Beats & Pieces Big Band


Zenei stílusJazz/Blues
Beats & Pieces Big Band
Közreműködik:
  • Ben Cottrell - zenekarvezető
  • Anthony Brown, Oliver Dover, Emily Burkhardt - szaxofon
  • Owen Bryce, Graham South, Nick Walters - trombita
  • Simon Lodge, Richard Foote, Rich McVeigh - harsona
  • Anton Hunter - gitár
  • Richard Jones - zongora, Rhodes
  • Stewart Wilson - nagybőgő
  • Finlay Panter - dob

“Egy big band ami olyan dinamikával és érzéssel rendelkezik mint egy kisegyüttes, s közben akkorát szól, mint egy nagyzenekar.” - AJ Dehany, London Jazz News

“A rohamosan az angol jazz színtér egyik alapkövévé váló Beats & Pieces zenéje vidám, ritmusos és igazán manchesteri… ezzel hűen folytatva az Egyesült Királyság big bandjeinek hagyományát.” - Jez Nelson, BBC Jazz on 3

A Beats & Pieces Big Band a hagyományos big band hangzást eddig nem hallott zenei dimenziókba emeli a precíz dinamika és az átutő energiák kifinomult ötvözésével, megkapó ritmusokkal és nagyívű kompozíciókkal, amikben a kollektív összhang és a zenészek szabad játéka egyidejűleg van jelen. A zenekar úgy képes beemelni modern zenei textúrákat és technikákat, hogy közben tudatosan megőrzi a big band zene örökségét is. Az eredeti zenei megoldások mellett híresek arról is, hogy koncertjeiken a közönséget is aktívan bevonják, olyan közös élménnyé formálva az eseményt, ahol az elgondolkodtató, táncra hívó, vidám és olykor megríkató kompozíciók mindenki által emlékezetes egészet alkotnak.

A 14 tagot számláló zenekar vezetője a dalszerző és karmester Ben Cottrell. A zenekar különleges hangzásában fontos szerepet játszik a tagok karakteres játéka és különböző zenei háttere, közülük sokan maguk is zenekarvezetők másik projektekben. A tagok amellett, hogy együtt zenélnek, egyúttal jó barátok is, így aztán kotta nélkül, egymásban teljesen megbízva játszanak, olyan könnyedén váltogatva a rendkívül feszes együttes játékot a szabadabb szólókkal, mintha csak egy trióról vagy kvartettről lenne szó. A lüktető manchesteri zenei szcéna egyik zászlóshajójaként és az ebben a zenei stílusban teljesen egyedi felállásával a zenekar töretlenül gyűjti új rajongóit Európa-szerte, és azon túl is. Magyarországon ezen a koncerten mutatkoznak be első ízben.

 


Hírek és rajongók
https://www.facebook.com/beatsnpiecesbigband
 
  Amennyiben szeretnéd adminisztrálni ezt a tételt kattints ide.
 

Szólj hozzá!


10 dolog, amit a Metallica-koncerttel kapcsolatban tudunk

10 dolog, amit a Metallica-koncerttel kapcsolatban tudunk

Na, csak kibökték végre :) Mondjuk, pont ez a zenekar, amelyiknek semmiféle külön hergelésire nincs szüksége, akkora a rajongótábora...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Mégis kinyit Győrben is egy estére Az Őrült Nők Ketrece mulatója

Bár korábban úgy tűnt, hogy az elmúlt évtizedben töretlen sikerrel játszott, de most a közönségtől végleg elbúcsúzó előadás búcsúturnéjából kimarad a győri állomás, mostanra kiderült, hogy a város szívesen fogadja Az Őrült Nők Ketrecét.

Az ország legboldogabb fesztiválján a Guns’N’Roses előzenekara is fellép

A BOLDOGkisfalud Feszt egy családias hangulatú, élhető léptékű kisrendezvény, ahol zene, színház, irodalom és képzőművészet fonódik össze a Tokaj-hegyalja különlegesen szép természeti környezetében. Idén július.03-06-ig fürdőzhetnek – valamint bringázhatnak és kenuzhatnak – ebben az élményben az idelátogatók.

Ladánybene 27/40 a Kobuciban

Ritkán hallható dalokkal és ismert slágerekkel, számos vendégfellépővel ünnepli 40. születésnapját a Ladánybene 27 június 20-án az óbudai Kobuci Kertben.

Tommy Cash beugrik egy eszpresszóra a Dürerbe

Az észt hiphop fenegyerek legutóbb az Eurovízión ment nagyot Espresso Macchiato című dalával. Most pedig TOMM¥ €A$H Budapestre is beugrik egy eszpresszóra, mégpedig november 20-án, a Dürer Kertbe.
Új koncertek