Budapest 2014. Feb. 09. (19:00)

Dalnokklub


Dalnokklub
Andrejszki Judit: A magyar régizenei élet emblematikus alakja. Orgona szakon végzett Lehotka Gábor orgonaművész tanítványaként. A barokk éneklés technikáját Lengyelországban M. Bornus-Szczycinski kontratenor tanítványaként sajátította el. A varsói tartózkodást külföldi kurzusok követték: Ausztriában, Londonban és Hollandiában neves tanároknál mélyíthette el continuójáték- és historikus-előadásmódbeli tudását.

A Magyarországon megrendezett nemzetközi barokk énekverseny különdíjasaként különös hangsúlyt fektet a magyar régizene bemutatására és megismertetésére. 1987 óta énekese és csemballistája a számos lemezt kiadott Musica Profana régizene együttesnek, akikkel a magyar kultúra követeiként bejárták egész Európát. Tagja a Corvina Consort énekegyüttesnek is.

Közreműködik – hangszeres és énekes szólistaként – Magyarország legkiemelkedőbb kamarazenei és énekegyütteseinek lemezén, többször tartott ének mesterkurzust.

Pejtsik Péter: Sokoldalú zenészegyéniség: zeneszerző, hangszerelő, előadó, karmester. Hangszerei: cselló, basszusgitár, hegedű, ének.

Számos stílusban otthonos. Csellistaként indult, de klasszikus zenei neveltetése mellett jártasságot szerzett a mai zenei köznyelvet alkotó számos irányzatban, s gyakran dolgozik együtt azok jelentős honi és világhírű képviselőivel. Saját zenekarával, az After Cryinggal, amelynek alapítása óta (immár 20 éve) folyamatosan tagja, e forrásokat és hatásokat szintézisként összefoglalóan mutatja be.

Önálló szerzőként is e szintézisre törekszik. Zeneszerzőként kamara- és zenekari műveket, színházi és filmzenéket jegyez. Az utóbbi időben gyakran komponál vagy hangszerel olyan nemzetközi megrendelők számára, mint a BBC, az Eurodisney, vagy a Real World Records, ahol az utóbbi években számos album és filmzene elkészítésében vett részt. Így például Peter Gabriellel, Richard Evans-szal és David Rhodes-szal közösen írt zenét a „Sea Monsters” című National Geographic IMAX filmhez.

Itthon a legkeresettebb hangszerelők egyike; szimfonikus munkái hallhatók többek között Ákos, a Crystal, Kasza Tibor, Balázs Fecó és a Bon-Bon albumain. A „Torzók” c. filmhez az After Crying tagjaival írt zenéje a 2002-es Berlini Filmfesztiválon ‘Special Prix Europe’ díjat nyert, és Oscar-ra jelölték. Legutóbbi magyarországi munkája: kísérőzene és dalok Shakespeare „Ahogy tetszik” c. darabjához, a budapesti József Attila színház számára.
 
  Amennyiben szeretnéd adminisztrálni ezt a tételt kattints ide.

 

Szólj hozzá!


Hölgyeim és uraim, ő SLASH!

Hölgyeim és uraim, ő SLASH!

A Slash feat. Myles Kennedy & The Conspirators a "The River Is Rising – Rest of the World Tour ’24" keretében – 21 ország 32 városában lépnek fel...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Koncz Zsuzsa az Arénában: Jelbeszéd 2.0

Az énekesnő tizennegyedszer lép a Sportaréna színpadára, legutóbb tavaly adott ott koncertet – április 13-án a közelmúltban készült Koncz Zsuzsa-albumok, így a Tündérország, a Vadvilág és a Szabadnak születtél dalai csendülnek fel a Jelbeszéd 2.0 elnevezésű koncert égisze alatt.

Először koncertezik Magyarországon a Take That

Európai turnéjuk alkalmával a This Life című, novemberben megjelenő vadiúj albumukat a magyar közönségnek is bemutatják. A jelenleg trió felállásban tevékenykedő együttes – Anglia egyik legnépszerűbb fiúcsapata – több mint harmincéves pályafutása során először jön hozzánk, 2024. július 3-án friss lendülettel veszik be...

Azahriah nem zárja skatulyába magát. Vagy de?

Skatulya I. címmel megjelent Azahriah új albuma, amelyet az egyik legnépszerűbb hazai dalszerző-előadó májusi tripla Puskás Aréna-koncertjéhez időzítve tett közzé.

A nő, aki kilenc nyelven énekel – jön, jön, jön Lara Fabian

Nem is olyan rég járt nálunk: 2022 októberében adott koncertet az Arénában. 2024. április 30-án egy másik helyszínen, az MVM Dome-ban fog fellépni.
Új koncertek