Hát ezért volt fényorgia a Nemzeti Galériában...

2020/07/11  ·   Klippremier   ·  koncert.hu

Kicsivel több mint egy hete a város számos pontját beragyogta a Nemzeti Galériában (-ból, -nál) megrendezett látványos fényshow: itt a magyarázat, mi volt ez!

Ezért volt fényorgia a Nemzeti Galériában

Az egész történet Bereczki Károlytól, a Light Positive nevű rendezvénytechnikai cég vezetőjétől indult még áprilisban. Mivel a vírushelyzet számukra is azonnali leállást hozott, úgy gondolta, kihasználja a lehetőséget, hogy egy monumentális, művészeti ágakon átívelő együttműködést hozzon létre, amire a hétköznapi darálóban nem lenne lehetősége.

 “Szerettem volna egy olyan megmozdulást, ahol az emberek felé azt közvetíthetjük, hogy ennek már nemsokára vége. Ez az én esetemben nyilván egy fényshow formájában fogalmazódott meg, egy olyan központi helyen, aminek van valamilyen szimbolikája.”

Itt jött a képbe JumoDaddy, aki egy nagyon húzós tracket készített, ami dinamikájában tökéletesen reflektál a vérpezsdítő látványra, hangulatában pedig ténylegesen felébreszti a várost. Lábas Vikit (Margaret Island) és MC Kemont (Irie Maffia) hívta segítségül, a közös munkáról pedig a következőképp mesélt:

 “Kemonnal és Vikivel is dolgoztam már, és valahogy beugrott, hogy ők még soha nem szerepeltek közös dalban. Viki hangja nagyon jól ellenpontozza Kemon karcosságát, és együtt a kettő teszi számomra igazán színessé a dalt. Egy nagyon laza hangulatú, de annál termékenyebb napot töltöttünk Fonyódon Vikiék házában. A szöveg is itt született meg, ekkor még a karantén végén jártunk, és nagyon vártuk a nyitást, és hogy valóban átélhessük, milyen lesz, amikor majd tényleg ébred a város.”

 Az egyedülállóan látványos, grandiózus videót a Magyar Nemzeti Galériában forgatták, a helyszínt a Light Positive csapata 100 db mozgófejes, zenére programozott intelligens lámpával világította be. A történet szerint JumoDaddy, Viki és Kemon egy szupertitkos buliba érkezik az üres Galériába, aminek egészen a tetejéig jutnak, miközben akkora party-t csapnak, hogy az egész várost felrázzák vele. A különleges, káprázatos estét a Rockstar Photographers teljes csapata dokumentálta, ebből hat operatőr csak a forgatással foglalkozott. Számos szögből örökítették meg Budavári Palota kivilágítását, aminek legfőbb nehézségét az okozta, hogy rövid ideig voltak ideálisak a fényviszonyok. 

 “Azért is örültünk a felkérésnek, mert bár minket szerencsére kevésbé érintett a válság, nekünk továbbra is megmaradtak a munkáink, de a vizuális szakmában dolgozóknak a nagyrésze nem ilyen szerencsés. Hiszen a fotósok, videósok főképp az elmaradt rendezvényeken, fesztiválokon, koncerteken, esküvőkön dolgoznak. Erről kevés szó esett sajnos, és örülünk, hogy képviselhetjük a szakma részét ebben” – mesélte Kálló Péter.

 A zeneipar legkülönfélébb szereplőinek art kollaborációjaként született meg tehát az Ébred a város, ami elképesztő látvánnyal és pörgős beatekkel ünnepli Budapest újranyitását.

JumoDaddy, Lábas Viki, MC Kemon, Ébred a város, fény, show, Magyar Nemzeti Galéria

Képtár

  • Hát ezért volt fényorgia a Nemzeti Galériában... kép 84883
  • Hát ezért volt fényorgia a Nemzeti Galériában... kép 84884
  • Hát ezért volt fényorgia a Nemzeti Galériában... kép 84885
  • Hát ezért volt fényorgia a Nemzeti Galériában... kép 84886
  • Hát ezért volt fényorgia a Nemzeti Galériában... kép 84887
  • Hát ezért volt fényorgia a Nemzeti Galériában... kép 84888
  • Hát ezért volt fényorgia a Nemzeti Galériában... kép 84889
 

 

Szólj hozzá!


Miért kapott Budapest kiemelt státuszt a Metallica európai turnéja során?  (nyomokban koncertbeszámolót tartalmaz)

Miért kapott Budapest kiemelt státuszt a Metallica...

A századik koncertbeszámolónak már nem futnánk neki, pláne úgy, hogy csak egyetlen estén (szombat) voltunk ott, úgyhogy bőven le vagyunk maradva a...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

Visszatérés a tett helyszínére: duplán ünnepli meg a jubileumát a 45 éves Solaris

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Magyar Örökség Díjjal kitüntetett Solaris ezt a páratlan jubileumot ünnepli majd meg 2026.március 21-én és 22-én a Várkert Bazárban.

Jason Derulo, Budapest Park, a női fantázia és egy nyári felhőszakadás

A Budapest Parkban adott koncertet Jason Derulo, de ez a beszámoló nem ott kezdődik, ahol általában egy koncertbeszámoló szokott. Mielőtt ugyanis szó esne a táncosokról, a slágerekről vagy a szakadó esőben előadott Want to Want Me-ről, szerzőnk egy olyan kérdést jár körül, amely legalább annyira hozzátartozik Jason Derulo...

Mehringer Marcival, Hegedűs Józsival és a Balkan VIP-vel szülinapozik a Bagázs

Nem mindennapi születésnapi bulira készül június 20-án a Dürer Kert. A Bagázs Közhasznú Egyesület a 15 éves fennállását ünnepli, méghozzá egy egész napos programmal, amelynek zenei részét több generáció és több műfaj képviselői adják össze.
Új koncertek