ABA NAPOK 2012.
Szeptember 14. péntek
Zenepavilon
16.55 Születésnapi égi köszöntő Tóth Fricivel
17.00 Ünnepélyes megnyitó
Közreműködők: Abai Pávakör és Citerazenekar, Kicevice Citerazenekar, Zwierzynieci Néptánccsoport,Sárvíz Fúvószenekar
Köszöntő: Kossa Lajos – Aba Nagyközség polgármestere
22.30 Hastáncbemutató (Hankusz Alicia és László Éva)
23.00 Utcabál
Nagyszínpad
19.00 Intim Torna Illegál
21.00 Magna Cum Laude
Vakegér Kocsma
21.00 Disco
Hörpintő Söröző
20.00 Retro disco meglepetés DJ-vel
Tök Király Étterem és Söröző
22.00 Disco
Utca
Hagyományok Forrása, Napvarázs programok, Nép- és iparművészeti vásár, Ízek Utcája, Borház, Pálinkaház, Vidámpark
Szeptember 15. szombat
Zenepavilon
12.00 FALUEBÉD
13.00 Faluebédhez szól a nóta – Bódi Guszti és a Fekete Szemek
14.00 Éles István humorista
Nagyszínpad
19.00 Heaven Street Seven
21.00 Geszti Péter és a GringoSztár
23.00 Vágtázó Csodaszarvas
Fórum étterem
10.00 Szellemvidék a Bartina Zenekarral
In memoriam Hamvas Béla, Cseh Tamás, Bor Lajos, Rózsa István
Katolikus templom
18.00 Magyar-lengyel közös ünnepi mise
Vakegér Kocsma
20.00 Bál
Hörpintő Söröző
20 00 Mulatós élő zene TIZSÓ-val
Tök Király Étterem és Söröző
22.00 Disco
Sport
07.00 Horgászverseny (Abai Sporthorgász-tó; jelentkezés előzetesen: 06-20-276-0013,
06-30-901-9709)
10.00 Aba-Sárvíz FC – Káloz serdülő bajnoki labdarúgó mérkőzés (Focipálya)
10.00 Sárkányrepülés Tóth Fricivel (Lómező; telefonos egyeztetés: 06-20-777-9913)
Utca
10.00 Falusi barangolás kisvasúttal
(20 óráig, indulás a Vörösmarty - Rákóczi sarokról minden egész órakor)
11.30 Veterán motor és Citroen kacsa bemutató és felvonulás
15.00 SZOMSZÉDOLÁS kisvasúttal és lovas fogatokkal (indulás a Balogh Center elől)
(római katolikus templom, egykori harangozó ház, Emlékező fák (stáció), református templom, festmény - és hímzéskiállítás a kisiskolában, néprajzi kiállítás régi tévék és rádiók bemutatójával, szíjgyártó műhely és hintókiállítás, fotókiállítás a Vörös Kakas Fogadóban, festménykiállítás a Fiáth utcában)
Egész nap: Hagyományok Forrása, Napvarázs programok, Nép- és iparművészeti vásár, Ízek Utcája, Borház, Pálinkaház, Vidámpark
Szeptember 16. vasárnap
XIV. Sárvíz Művészeti Fesztivál
08.00 Zenés ébresztő – Martonvásári Fúvószenekar, Pusztavám Község Német Nemzetiségi Fúvószenekar, Sárbogárdi Fúvószenekar, Sárvíz Fúvószenekar, Kislángi Happy Girls Mazsorett csoport, Álomtánc Hajnival Mazsorett csoport, Várpalotai Black Diamond Mazsorett csoport közreműködésével
09.00 Ünnepi felvonulás (Sárvíz Fogadó – Rákóczi u. – Millenniumi Park)
VÁLLAT A VÁLLHOZ-TISZTELET AZ ŐSÖKNEK
Közreműködnek:Sub Rosa–régizene együttes, Szent Sebestyén Számszeríjász Társaság, Kerecsen íjászok, Ort- Iki, Szárnyas Sárkányok, Honvéd Szondi György S.E.-Magyar Királyi Kardforgatók Rendje, Rege lovasok, Martonvásári Fúvószenekar, Pusztavám Község Német Nemzetiségi Fúvószenekar, Sárbogárdi Fúvószenekar, Sárvíz Fúvószenekar, Kislángi Happy Girls Mazsorett Csoport, Álomtánc Hajnival Mazsorett Csoport, Várpalotai Black Diamond Mazsorett Csoport, Tallósi fiatalok, Fehérvári huszárok.
Zenepavilon
09.30 Aba nyílkirálya választás
10.00 Fúvószenekarok, mazsorett csoportok, Tallósi fiatalok bemutatói
13.00 Cintányéros cudar világ - a Maya Trió műsora
14.00 Néptánc gála
Fellépnek: Ikarus Senior Néptáncegyüttes, TáncolKODÓ Táncegyüttes, Zwierzynieci Néptánccsoport
17.00 X. Sárvíz Szépe - szépségkirálynő választás
Református templom
10.30 Istentisztelet
Sport
10.00 Sárkányrepülés Tóth Fricivel (Lómező; telefonos egyeztetés: 06-20-777-9913)
10.00 Aba-Sárvíz FC – Talent U-13-as bajnoki labdarúgó mérkőzés (Focipálya)
14.00 Aba-Sárvíz FC – Seregélyes ifjúsági bajnoki labdarúgó mérkőzés (Focipálya)
16.00 Aba-Sárvíz FC – Seregélyes felnőtt bajnoki labdarúgó mérkőzés (Focipálya)
Nagyszínpad
20.00 Csík Zenekar - A koncert végén: ABA 1990-2010 – Zenés tűzijáték
Utca
Hagyományok Forrása, Napvarázs programok, Nép- és iparművészeti vásár, Ízek Utcája, Borház, Pálinkaház, Vidámpark
Szólj hozzá!