Budapest 2017. May. 20. (19:00)

Mozart: Requiem - Kobayashi és a MÁV Zenekar


Mozart: Requiem - Kobayashi és a MÁV Zenekar

Kevés olyan alkotás van a művészetek történetében, melynek keletkezéstörténetét annyi legenda venné körül, mint Wolfgang Amadeus Mozart utolsó művét.

1791 júliusában, a Varázsfuvola komponálása közben titokzatos látogató kereste fel a zeneszerzőt, és egy, személyét felfedni nem kívánó ismeretlen megbízásából, tekintélyes tiszteletdíj ellenében gyászmisét rendelt tőle, azzal a feltétellel, hogy Mozart szerzőségének is titokban kell maradnia. A megrendelő személyére később fény derült: Walsegg gróf a felesége emlékére előadott rekviemet saját műveként szerette volna feltüntetni. Mozart ekkor már súlyos beteg volt és többször hangoztatta: úgy érzi, a Requiemet saját halálára komponálja. Sajnos igaza lett, olyannyira, hogy befejezni sem tudta a művet: halála után tanítványa, Franz Xaver Süssmayer egészítette ki a hiányosan maradt partitúrát.Mozart nagyon fiatal, mindössze 35 éves a Requiem komponálása idején. Ezért is szép, hogy a MÁV Szimfonikus Zenekar szólistái valamennyien fiatalok és a közreműködő énekkar is ifjúsági kórusként alakult. Kobajasi Kenicsiro több mint negyven éve tűnt fel Magyarországon, amikor megnyerte a Magyar Televízió I. Nemzetközi Karmesterversenyét. Azóta a magyar zenekedvelők kedvence, igazi örökifjú, és régóta tart szoros barátsága a MÁV Szimfonikus Zenekarral is.

Műsor:

Mozart:Requiem, K. 626

Közreműködnek:

Kriszta Kinga (szoprán)Balogh Eszter (alt)Varga Donát (tenor)Dani Dávid (basszus)Budapesti Akadémiai KórustársaságMÁV Szimfonikus ZenekarVezényel: Kobajasi Kenicsiró
 
  Amennyiben szeretnéd adminisztrálni ezt a tételt kattints ide.

 

Szólj hozzá!


A Bujtor István Filmfesztivál is elköltözik

A Bujtor István Filmfesztivál is elköltözik

A héten ez már a második költözködős-fesztiválos hírünk, a másik a cikk végén. Másfél évtized után Balatonszemesről Keszthelyre teszi át...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Loreena McKennitt ismét elhozza Budapestre a kelta zene varázslatos világát

A többszörösen díjazott kanadai énekesnő és dalszerző – 2004-ben megkapta a Kanada Rendjét, és 2013-ban Franciaország Nemzeti Művészetek és Levéltárak Lovagja lett – 2024-ben 24 állomásos tavaszi európai turnéja keretén belül Budapestre is ellátogat, március 24-én érkezik az MVM Dome-ba.

Koncz Zsuzsa az Arénában: Jelbeszéd 2.0

Az énekesnő tizennegyedszer lép a Sportaréna színpadára, legutóbb tavaly adott ott koncertet – április 13-án a közelmúltban készült Koncz Zsuzsa-albumok, így a Tündérország, a Vadvilág és a Szabadnak születtél dalai csendülnek fel a Jelbeszéd 2.0 elnevezésű koncert égisze alatt.

Az Oasis debütáló lemezét hozza el Liam Gallagher a Szigetre

Újabb fellépőket jelentett be a Sziget. A most közzétett majd' 50 előadó között szerepel Liam Gallagher, generációjának egyik legsokszínűbb és legsikeresebb előadója, az idénre új albumot is ígérő Halsey, a 8 Grammy-t birtokló Skrillex, a 21. század egyik legkiemelkedőbb pop’n’soul énekesnője, Janelle Monáe, az idei Brit...

Kalóztól kongáig: öt jó koncert a közelgő Budapest Ritmo fesztiválon

A Bartók Tavasz Nemzetközi Művészeti Hetek keretében megvalósuló Budapest Ritmo idén is igazi zene csemegékkel szolgál. A már bemutatott fellépőkön kívül – link a cikk végén – további ajánlatokat teszünk régi/új izgalmas előadók felfedezésére.
Új koncertek