Budapest 2015. Nov. 12. (19:00)

Trio Inégal


Trio Inégal

Trio Inégal

Csalog Benedek - barokk fuvola
Kallai Nóra - viola da gamba
Pétery Dóra - csembaló

A francia barokk géniuszai
Műsoron:

Marais, Couperin, Leclair, d'Herveloix, Forqueray művei

A Trió Inégal tavaly nyáron alakult meg ebben a formában, de tagjai különböző felállásban már sokszor játszottak együtt az elmúlt tíz év során. Csalog Benedek és Kallai Nóra például több évig muzsikáltak együtt a Capella Esterházy nevű együttes tagjaiként 2000 és 2006 között, Pétery Dóra és Csalog Benedek több duó koncertet adtak itthon és külföldön egyaránt, Kallai Nóra és Pétery Dóra pedig számos kamarazenei és zenekari produkcióban vett részt együtt. Mindhárom zenész több neves külföldi intézményben – például Hágában, Brüsszelben és Helsinkiben – sajátította el a régi zenélés és a historikus, más szóval korhű játékmód fortélyait.

Ebben a műsorban igyekeztünk a három hangszer jellegzetességeit és különleges hangszínét kiemelni, mind a szólódarabok, mind a kamarazenei művek esetében. Külön érdekesség, hogy mindhárom hangszer szólisztikus és kísérő szerepben egyaránt megjelenik. Az első darabban pedig a gambacsalád akkori legkisebb tagja, a szoprán gamba (dessus de viole) kap a fuvola mellett szólista szerepet.

Csalog Benedek (1965) budapesti iskolái után a hágai Királyi Konzervatóriumban szerzett diplomát barokk-fuvola szakon Bart Kuijken osztályában.Tanulmányai után a lipcsei Hochschule für Musik und Theater barokk-fuvola és kamarazene tanára lett. Szólistaként fellépett és mesterkurzusokat tartott Európa legtöbb országában, az USA-ban és Dél-Amerikában, a Közel-Keleten, Oroszországban és Japánban. Első díjat kapott a Brugge-ben és Orlandoban megrendezett régizene-versenyeken.

Pétery Dóra orgona- és klavikordművész. A budapesti Zeneakadémia elvégzése után a Sibelius Akadémián Spányi Miklósnál klavikordjátékot, majd Hans-Ola Ericsson koncertorgonista osztályában tanult. Az Oului Konzervatórium és Főiskola egyházzenei szakán tanított orgona- és klavikordjátékot. Rendszeresen koncertezik szólistaként és kamarazenészként orgonán, csembalón, klavikordon. és zongorán. Repertoárja a kora reneszánsztól napjaink zenéjéig terjed. Szívesen dolgozik együtt zeneszerzőkkel, számos ősbemutató fűződik nevéhez. Több felvételt készített a magyar és a svéd rádiónak. A Budapesti Klavikordnapok művészeti vezetője. Kísérleti, kreatív zenés produkciókban is részt vesz. Jelenleg a Zeneakadémia doktorandusz hallgatója, a budapesti Farkas Ferenc Zeneiskola tanára és a Csillaghegyi Evangélikus Gyülekezet orgonistája.

 
  Amennyiben szeretnéd adminisztrálni ezt a tételt kattints ide.

 

Szólj hozzá!


Nem az a tipikus sztár, de milliók rajonganak érte –  és most Magyarországra jön

Nem az a tipikus sztár, de milliók rajonganak érte...

Donny Benét, az ausztrál synth-funk zenész kopaszodó fejével, hódító bajuszával és fehér zakójával 2011 óta tartja lázban a világot...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Koncz Zsuzsa az Arénában: Jelbeszéd 2.0

Az énekesnő tizennegyedszer lép a Sportaréna színpadára, legutóbb tavaly adott ott koncertet – április 13-án a közelmúltban készült Koncz Zsuzsa-albumok, így a Tündérország, a Vadvilág és a Szabadnak születtél dalai csendülnek fel a Jelbeszéd 2.0 elnevezésű koncert égisze alatt.

Először koncertezik Magyarországon a Take That

Európai turnéjuk alkalmával a This Life című, novemberben megjelenő vadiúj albumukat a magyar közönségnek is bemutatják. A jelenleg trió felállásban tevékenykedő együttes – Anglia egyik legnépszerűbb fiúcsapata – több mint harmincéves pályafutása során először jön hozzánk, 2024. július 3-án friss lendülettel veszik be...

EGYÜTT A ROCK&ROLL-ért – 3 napos fesztivál koncertekkel Budapest szívében

A Rocky Monday Közhasznú Egyesület 2024. április 26-28. között, a VI. ker. Dessewffy utca 39 előtti szakaszon immáron negyedik alkalommal szervezi meg az "EGYÜTT A ROCK & ROLL-ért" elnevezésű zenés fesztiválját.

Amikor mindenki szerző a zenekarban – idén is izgalmas témákkal jön a Dalszerző Expo

Idén hetedik alkalommal szervezi meg az Artisjus a DEX Songwriting Expót. A rendezvényt 2018-ban indította el a szerzői egyesület azzal a céllal, hogy hiánypótló kezdeményezésként támogassa az információmegosztást és kapcsolatépítést a dalszerzői közösségen belül, valamint lehetőséget teremtsen a szakmai fejlődésre.
Új koncertek