Budapest 2020. Feb. 23. (19:30)

Savaria Szimfonikus Zenekar/ FELFEDEZÉSEK


Savaria Szimfonikus Zenekar/ FELFEDEZÉSEK

A Müpa közönsége ezen az estén poétikus angol zenével találkozhat - olyan szerzőtől, aki több mint egy évszázada halott, de műveit Magyarországon még nem játszották.

2020. február 23. vasárnap
19:30 — 22:00

    Dohnányi: Ruralia Hungarica, op. 32
    Bartók: I. rapszódia, Sz. 86, BB 94a
    Bartók: II. rapszódia, Sz. 89, BB 96a
    Butterworth: A Shropshire Lad
    Elgar: Csellóverseny

Hány olyan múlt- vagy jelenbeli, figyelemre méltó zeneszerző lehet a világon, akiről még nem hallottunk? Hány olyan értékes mű, amely sok éven át lappang anélkül, hogy a zenehallgatók megismernék? A Müpa közönsége ezen az estén poétikus angol zenével találkozhat - olyan szerzőtől, aki több mint egy évszázada halott, de műveit Magyarországon még nem játszották.
A Savaria Szimfonikus Zenekart és fiatal, de már számos nemzetközi sikert aratott karmesterét, a francia Orchestre Dijon Bourgogne zeneigazgatójaként is aktív, 1984-ben született, Junior Prima-díjas Madaras Gergelyt nem kell felfedeznünk: a zenekar 1974-es alapítása óta a magyar zeneélet fontos szereplője, Madaras pedig alighanem az a fiatal magyar karmester, aki külföldön és idehaza egyaránt a legnagyobb sikereket aratja. Elgar népszerű Csellóversenyének előadója, a francia-belga Camille Thomas Párizsban, Weimarban és Belinben tanult. Exkluzív szerződést írt alá a Deutsche Grammophon céggel, Fazil Say számára komponálta Never Give Up című csellóversenyét. Kruppa Bálint, aki a koncerten Bartók Rapszódiáit szólaltatja meg, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen Perényi Eszter növendéke volt. A Kruppa Vonósnégyes megalapítója, eddigi munkájának eredményeit Junior Prima-díjjal ismerték el.
A műsor befejező számának alkotója, George Butterworth angol zeneszerző 1885-ben született, és mindössze harmincegy évesen, 1916-ban halt meg az I. világháborúban, a nyugati fronton vívott somme-i csatában. A Shropshire Lad (Egy shropshire-i legény) című zenekari rapszódiája lágy hangvételű, színgazdag, késő romantikus mű, a szerző azonos című dalciklusának „utóhangja”.

Vezényel: Madaras Gergely

Közreműködők:

cselló    Camille Thomas
hegedű    Kruppa Bálint

 

 
  Amennyiben szeretnéd adminisztrálni ezt a tételt kattints ide.

 

Szólj hozzá!


KoreaON 2024: az acapellától a fergeteges K-pop buliig

KoreaON 2024: az acapellától a fergeteges K-pop buliig

Idén 5 éves a KoreaON kulturális fesztivál, ami évről évre megújuló programsorozattal jelentkezik. Májusban a Comic Con vendégrendezvényeként...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Loreena McKennitt ismét elhozza Budapestre a kelta zene varázslatos világát

A többszörösen díjazott kanadai énekesnő és dalszerző – 2004-ben megkapta a Kanada Rendjét, és 2013-ban Franciaország Nemzeti Művészetek és Levéltárak Lovagja lett – 2024-ben 24 állomásos tavaszi európai turnéja keretén belül Budapestre is ellátogat, március 24-én érkezik az MVM Dome-ba.

Koncz Zsuzsa az Arénában: Jelbeszéd 2.0

Az énekesnő tizennegyedszer lép a Sportaréna színpadára, legutóbb tavaly adott ott koncertet – április 13-án a közelmúltban készült Koncz Zsuzsa-albumok, így a Tündérország, a Vadvilág és a Szabadnak születtél dalai csendülnek fel a Jelbeszéd 2.0 elnevezésű koncert égisze alatt.

Egyetlen alkalommal újra megjelenik nyomtatásban a PESTI EST

Április 4-én (...) kerül a mozikba a rendszerváltás körüli időszakot felelevenítő Kék Pelikan című film. A bemutató kampányának részeként a filmet forgalmazó JUNI11 Distribution életre kelti a kilencvenes évek és az ezredforduló legendás programmagazinját – írja a Magyar Narancs.

Új tagot keres a Szent Efrém Férfikar

Ha hiszed, ha nem, a férfikar bejelentett, főállású énekest keres. A félig-meddig családi zenekarból ugyanis kiszáll Bubnó Márk – őt egy különleges koncerttel búcsúztatják, az eseményt csatoltuk.
Új koncertek