A Nagy Lazítás: nem lesz kötelező az oltási igazolás és a maszkviselés – Angliában

2022/01/20  ·   Karanténban a világ   ·  koncert.hu

A következő egy hétben megszűnik a koronavírus-járvány megfékezésére korábban elrendelt korlátozások zöme Angliában – jelentette be szerdán Boris Johnson brit miniszterelnök.

Fotó: Evening Standard

A brit egészségügyi minisztérium legfrissebb adatai szerint az Egyesült Királyság egészében eddig 36,5 millióan kapták meg mindhárom oltási adagot; ez a teljes brit lakosságnak csaknem a kétharmada. A tárca kimutatása szerint a szűrővizsgálatokkal újonnan azonosított koronavírus-fertőződések száma az elmúlt egy hétben 39 százalékkal csökkent országszerte.

Jövő csütörtöktől nem kell oltási igazolást bemutatni a belépés feltételeként azokban az angliai intézményekben, amelyekben ezt jelenleg kormányzati rendelkezés írja elő.

A középiskolák osztálytermeiben már e hét csütörtöktől megszűnik a kötelező maszkviselet, és az oktatási minisztérium hamarosan visszavonja azt a szabályozást is, amely az iskolák közösségi helyiségeiben írja elő a maszkviselést, sőt, amint a jelenlegi általános járványügyi szabályozás lejár, minden egyéb helyen – köztük a tömegközlekedési eszközökön és a boltokban is – megszűnik a maszkviselési kötelezettség.

A mostani járványellenes szabálycsomag lejárati ideje jövő szerda éjfél, vagyis Boris Johnson gyakorlatilag azt jelentette be, hogy jövő csütörtöktől nem kell sehol maszkot viselni Angliában, de az egyes intézmények saját hatáskörükben továbbra is kérhetik, hogy a látogatók viseljenek maszkot.  

A kormány visszavonja emellett azt az ajánlást is, amely az otthoni munkavégzést szorgalmazza olyan tevékenységek esetében, amelyek lehetővé teszik a távmunkát. Koronavírus-fertőződés esetében egyelőre kötelező marad a karantén, de a kormány rövid időn belül ezt a kötelezettséget is meg akarja szüntetni.
 
Johnson gyakorlatilag azt is bejelentette, hogy a kormány nem kéri a parlamenttől az omikron vírusvariáns tavaly novemberi felbukkanása után érvénybe léptetett, főbb pontjaiban jövő csütörtökön lejáró járványellenes "B terv" meghosszabbítását.

A "B terv" alapján oltási igazolást vagy frissen elvégzett koronavírus-gyorsteszt negatív eredményét kell felmutatni a belépéshez az angliai éjszakai szórakozóhelyekre és a nagy tömegeket vonzó rendezvényekre.

Skóciában, Walesben és Észak-Írországban ennél szigorúbb intézkedések voltak érvényben, de a helyi kormányok az utóbbi napokban szintén sorra jelentik be a korlátozások, előírások visszavonását.

Magyarországon a beoltottak száma 6.325.143, közülük 6.069.677-en a második, 3.437. 335-en pedig már a megerősítő, harmadik oltást is megkapták. 15.526 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta 1.385 500-ra nőtt az azonosított fertőzöttek száma. Szerdán elhunyt 71, többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 40.757-re emelkedett.(R.I.P.)

 

Gigakoncerttel, utcabálokkal, katonazenekarral – és pudingversennyel ünneplik a királynő születésnapját

Anglia, oltási igazolás, karantén, maszkviselés, járványkezelés

 

 

Szólj hozzá!


Akinek Harry Styles is modellt ült – R.I.P. David Hockney (1937–2026)

Akinek Harry Styles is modellt ült – R.I.P. David...

88 éves korában elhunyt David Hockney, a brit képzőművészet egyik legnagyobb hatású alakja. A pop-art legendájaként emlegetett művész azonban...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

Visszatérés a tett helyszínére: duplán ünnepli meg a jubileumát a 45 éves Solaris

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Magyar Örökség Díjjal kitüntetett Solaris ezt a páratlan jubileumot ünnepli majd meg 2026.március 21-én és 22-én a Várkert Bazárban.

Három 300 éves orgona beszélget...

Az egyik Bachot emlegeti, a másik Frescobaldit, a harmadik pedig olyan idős, hogy még mindkettőjük történeteit első kézből hallhatta volna. A Múzeumok Éjszakáján a Pannonhalmi Főapátság könyvtárában három történeti orgona találkozik, közülük kettő pedig valódi zenei párbeszédet is folytat egymással.

Így változik a közlekedés csütörtökön és szombaton a bazi nagy Metallica-buli miatt

A Metallica Hungary Family fotója (Jeff Yeager) szerint a Puskás készen áll a Metallica és rajongóinak fogadására: ma és szombaton a koncertek19 órakor kezdődnek, de a stadion környékén már 17 órától várhatóan 23 óráig kell közlekedési változásra, lezárásra számítani.
Új koncertek