Rogar Waters filmet rendezett

2020/10/06  ·   Filmajánló   ·  koncert.hu

Roger Waters egyedülálló koncertfilmmel jelentkezett US+THEM címmel

Rogar Waters  filmet rendezett
Rogar Waters filmet rendezett

Alapítótagként, dalszövegíróként, és dalszerzőként Roger Waters képviselte a kreatív erőt a Pink Floydban, az US+THEM pedig tökéletesen bemutatja zenéjének és szövegeinek erejét, melynek üzenete a szeretet, a szabadság, illetve az emberi jogok fontossága.

A világszerte hatalmas sikert aratott, teltházas US+THEM 2017-18 turné, 156 állomásból állt, és összesen közel 2,3 millióan látták. Az erről készült film, illetve hanganyag egyszerre tartalmazza olyan klasszikus albumok slágereit, mint a The Dark Side of the Moon, The Wall, Animals, Wish You Were Here, illetve az Is This The Life We Really Want? című legújabb szólólemezének dalait is.

A filmet Sean Evans és Rogert Waters rendezte, céljuk pedig az volt, hogy a lehető legközelebb hozzák a nézőt úgy, mintha ő is ott lenne a koncerten. Mindezt a legfrissebb audióvizuális technológia segítségével érik el, ezzel teremtve egy lélegzetelállító élményt. A film egyszerre egy fantasztikus koncertfelvétel, és egy érzelmekkel túlfűtött, gondolatébresztő utazás Roger Waters egyedülálló világába.

A film, illetve hangzóanyag csak tovább erősíti azt, hogy Waters egy igazi zenei aktivista, és az emberi jogok, illetve az ökoszisztéma egyik legszenvedélyesebb védelmezője. Az általa írt olyan korai Pink Floyd dalok, mint a Welcome To The Machine vagy az Another Brick In The Wall Part II nem is lehetnének aktuálisabbak, és emlékeztetnek arra, hogy már évtizedekkel ezelőtt felhívta a figyelmet olyan mindennapi társadalmi problémákra, mint az elidegenedés, irigység, szenvedés vagy a környezet szisztematikus pusztítása.

Roger Waters, Pink Floyd, US+THEM

 

 

Szólj hozzá!


Úgy tűnik, idén lesz utoljára EXIT fesztivál Szerbiában

Úgy tűnik, idén lesz utoljára EXIT fesztivál...

Az EXIT hivatalos honlapján június 12-én, azaz ma jelent meg egy közlemény, melyben az szervezők megerősítették: az idei, július 10–13....
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Az elektronikus zene Metallica-ja 16 év kihagyás után érkezik Budapestre

Kevés zenekar tudta olyan intenzitással átformálni az elektronikus zene élő előadásának élményét, mint az ausztrál gyökerű Pendulum. A formáció hosszú kihagyás után visszatér Budapestre: 2025. október 17. nem csak a rajongóknak, de az élő elektronikus zene szerelmeseinek is kötelező dátum.

10 dolog, amit a Metallica-koncerttel kapcsolatban tudunk

Na, csak kibökték végre :) Mondjuk, pont ez a zenekar, amelyiknek semmiféle külön hergelésire nincs szüksége, akkora a rajongótábora világszerte, így Magyarországon is, hogy a suttogó propaganda elindítása max. kis izgalmat vitt az életünkbe, a jegyek így is, úgy is el fognak fogyni.

Balatoni utcazenei turnéra indul a hétvégén a 30y

"...a kultkikötősökkel karöltve néhány nap alatt körbejárjuk a balatont, kiugrálunk a turnébuszból, előszedjük a hangszereinket, játszunk egy koncertet a kedves embereknek, aztán megyünk tovább: ennyi a terv."

Vénégy-infók: a Cari Cari nem jön, beugrik a Mehringer – és még a Duna alatt is átsétálhatsz!

A színházi produkciókon és koncerteken túl kreatív alkotói workshopok, kenutúrák, hajókirándulás, valamint exkluzív vezetett túra keretében Duna alatti séta is várja a fesztiválozókat július 2. és 5. között Nagymaroson, a Vénégy Fesztiválon.
Új koncertek