitása előtt arról számoltunk be, hogy komoly tuningot kapott a hangrendszer. De a Kispál óta tudjuk, hogy "ésfénynek" is lennie kell.

A bakonybéli Szent Mauríciusz Monostorban ad koncertet az olasz Quartetto Eos

Magyarországon is elindul az Európai kamarazenei együttműködés, a MERITA projekt, amelynek az a célja, h felkeltse és fenntartsa az érdeklődést a klasszikus zene iránt. A program keretében első ízben május 19-én a bakonybéli Szent Mauríciusz Monostor történelmi terében ad koncertet az olasz Quartetto Eos.
Új koncertek