Pásztor Anna és Szebényi Dániel énekesek, dalszerzők, együttesek jelentkezését várja

2024/10/06  ·   Jószolgálat   ·  koncert.hu

A "VARÁZSCERUZA - HAGYJ NYOMOT A VILÁGBAN PÁSZTOR ANNÁVAL 2024" elnevezésű fogyatékosügyi tehetségkutató és tehetséggondozó program immár másodszor várja profik és amatőrök jelentkezését egyaránt, a határidő október 10.

Pásztor Anna és Szebényi Dániel énekesek, dalszerzők, együttesek jelentkezését várja
Pásztor Anna és Szebényi Dániel énekesek, dalszerzők, együttesek jelentkezését várja

A program során 2023/2024-ben négy fogyatékossággal élő fiatal kapott rendkívüli lehetőséget. A célja az, hogy a kultúrán, azon belül is a zenén keresztül szólítsa meg a többségi társadalmat üzenetével:

"Mutasd meg, mutassátok meg a világnak, hogy a tehetség nem válogat, nem differenciálja a fogyatékosságot! Fogalmazd meg a dallamok útján, milyen ember vagy, hol vannak a te kapaszkodóid az életben, miből merítkezel, ki vagy valójában!"

A mentorprogramban összesen 3 kiválasztott előadó/együttes/formáció vesz részt.  A 3 hónapos mentorálási időszak alatt a kiválasztottak egy dalt szereznek majd közösen. Az alkotási folyamatot Szebényi Dániel a program zenei producere kíséri végig intenzíven. Pásztor Anna a szövegírással, színpadi jelenléttel és önismerettel kapcsolatos tanácsaival segíti a csapatot a közös alkotási folyamatban. A program során további meglepetés zenészek fogják workshopok keretében segíteni a mentorprogram menetét.

Ezen időszak alatt a Civilút alapítvány nettó 750.000 forinttal segíti a formáció/ előadó/ együttes munkáját.

Mi a feladat? Ez:

 

A Random Trip (ft. Bagossy Norbi, Margaret Island, Mező Misi, Pásztor Anna, Szebényi Dani) Csak boldog című számának újragondolása, zenei feldolgozása a 2024. évi kihívás első célja. A szöveget és a dallamot az eredeti formájában várják, sem elvenni belőle, sem hozzátenni nem kell: azonban a dal műfajával mindenki azt kezd, amit akar. Fel lehet pörgetni vagy le lehet lassítani, lehet belőle akár ária is, de el is lehet rappelni... Az így elkészült zenéhez – akár mobiltelefonnal – készíts egy felvételt magadról vagy magatokról a zenére, töltsd fel a videód YouTube-ra, és küldd el neki a linket ide.

A JELENTKEZÉSI HATÁRIDŐ: 2024. október 10. éjfél.

EREDMÉNYHIRDETÉS: 2025. januárjában.

Minden infó elérhető a fenti linken.

 

 

 

 

Pásztor Anna, Szebényi Dániel, Varázsceruza

 

 

Szólj hozzá!


A hétvégén Rosalia a Városligetben

A hétvégén Rosalia a Városligetben

A Városliget hatalmas fáinak árnyékában, ami idén először 4 napon át várja a borozgatni és lazítani vágyókat. A Rosalia Borpiknik pezsgő...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Mégis kinyit Győrben is egy estére Az Őrült Nők Ketrece mulatója

Bár korábban úgy tűnt, hogy az elmúlt évtizedben töretlen sikerrel játszott, de most a közönségtől végleg elbúcsúzó előadás búcsúturnéjából kimarad a győri állomás, mostanra kiderült, hogy a város szívesen fogadja Az Őrült Nők Ketrecét.

Az ország legboldogabb fesztiválján a Guns’N’Roses előzenekara is fellép

A BOLDOGkisfalud Feszt egy családias hangulatú, élhető léptékű kisrendezvény, ahol zene, színház, irodalom és képzőművészet fonódik össze a Tokaj-hegyalja különlegesen szép természeti környezetében. Idén július.03-06-ig fürdőzhetnek – valamint bringázhatnak és kenuzhatnak – ebben az élményben az idelátogatók.

Ingyenes kulturális, zenei, családi fesztivál Fóton Szirtes Edina Mókussal és Palya Beával

A napjainkban tapasztalható fülsértő zaj, a technikai és informatikai elmagányosodás közepette a valódi hang, a dallamos zene és az emberi értékek közösségépítő szerepét mutatja meg 2025. május 31-én a HangFeszt Fóton.

Kinek az éve lesz 2025? Pillanatképek a Carson Coma koncertjéből

A számos siker és sok zenekari veszekedés után ismét összeállt a Carson Coma, hogy együtt ünnepelje közönségével az 50 éves jubileumot.
Új koncertek