Budapest 2014. Jan. 11. (19:30)

Vadbarokk


Vadbarokk

Fesztivál Színház 

Közreműködik: Fonó Zenekar, Musica Profana 
Fonó Zenekar: Navratil Andrea - ének, Agócs Gergely - ének, duda, koboz, Gombai Tamás - hegedű, Pál István "Szalonna" - hegedű, D. Tóth Sándor - brácsa, Tárkány-Kovács Bálint - cimbalom, Kürtösi Zsolt - bőgő, harmónium 
Musica Profana: Andrejszki Judit - szoprán, csembaló, Kállay Katalin - furulya, brácsa, Szabó Zsolt - viola da gamba, furulya, Vitárius Piroska - hegedű, Winkler Balázs - cink, trombita 
Szerkesztő, zenei rendező: Agócs Gergely 

 

A Fonó Zenekar a magyar "táncházas" népzenei új hullám második generációját képviseli. Muzsikusai mindig a laikusok számára rejtett dimenziók, a stílusok szigorú keretein belül testet öltő színek és hangulatok feltárására törekszenek. Bár az együttes hangzásvilágát a népzene hagyományhű megszólaltatása alakítja, egyes produkcióiban a különféle (nem csak zenei) műfajok közelítésére is törekszik. Ilyen volt francia Ensemble Justiniana operatársulattal megvalósított Barbe Bleue projekt, vagy a Bartók műveiből és azok népzenei előképeiből összeállított, Túlparton című lemezük. 
A közelítések, azaz a műfajok közötti létező kapcsolódások feltárása, illetve megjelenítése motiválta nemrég megjelent, Vadbarokk című lemezük koncepciójának kialakítását is. Az album alapgondolata abból a felismerésből fakad, amely szerint a népzenének a műzenére gyakorolt, számtalanszor elemezett hatása mellett a zene világát évszázadok óta formálja egy ezzel ellentétes irányú folyamat is. A kései barokk idején, a Magyar Királyság területén a kor műzenéjének vonós-fafúvós-csembalós hangszeregyüttesei folkorizálódtak, azaz a hangszeres zeneszolgáltatást a falvakban is átvették a vonós alapú, esetenként itt is fafúvókkal, illetve a csembalót helyettesítő cimbalommal kiegészülő formációk. 
A Vadbarokk projekt most a Művészetek Palotája színpadán is bemutatkozik. A koncerten a párhuzamok felmutatását a Musica Profana régizene-együttes segíti, a barokk zene díszítésmódjainak, hangszerkezelési gyakorlatainak, sőt esetenként dallamainak hagyományozódása révén fennmaradt értékek pedig a Fonó Zenekar népzenei hangszereinek, illetve énekeseinek tolmácsolásában jelennek meg. 

Rendező: Művészetek Palotája

 
  Amennyiben szeretnéd adminisztrálni ezt a tételt kattints ide.

 

Szólj hozzá!


 Cirque de Margaret: Co Lee-cirkusz a Kristályban

Cirque de Margaret: Co Lee-cirkusz a Kristályban

Utolsó fejezetéhez érkezik Co Lee cirkuszos epochja, amely a Cirque de L’Homme [CDL] című, tavaly februárban debütált nagylemeze óta zajlik. A...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Koncz Zsuzsa az Arénában: Jelbeszéd 2.0

Az énekesnő tizennegyedszer lép a Sportaréna színpadára, legutóbb tavaly adott ott koncertet – április 13-án a közelmúltban készült Koncz Zsuzsa-albumok, így a Tündérország, a Vadvilág és a Szabadnak születtél dalai csendülnek fel a Jelbeszéd 2.0 elnevezésű koncert égisze alatt.

Slash visszatér!

Myles Kennedy & The Conspirators társaságában 2024. április 19-én lép fel az MVM Dome-ban.

A nő, aki kilenc nyelven énekel – jön, jön, jön Lara Fabian

Nem is olyan rég járt nálunk: 2022 októberében adott koncertet az Arénában. 2024. április 30-án egy másik helyszínen, az MVM Dome-ban fog fellépni.

Elhunyt a Supermanagement társalapítója és tulajdonosa, Ferich Balázs

Ferich Balázs neve onnan is ismerős lehet nektek, hogy a Blind Myself basszusgitárosa volt, majd amikor Tóth Gergővel kis kanyarok után önálló céget alapítottak – ez lett a Supermanagement –, ők vették a szárnyaik alá például a Wellhellót, Dzsúdlót és Azahriah-t is. A zenész-menedzser mindössze 36 éves volt.
Új koncertek