Soós Gábor


Zenei stílusKlasszikus
Soós Gábor

"Zongorázni hat éves koromban kezdtem, majd fúvós zenekarban játszottam előbb szárnykürtön majd trombitán. Aztán jött az orgona... A győri Czuczor Gergely Bencés Gimnáziumban érettségiztem, zenei tanulmányaimat a gimnáziummal párhuzamosan folytattam a győri Richter János Zeneművészeti Szakközépiskolában Hoffmann Lászlónál, valamint Alföldy-Boruss Csillánál.

1999-ben felvételt nyertem a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemre, valamint a bécsi Zeneakadémiára (Universität für Musik und darstellende Kunst Wien). Tanáraim Budapesten Lehotka Gábor, valamint Ruppert István és Pálúr János voltak. 2002-ben én képviselhettem a Zeneakadémiát a prágai Bach-fesztiválon, melyre a Visegrádi Országok rendezésében került sor.

2004 őszétől az amszterdami Zeneakadémián (Conservatorium van Amsterdam) folytattam orgona ill. régi zene tanulmányokat Prof. Pieter van Dijk osztályában. Hollandiai tanulmányaim alatt lehetőségem nyílt számos híres templomban, csodálatos hangú orgonákon játszani és hangversenyeket is adni. Rendszeresen koncertezem többek között Ausztriában, Csehországban, Hollandiában, Magyarországon, Németországban, Spanyolországban, Szlovákiában.

Több hazai és külföldi mesterkurzus aktív résztvevője voltam, Gárdonyi Zsolt, Koloss István, Dick Koomans (Sweelinck and the organ), Felix Friedrich (Organ works of Johann Ludwig Krebs), Francesco di Lernia (Musical exchange between Flanders and Italy), Gustav Leonhardt (Sweelinck and the English virginalists), Jacques van Oortmerssen (Organ works of J.S. Bach), Ludger Lohmann (Organ works of Buxtehude and Bach), Menno van Delft (Virginal music of the XVII. century), Ton Koopman (Organ and harpsichord works of Buxtehude, Händel: Organ concertos), Edoardo Bellotti (G. Frescobaldi, improvizáció) irányításával.

A 2005-ben megrendezett hollandiai Govert van Wijn Orgonaversenyen (Maassluis-Groote kerk) első díjat nyertem. A verseny a híres Garrels-orgonán került megrendezésre, amely 1732-ben épült.

2006-ban szereztem diplomát a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem orgona tanszakán (orgonaművész, -tanár), másoddiplomámat három éves hollandiai tanulmányok után 2007-ben szereztem az amszterdami Zeneakadémián.

A 2007-ben Alkmaarban megrendezett VII. Nemzetközi Schnitger Orgonaversenyen az előkelő harmadik helyezést értem el. A versenyen huszonegy országból negyvenhét orgonista indult. A döntőt három forduló előzte meg, melyek során nem csupán az adott művek stílusos interpretációjával kellett a zsűrit meggyőzni, hanem a korabeli hangszereken való jártasság, a regisztráció és a hangszerkezelés is fontos szempont volt.

Visszatérve Magyarországra 2007 óta a győri Szent Imre plébániatemplom orgonistája vagyok. A templomi szolgálat mellett tanítok is a győri Egyházmegyei Kántorképző orgona tanáraként. 2007 óta rendszeresen koncertezem a Collegium Musicum Jaurinense Régizene Együttessel.

Feleségem, Dobó Márta (textiltervező iparművész), gyermekeink: Luca és Benedek. Korábbi, valamint aktuális fellépéseimről, koncertjeimről a hangversenyek menüpontban tájékozódhat." (Forrás:http://soosgabor.hu)

 

Iskolák:

Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem, okleveles orgonaművész, -tanár
(tanáraim: Lehotka Gábor, Pálúr János, Ruppert István)
Conservatorium van Amsterdam
prof. Pieter van Dijk (Alkmaar) osztályában

 

Munkahelyek:

2006- Győri Egyházmegyei Kántorképző (orgona tanár)
2007- Szent Imre plébániatemplom, Győr
2007- Collegium Musicum Jaurinense (succentor, orgona, basso continuo)
2016- Győri Hittudományi Főiskola (orgona, hangszerismeret)

  Amennyiben szeretnéd adminisztrálni ezt a tételt kattints ide.
 

Szólj hozzá!


 Cirque de Margaret: Co Lee-cirkusz a Kristályban

Cirque de Margaret: Co Lee-cirkusz a Kristályban

Utolsó fejezetéhez érkezik Co Lee cirkuszos epochja, amely a Cirque de L’Homme [CDL] című, tavaly februárban debütált nagylemeze óta zajlik. A...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Koncz Zsuzsa az Arénában: Jelbeszéd 2.0

Az énekesnő tizennegyedszer lép a Sportaréna színpadára, legutóbb tavaly adott ott koncertet – április 13-án a közelmúltban készült Koncz Zsuzsa-albumok, így a Tündérország, a Vadvilág és a Szabadnak születtél dalai csendülnek fel a Jelbeszéd 2.0 elnevezésű koncert égisze alatt.

Slash visszatér!

Myles Kennedy & The Conspirators társaságában 2024. április 19-én lép fel az MVM Dome-ban.

A nő, aki kilenc nyelven énekel – jön, jön, jön Lara Fabian

Nem is olyan rég járt nálunk: 2022 októberében adott koncertet az Arénában. 2024. április 30-án egy másik helyszínen, az MVM Dome-ban fog fellépni.

Elhunyt a Supermanagement társalapítója és tulajdonosa, Ferich Balázs

Ferich Balázs neve onnan is ismerős lehet nektek, hogy a Blind Myself basszusgitárosa volt, majd amikor Tóth Gergővel kis kanyarok után önálló céget alapítottak – ez lett a Supermanagement –, ők vették a szárnyaik alá például a Wellhellót, Dzsúdlót és Azahriah-t is. A zenész-menedzser mindössze 36 éves volt.
Új koncertek