Mouth of the Architect (US)


HonlapNem ismert
Zenei stílusMetal
Mouth of the Architect (US)

Az ezredforduló után megalakult sludge zenekarok többsége a kilencvenes évek hardcore-világából merítette a legtöbbet, és ez nincs másképp a Mouth of the Architect esetében is. A zenekar ugyanis olyan prominens ohiói bandák tagjaiból verbuválódott, mint a Dead Blue Sky, vagy a Twelve Tribes – érdekességként célszerű megjegyezni, hogy mindkét zenekar fellépett korábban Magyarországon (a Dead Blue Sky a Darkest Hour, a Majority Rule és az Undying vendégeként a gödöllői Trafóban, a Twelve Tribes pedig a Kultiplexben). Mindezt csak azért fontos kiemelni, mert a metalos hardcore világából nyert attitűd kétségkívül meghatározta a banda arculatát már a korai években is. Ennek köszönhető, hogy a Time and Withering morózus, távolságtartó és nyers hangzásának még volt hová csiszolódnia a nemzetközi elismeréshez, amit 2006 hozott meg a zenekarnak. Előbb a műfaj egyik legjobban sikerült megosztott kiadványát adták ki a tiszavirág életű Kenomával, majd a The Ties That Blinddal végképp elérték, hogy a Translation Loss (Rosetta, Jarboe, American Heritage) gondozásában megjelent lemez végképp kiemelje őket az utánpótlások sorából. Ez nem csupán a vendégeknek volt köszönhető – a lemezen a Mastodon gitárosa, Brent Hinds, valamint a Botch és a Russian Circles basszere, Brian Cook is feltűnt –, hanem a kiérlelt daloknak is, melyek beszippantó légköre a csapat védjegyévé vált. Az ezt követő kiadványokon pedig tovább tudott tisztulni a MOTA: a zenei palettán megjelent a progresszív rock és a pszichedelikus lebegtetés élménye is, aminek köszönhetően a már másodszor Budapestre látogató zenekar egy szuggesztív, örvénylő élménnyel ajándékozza meg hallgatóit, valamint a koncertlátogatókat. A 2012 telén rögzített Dawning a tagok egyéb teendőitől (a dobos Dave Mann már az Enabler tagja is, a basszer Joe Lester pedig az Intronautban is játszik) függetlenül is az idei év egyik legfontosabb lemeze lehet, ami méltán igazolja, hogy ebben a benyomásalapú hangzásvilágban még mindig lehet igazán nagyot alkotni.

Lemezek:
Time and Withering, 2004
Split EP w/ Kenoma, 2006
The Ties That Blind, 2006
Quietly, 2008
The Violence Beneath EP, 2010
Dawning, 2013

  Amennyiben szeretnéd adminisztrálni ezt a tételt kattints ide.
 

Szólj hozzá!


Fellegterápia – bemutatkozó album és lemezbemutató a MANYI-ban

Fellegterápia – bemutatkozó album és lemezbemutató...

Fellegterápia címmel elkészült a FellegAjtó első nagylemeze. A név egy világzenei és etnoprojektet takar, amely ötvözi a hagyományos népi...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Koncz Zsuzsa az Arénában: Jelbeszéd 2.0

Az énekesnő tizennegyedszer lép a Sportaréna színpadára, legutóbb tavaly adott ott koncertet – április 13-án a közelmúltban készült Koncz Zsuzsa-albumok, így a Tündérország, a Vadvilág és a Szabadnak születtél dalai csendülnek fel a Jelbeszéd 2.0 elnevezésű koncert égisze alatt.

Először koncertezik Magyarországon a Take That

Európai turnéjuk alkalmával a This Life című, novemberben megjelenő vadiúj albumukat a magyar közönségnek is bemutatják. A jelenleg trió felállásban tevékenykedő együttes – Anglia egyik legnépszerűbb fiúcsapata – több mint harmincéves pályafutása során először jön hozzánk, 2024. július 3-án friss lendülettel veszik be...

Idén is koncertek töltik meg a Gyárkertet Veszprémben

Nagy kérdés volt, hogy a tavalyi, egész nyáron át tartó fesztivál folytatja-e a működését, hiszen az Európa Kulturális Fővárosa projekt már befejeződött. A válasz megérkezett: igen!

A hang már megvolt, most jön a fény is – 13. évadát nyitja a héten a Park

Az április 25-én induló új évadban már igazán nem kellene semmit csinálniuk a parkosoknak, csak jó koncerteket, programokat, azt' kész, hiszen a tavalyi évad megnyitása előtt arról számoltunk be, hogy komoly tuningot kapott a hangrendszer. De a Kispál óta tudjuk, hogy "ésfénynek" is lennie kell.
Új koncertek