Budapest 2020. Feb. 02. (10:30)

Beethoven-maraton: Óbudai Danubia Zenekar


Beethoven-maraton: Óbudai Danubia Zenekar

A maratonon a magyar zenei élet jeles szólistái, szimfonikus zenekarai és kamaraegyüttesei lépnek fel. A koncertek és vetítések segítségével egy teljes napig mindenki maga mögött hagyhatja a valóságot, és elmerülhet az istenit leginkább megközelítő jelenségben: a zenében.

Program
Ludwig van Beethoven:
F-dúr románc, Op. 50
1. (C-dúr) szimfónia, Op. 21

Közreműködők
Vezényel: Hámori Máté
Szólista: Pusker Júlia (hegedű)


Az eseményről

„Nincs az a szabály, amelyet meg ne lehetne sérteni avégből, hogy szebbé tegyünk valamit” – mondta Beethoven. Az utókor nagy szerencséjére meg is sértett jó párat, így vált a világ egyik legismertebb komponistájává. A Budapesti Fesztiválzenekar és a Müpa ezúttal a 250 éve született zeneszerző-óriást ünnepli egész napos közös maratonjával.

Fischer Iván is megszeg egyfajta szabályt, hiszen a maraton tizenhárom éves történetében nem volt még példa rá, hogy egy szerző kétszer adja a programsorozat témáját. Csajkovszkij, Bach, Bartók, Mozart, Schubert, Dvořák, Stravinsky, Mendelssohn és Schumann, Brahms, Bernstein, valamint Debussy és Ravel után, tíz év múltán ismét Beethoven lesz a rendezvény főszereplője. A változatos és bőséges életmű több maratonra is elegendő zenei muníciót nyújt, de talán akkor sem fog megharagudni a közönség, ha egy évtized elteltével újra felcsendül valamelyik népszerű Beethoven-mű.

Kettősség – sok szempontból kifejező szó, ha Beethoven művészetéről beszélünk. Minőség tekintetében persze nem az, a korszakolás kérdésében már annál inkább: a 18-19. század fordulóján élt szerzőt a bécsi klasszikusok közt tartjuk számon, ugyanakkor bőven előremutatott a romantikusokig. Hagyományos műfajokat, formákat használt, de nemegyszer átlépte azok határait. Kiszámíthatatlanul viselkedett, hangulatingadozásaival az őt támogató nemeseket, sőt akár legjobb barátait is büntette. A szélsőséges érzelmi skála ott van számos kompozíciójában, ettől lesz zenéje olyan húsbavágó, őszinte és szabad.

A maratonon a magyar zenei élet jeles szólistái, szimfonikus zenekarai és kamaraegyüttesei lépnek fel. A koncertek és vetítések segítségével egy teljes napig mindenki maga mögött hagyhatja a valóságot, és elmerülhet az istenit leginkább megközelítő jelenségben: a zenében.

 
  Amennyiben szeretnéd adminisztrálni ezt a tételt kattints ide.

 

Szólj hozzá!


Fellegterápia – bemutatkozó album és lemezbemutató a MANYI-ban

Fellegterápia – bemutatkozó album és lemezbemutató...

Fellegterápia címmel elkészült a FellegAjtó első nagylemeze. A név egy világzenei és etnoprojektet takar, amely ötvözi a hagyományos népi...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Koncz Zsuzsa az Arénában: Jelbeszéd 2.0

Az énekesnő tizennegyedszer lép a Sportaréna színpadára, legutóbb tavaly adott ott koncertet – április 13-án a közelmúltban készült Koncz Zsuzsa-albumok, így a Tündérország, a Vadvilág és a Szabadnak születtél dalai csendülnek fel a Jelbeszéd 2.0 elnevezésű koncert égisze alatt.

Először koncertezik Magyarországon a Take That

Európai turnéjuk alkalmával a This Life című, novemberben megjelenő vadiúj albumukat a magyar közönségnek is bemutatják. A jelenleg trió felállásban tevékenykedő együttes – Anglia egyik legnépszerűbb fiúcsapata – több mint harmincéves pályafutása során először jön hozzánk, 2024. július 3-án friss lendülettel veszik be...

Idén is koncertek töltik meg a Gyárkertet Veszprémben

Nagy kérdés volt, hogy a tavalyi, egész nyáron át tartó fesztivál folytatja-e a működését, hiszen az Európa Kulturális Fővárosa projekt már befejeződött. A válasz megérkezett: igen!

A hang már megvolt, most jön a fény is – 13. évadát nyitja a héten a Park

Az április 25-én induló új évadban már igazán nem kellene semmit csinálniuk a parkosoknak, csak jó koncerteket, programokat, azt' kész, hiszen a tavalyi évad megnyitása előtt arról számoltunk be, hogy komoly tuningot kapott a hangrendszer. De a Kispál óta tudjuk, hogy "ésfénynek" is lennie kell.
Új koncertek