Kurt Rosenwinkel Trio


Zenei stílusJazz/Blues
Kurt Rosenwinkel Trio

A negyvenedik életévét és gyakran ugyanennyi gitáreffektet taposó Rosenwinkelről írt beszámolókban a „zseniális”, „virtuóz” és „fenomén” mellett szinte mindig szerepel a „fiatal” jelző is. Noha egyetlen olyan tudományos értekezés sem ismeretes, amelyben 35 év felett még fiatalnak kategorizálnák az embert, Kurt Roswenwinkel ezen a téren is kivétel. Hogy nélkülözhetetlen sapkakollekciójának vagy lendületes gitárjátékának köszönheti kortalanságát, nyitott kérdés marad, az azonban tény, hogy a megújulni mindig képes gitárművészt „fiatalként” olyan „nagy öregek” utódjaként emlegetik, mint Pat Metheny, John Scofield és Bill Frisell.

Kurt Rosenwinkel, ahogy oly sokan mások is, tanulmányait a Berklee-ben kezdte, majd Pat Methenyhez hasonlóan karrierje kezdő lökését Gary Burton zenekarának köszönhette. Pályafutása játékstílusához illő könnyedséggel indult, hiszen már korai éveiben olyan muzsikusok oldalán lépett fel, mint Paul Motian és Brian Blade dobos, Chris Potter szaxofonos és Tim Hagans trombitás. Számos Jazzitude, All That Jazz és New York Timesban publikált méltatás mellett az egyik legrangosabb szakmai lap, a Downbeat magazin is többször az év legjobb fiatal jazzgitárosának titulálta. Rosenwinkel nem csak zenészként, de zeneszerzőként is aktív. Kreatív és friss kompozícióit jó néhány lemezen hallhatjuk, így többek közt a 2003-ban megjelent elektronikus felhangokkal dúsított Heartcore című albumán is, melyen Mark Turner szaxofon-, Ben Street zongora- és Jeff Ballard ütősjátéka mellett fuvola és basszusklarinét is gazdagítja a hangzást.

A philadelphiai születésű gitáros nem először jár Magyarországon, legutóbb Szabó Dániellel játszott a Mol Jazz Fesztiválon. A közös koncert után a magyar zongoraművész meghívást kapott Rosenwinkel ázsiai turnéjára, ahol Brad Mehldau-t helyettesíthette. Az eredetileg amerikai gitáros egyébként is jó viszonyban van az öreg kontinenssel, hiszen az utóbbi években a berlini jazzgitáros nemzedék jövőjét alakítja.

Május 1-jei koncertje alkalmával a Branford Marsalisből is ismert Grammy-díjas Eric Revis bőgőn, valamint a Herbie Hanckocktól Maria Schneideren át Wayne Shorterig a legkiválóbb amerikai zenészekkel játszó Kendrick Scott dobon kíséri.

  Amennyiben szeretnéd adminisztrálni ezt a tételt kattints ide.
 

Szólj hozzá!


 Cirque de Margaret: Co Lee-cirkusz a Kristályban

Cirque de Margaret: Co Lee-cirkusz a Kristályban

Utolsó fejezetéhez érkezik Co Lee cirkuszos epochja, amely a Cirque de L’Homme [CDL] című, tavaly februárban debütált nagylemeze óta zajlik. A...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Koncz Zsuzsa az Arénában: Jelbeszéd 2.0

Az énekesnő tizennegyedszer lép a Sportaréna színpadára, legutóbb tavaly adott ott koncertet – április 13-án a közelmúltban készült Koncz Zsuzsa-albumok, így a Tündérország, a Vadvilág és a Szabadnak születtél dalai csendülnek fel a Jelbeszéd 2.0 elnevezésű koncert égisze alatt.

Először koncertezik Magyarországon a Take That

Európai turnéjuk alkalmával a This Life című, novemberben megjelenő vadiúj albumukat a magyar közönségnek is bemutatják. A jelenleg trió felállásban tevékenykedő együttes – Anglia egyik legnépszerűbb fiúcsapata – több mint harmincéves pályafutása során először jön hozzánk, 2024. július 3-án friss lendülettel veszik be...

A nő, aki kilenc nyelven énekel – jön, jön, jön Lara Fabian

Nem is olyan rég járt nálunk: 2022 októberében adott koncertet az Arénában. 2024. április 30-án egy másik helyszínen, az MVM Dome-ban fog fellépni.

Elhunyt a Supermanagement társalapítója és tulajdonosa, Ferich Balázs

Ferich Balázs neve onnan is ismerős lehet nektek, hogy a Blind Myself basszusgitárosa volt, majd amikor Tóth Gergővel kis kanyarok után önálló céget alapítottak – ez lett a Supermanagement –, ők vették a szárnyaik alá például a Wellhellót, Dzsúdlót és Azahriah-t is. A zenész-menedzser mindössze 36 éves volt.
Új koncertek