Menopauza

A nyerő páros, Révész és Závodi a Track-ben

2016/08/03  ·   Ajánló   ·  koncert.hu

Áprilisban újra együtt állt színpadra a legendás zenekar egykori énekese és szólógitárosa, hogy néhány dal erejéig megint csak az eredeti hangon csendüljön fel az ének. Az óriási sikerre való tekintettel az emblematikus páros – Révész Sándor és Závodi János – 2016. augusztus 12-én pénteken a budapesti Barba Negra Trackben idézi fel ismét a legendás „Piramis Éveket”.

A nyerő páros, Révész és Závodi a Track-ben

Teszik ezt olyan kísérőmuzsikusok társaságában, mint Horváth Ákos gitáros, aki a vokálba is besegít, mellette ugyancsak gitáron játszik Nagy Gergő; rajtuk kívül egy kéttagú ritmus-szekció Delov Jávor dobos, valamint Megyaszai István „Megya” basszusgitáros. A Piramis Évek formáció igyekszik a lehetőségekhez képest eredeti formában, a régi hangkép iránti maximális hűséggel megszólaltatni a a 70-es évek második felének, a 80-as évek elejének egyik legnépszerűbb rock zenekarának legmeghatározóbb dalait.

Este 6-kor dedikálással indul a program. A lemezek, könyvek, illetve különböző relikviák aláírására ¾ 7-ig van lehetőség, hiszen 19 órától háromnegyed órán keresztül a B-52 csapata gondoskodik a hangulat beizzításáról.

Mindössze negyed óra szusszanás után 20 órától következik a fő produkció, Révész Sándor és Závodi János Piramis Évek koncertje, amelyre előre láthatólag 22 óráig tombolhat a nagyérdemű.

A dalok nagy részét ma is kívülről fújja, és rendületlenül imádja több generáció; felelevenítésük az eredeti énekhangon és az egykori dinamikával nemcsak a régi rajongóknak kínál élményt, de izgalmas lehet minden zenebarát számára.


 

 

Szólj hozzá!


A magyar punk története képekben: Képes Magyar Punk Enciklopédia

A magyar punk története képekben: Képes Magyar Punk...

Megjelent a magyar punk színtér történetét feldolgozó könyvsorozat harmadik darabja: Ács-Tari Béla és Edvi Balázs Képes Magyar Punk...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Beth Hart és a Pink Martini idén tuti eljönnek – teljes a VeszprémFest 2026-os programja

Tavaly a VeszprémFest közönsége két várva várt fellépőt is nélkülözni kényszerült: Beth Hart és a Pink Martini egyaránt lemondta koncertjét, komoly kihívás elé állítva a szervezőket. 2026 azonban kárpótol mindenkit: mindkét előadó ott lesz a fesztiválon, csakúgy, mint Juanes és a Kraftwerk.

Brian Hugh Warner, azaz Marilyn Manson kilenc év után visszatér Budapestre

A botrányokra és ikonikus vizuális világra épülő előadó legutóbb 2017-ben adott teltházas koncertet a Budapest Parkban, és akkor még senki sem gondolta, hogy közel egy évtizedig kell várni az újabb találkozásra. Most azonban visszatér: 2026. július 22-én ismét a Park színpadán áll majd.

Mi történik, ha a zene nem koncertteremben, hanem inkubátorok között szólal meg?

A lassú tempójú, élőben előadott altatódalok meglepő módon képesek befolyásolni a testet és a lelket egyaránt: például koraszülött babák szívritmusát, a szülők idegrendszerét, egy egész osztály hangulatát. A British Medical Journal írása azt mutatja meg, hogy a dallam és ritmus hatása messze túlmutat a szórakozáson.

A kazettától a streamingig – generációk párbeszéde a Csinibaba Táncdalfesztiválon

A nyolcvanas-kilencvenes évek fordulójának zenéje ma is visszhangzik a fülünkben... A Csinibaba Táncdalfesztivál 2026-os kiadása azt mutatja meg, hogyan találkozik a rendszerváltás korszaka a jelen előadóival, sőt, arra is példával szolgál, amikor a színház és a könnyűzene közös nyelvet keres.
Új koncertek