Budapest 2014. Jun. 28. (21:00)

David Yengibarian Trió


David Yengibarian Trió

David Yengibarian - tangóharmonika 
Bata István - basszusgitár 
Babics Márk - dob

Az örmény származású David Yengibarian 1976-ban született Jerevánban, zenészcsaládban nőtt fel, kilencévesen lett a Jereváni Zeneiskola növendéke, tízévesen kezdett el tangóharmonikázni. 1995-től Magyarországon folytatta zenei tanulmányait, ahol idővel az egyik legkeresettebb jazz- és világzenei előadóvá és zeneszerzővé vált, négy saját lemezt jelentetett meg (kettőt ebből a BMC-nél), továbbá számos színházi- és filmzenét komponált. 
Népzenei ihletésű egyedi zenei világának fő inspirációs forrása az örmény zenei hagyomány, az európai és amerikai jazz és improvizatív zene, az argentin tangó, valamint az azt megújító Astor Piazzolla zenéje. 
1999-ben megalakított triója az elmúlt másfél évtized során számos inkarnáción esett át, zenésztársai között a hazai jazz számos prominens képviselőjét megtalálhattuk. Jelenlegi partnerei is további neves együttesek oszlopos tagjai, Bata Istvánt a Fábián Juli & Zoohacker, Gereben Zita Quintet, Barabás Lõrinc Eklektric zenekarokból, Badics Márkot pedig a Kéknyúl Hammond Band, Konyha, Syntax Orchestra formációkból ismerheti a közönség. 
Zenei életünk szinte honosított, jellegzetes figurája nagyjából egy éve, pont a Budapest Music Centerben, a Fonó által rendezett Budapest Folk Festen adta magyarországi búcsúkoncertjét, mivel 18 év után úgy döntött, hogy hazaköltözik Jerevánba. Ennek révén külön öröm számunkra, hogy ezúttal az Opus Jazz Clubban adja egyik visszatérő koncertjét, s a 'Most akkor ez vajon jazz vagy világzene?' kérdésre álljon itt a muzsikus válasza: 
„A mi zenénk tekervényes, hosszú, háborús, boldog-boldogtalan, tragikus utat járt be, holokauszttal, szenvedéssel, örömmel. A népzenében tökéletesen benne van egy nép sorsa. Nem akartam amerikai zenét játszani, de a saját népzenémet alkalmasnak tartom arra, hogy jazzre jellemző igényességgel közelítsek hozzá. Azt hiszem, általában minden igazi zenész a saját kultúráját igyekszik a legmagasabb színvonalon érvényesíteni – ami azért nem azt jelenti, hogy alkalomadtán nem játszhatunk egy-egy ismert amerikai jazz sztenderdet.”

www.davidyengibarian.hu

 
  Amennyiben szeretnéd adminisztrálni ezt a tételt kattints ide.

 

Szólj hozzá!


 Cirque de Margaret: Co Lee-cirkusz a Kristályban

Cirque de Margaret: Co Lee-cirkusz a Kristályban

Június 1-én, a Kristályszíntér udvarán utolsó fejezetéhez érkezik Co Lee cirkuszos epochja, amely a Cirque de L’Homme [CDL] című, tavaly...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Koncz Zsuzsa az Arénában: Jelbeszéd 2.0

Az énekesnő tizennegyedszer lép a Sportaréna színpadára, legutóbb tavaly adott ott koncertet – április 13-án a közelmúltban készült Koncz Zsuzsa-albumok, így a Tündérország, a Vadvilág és a Szabadnak születtél dalai csendülnek fel a Jelbeszéd 2.0 elnevezésű koncert égisze alatt.

Slash visszatér!

Myles Kennedy & The Conspirators társaságában 2024. április 19-én lép fel az MVM Dome-ban.

A nő, aki kilenc nyelven énekel – jön, jön, jön Lara Fabian

Nem is olyan rég járt nálunk: 2022 októberében adott koncertet az Arénában. 2024. április 30-án egy másik helyszínen, az MVM Dome-ban fog fellépni.

Elhunyt a Supermanagement társalapítója és tulajdonosa, Ferich Balázs

Ferich Balázs neve onnan is ismerős lehet nektek, hogy a Blind Myself basszusgitárosa volt, majd amikor Tóth Gergővel kis kanyarok után önálló céget alapítottak – ez lett a Supermanagement –, ők vették a szárnyaik alá például a Wellhellót, Dzsúdlót és Azahriah-t is. A zenész-menedzser mindössze 36 éves volt.
Új koncertek