Neki minden a NULLA most – Új lemezét mutatja be Beton.Hofi az MVM Dome-ban

2024/02/06  ·   Ajánló   ·  koncert.hu

"Comic sins, Playbánia, 0, ezt látom egybe, ezzel kelek és fekszem. Nekem a minden a 0 most” – meséli Beton.Hofi, akinek készülő albumát két új dal megjelenése vezet fel. A március 8-án megjelenő, 0 című mixtape lemezbemutató koncertje 2024. április 13-án lesz az MVM Dome-ban.

Fotó: Beton.Hofi, Budapest PArk

Méltó befejezést és lezárást szeretnék életem eddigi legkedvesebb projektjének, avagy a mixtape trilógiának."

Beton.Hofi szabályosan berobbant a hazai újhullámos hiphop világába.

Második szóló dalával megnyerte a rapID tehetségkutató versenyt, a 2021 júniusában megjelent első, ‘comic sins’ című mixtape óriási kritikai és közönségsikert aratott, a 2022-ben kiadott ‘Playbánia’ és a Hundred Sinsszel közös Bagira című dal – ami a valaha 3. legtöbbet játszott magyar dal lett a Spotifyon – megjelenését követően pedig egyértelművé vált, hogy az elkövetkezendő évek meghatározó könnyűzenei előadója lesz.

A dal belekerült a napi sajtóba is.

2022-ben a ‘comic sins’-ért, 2023-ban pedig a Playbánia albumért Fonogram-díjat nyert az év hazai rap vagy hiphop albuma/hangfelvétele kategóriában, az albumok hallgatottsága már 100 millió felett jár. Egyedi hangzásvilágával, reflektív és önreflektív dalszövegeivel, hipnotikus színpadi jelenlétével és lelkes rajongói bázisával gyorsan bebiztosította helyét a klubok és fesztiválok nagyszínpadain.Jelenleg a márciusban megjelenő 0 című mixtapen dolgozik.

Az album utolsó előfutárai a 16 tonna fehér hó és a Holnap megállnak az órák (reggel megmutattuk a FB oldalunkon), amelyekhez Miki357 klipeket is készített. A 16 tonna fehér hó szövegeinek egy részét Beton.Hofi tavaly tavasszal és nyáron, valamint 16 évesen írta.

„Alprite-tal most dolgoztunk együtt először a RIZIKÓ után. Egy őszi koncert után összeültünk a Kettes Lövész nevű stúdióban. A dallamokban dj bestbars munkája kiemelendő, nagy zenész, telefon segítségével dúdolta fel az ötleteit és azokat építettük be a végleges verzióba némi átalakítással. A Holnap megállnak az órák pedig az 1978-as Bontovics Kati dalt mintázza. Ezúton szeretném tisztelettel megköszönni az eredeti szerzők hozzájárulását a minta használatához. A verzémet közvetlenül a Bagira megírása közelében rögzítettem és azt képzeltem el, hogy mit mondana nekem a zene, ha odakukkantana az ember felé Beton.Hofi mögött, amikor először megfogta a mikrofont...”

A 0 lemezbemutató koncertje április 13-án lesz az MVM Dome-ban "Magyarország-Magyarország 0:0 (A meccs előre el van döntve)" címmel.

„Úgy érzem magam, mintha egy rab lennék, amióta nem találkozom a közönségemmel ebben a közelségben és várom, hogy halljam és lássam a szemeimmel, amikről a stúdióban fantáziálunk, miközben tervezzük a dalokat. Úgy érzem, hogy láttam ezt a pillanatot, ahogy jön felém a labda. Ez lesz az eddigi legfontosabb show-m, minden létező értelemben.”

 A cikkek, amelyekben mostanában emlegettük:

 

Közzétette az első fellépők nevét a Vénégy Fesztivál

 

Megvannak a Művészetek Völgye 2024 első fellépői

 

Több mint negyven nagykoncert május végéig!

 

 

 

 

 

Beton.Hofi, MVM Dome

 

 

Szólj hozzá!


Piás paródiából lett a The Cure első nagy slágere – most új szövegvideó készült hozzá

Piás paródiából lett a The Cure első nagy slágere...

A The Cure nemrég új lyric videót tett közzé a The Lovecats című dalhoz, amely a zenekar aktuális európai fesztiválturnéjának promócióját...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

Visszatérés a tett helyszínére: duplán ünnepli meg a jubileumát a 45 éves Solaris

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Magyar Örökség Díjjal kitüntetett Solaris ezt a páratlan jubileumot ünnepli majd meg 2026.március 21-én és 22-én a Várkert Bazárban.

Híres elveszettnek hitt dalok és albumok: a Beatles-től a HS7-ig

A popzene története tele van olyan felvételekkel, amelyekről a rajongók – és néha maguk a zenekarok, előadók is – már lemondtak. Volt, amelyiket technikai okok miatt nem tudtak befejezni, másokat alkotói válság vagy az utolsó pillanatban meghozott művészi döntés temetett maga alá. Aztán egyszer csak előbukkantak...

Megvan, mit énekel Azahriah és a többi előadó a Bródy Dalok Napján

Alakul a Bródy Dalok Napja setlist-je, mely mintegy 800 szerzeményből válogat az Illéstől, a Fonográfon és az István, a királyon át Bródy szólókarrierjének szerzeményeiig. Generációk, stílusok és ikonikus hangok találkoznak egy különleges koncerten augusztus 9-én, a Sziget Mínusz Egyedik napján.
Új koncertek