A GÓRÉ a banda tizenkettedik albuma.
„A Góré jelentheti egyúttal a hagyományos népi építészetből ismert terménytárolót, melyben kukoricát tároltak őseink, és a biztonságot jelentette a hosszú kemény telek idején. Másik értelmezésben jelentheti a főnököt is, aki kijelöli az utat és meghatározza a regulákat! A korong dalaihoz azon népek zenéje mutatta az irányt, ahol Hungarikum hangszerünk a cimbalom elterjedt a hagyományos népzenében, az Égei-tenger sziget világától, az egész Balkánon, Románián keresztül Magyarországon át, egészen Csehországig” – árulta el Unger Balázs a Magyar zene portálnak.
Unger Balázs (cimbalom, ének) és bandája (Babos Lőrinc – dob, vokál, Solymosi Máté – hegedű , Tóth Gergely – nagybőgő, brácsa, Varga Kornél – gitár, vokál) bátran nyúltak vissza olyan régi életigenlő slágereikhez, mint például az „Oppadirida”, a „Balatoni nyaraló” vagy éppen a „Hétfő”. Jó ízléssel kihasználták népzenei tálentumukat is, vegyítve saját mindennapi élményeikkel. Ennek köszönhetően a közönség eljuthat velük az „Északi széllel a Tengerre”, egy „Benzinkútra”, megkóstolhatja a „Csípős”-t, részt vehet egy igazi „Kimaradás”-ban, de „Két úton” még a „Csendkovács”-hoz is eljuthat több páratlan szerelmes dal szárnyán.
Az album új kiadójuknak, a Music Fashion gondozásában jeléent meg, olyan közreműködőkkel, mint Tábori Mira (vokál), Czelleng Réka (vokál), Agatics Krunoszláv (harmonika), Bede Péter (szaxofon, klarinét), Görögh Dániel (trombita), Pribojszki Mátyás (szájharmonika, vokál) vagy éppen Zombor Bercel (derbuka).
Szólj hozzá!