Menopauza

Már készül Tunyogi Péter emléktáblája

2018/07/03  ·   Zenei hír   ·  koncert.hu

Starway To Heaven... Ki ne ismerné a Led Zeppelin pályafutásának talán legnagyobb hatású rockballadáját, amely a mennyekbe vezető lépcsőkről szól. Azon a bizonyos november 1-én, Mindenszentek estéjén, fellépésének színhelye, a rock klub lefelé vezető lépcsősora hosszúnak bizonyult Tunyogi Péter számára. Nyolc nappal később a mennyekben ért véget.

Már készül Tunyogi Péter emléktáblája

Éppen tíz esztendeje, hogy Tunyogi Péter, a P. Mobil és a Tunyogi Rock Band énekes frontembere fellépésre menet végzetes kimenetelű balesetet szenvedett. Zenei pályájának kiteljesedése, életének két fő szakasza e két formációban eltöltött időszakára tehető; énekével, előadásmódjával mindkettőben maradandót alkotott. Halálának évfordulóján eseménysorozat indul, amelynek főszereplői a P. Mobil, illetve a Tunyó Emlékzenekar, de meghívott sztárvendégek is felidézik az énekes emblematikus dalait.

A megemlékezés sorozat 2018. október 20-án kezdődik Békéscsabán, Tunyogi Péter szülővárosában. A nagyszabású koncertnek elsőként Békéscsaba ad majd otthont, ahol a két főszereplő – a P. Mobil és a Tunyó Emlékzenekar – előtt a kisvárdai Radar együttes forrósítja majd fel a hangulatot. Novemberben pedig Budapesten, a Legenda Sörfőzdében lép fel a két formáció, amely ugyancsak a hangos megemlékezésről szól. Tunyogi Péter halálának tízedik évfordulóján kétrészes műsorban felcsendülnek majd az ő énekhangján rögzített, illetve általa előadott P. Mobil szerzemények, majd az azt követő Tunyogi Rock Band korszak legszebb dalai. Ez utóbbi a 2015-ben alakult, s az énekes zenei örökségét ápoló esztergomi Tunyó Emlékzenekar tolmácsolásában, a műsor első részében lesz hallható, illetve látható.

Mindkét eseményt meghívott sztárvendégek, illetve Tunyó egykori zenésztársai színesítik, de a megemlékezésen a családtagok is részt vesznek. A 2018. november 9. és 2019. március 13. (Tunyogi Péter születésének 72. évfordulója) közötti időszak harmadik – és egyben legünnepélyesebb – állomása szervezés alatt áll, a részletekkel később jelentkezünk.

Schuster Lóránt – és vele a P. Mobil – nem felejtette el énekesét. A zenekarban töltött tizennyolc esztendő (leszámítva a nyolc és fél év szünetet) mély nyomokat hagyott zenésztársakban, közönségben egyaránt. Tunyón egy generáció nőtt fel, és azon kevés rockzenei előadók közé tartozik, akik a fiatalabb korosztályt is megérintik. A megemlékezés – a koncerteken túl – fizikai hang-, illetve képhordozók formájában is testet öltött: előbb egy igazi ritkaság, egy addig dobozban pihenő, ám szerencsére előkerült mozgóképfelvétel látott napvilágot DVD formájában (a Skála Metró áruház előtti koncert 1995), majd jött a Tunyogi Évek tripla CD, amelyen a Budai Ifjúsági Park-os Magyar fal, és egyéb koncert különlegességek mellett, ritkaságszámba menő stúdiófelvételek is helyet kaptak.

Tunyogi Péter, P. Mobil, Tunyogi Rock Band, emléktábla

 

 

Szólj hozzá!


15 év után újra élőben emelkedhetünk fel Mobyval

15 év után újra élőben emelkedhetünk fel Mobyval

Már csak néhány hónap, és újra kinyílik a másik világ kapuja (hagyd kint a valóságot), de az eddigi koncertbejelentések alapján már most jól...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Beth Hart és a Pink Martini idén tuti eljönnek – teljes a VeszprémFest 2026-os programja

Tavaly a VeszprémFest közönsége két várva várt fellépőt is nélkülözni kényszerült: Beth Hart és a Pink Martini egyaránt lemondta koncertjét, komoly kihívás elé állítva a szervezőket. 2026 azonban kárpótol mindenkit: mindkét előadó ott lesz a fesztiválon, csakúgy, mint Juanes és a Kraftwerk.

Brian Hugh Warner, azaz Marilyn Manson kilenc év után visszatér Budapestre

A botrányokra és ikonikus vizuális világra épülő előadó legutóbb 2017-ben adott teltházas koncertet a Budapest Parkban, és akkor még senki sem gondolta, hogy közel egy évtizedig kell várni az újabb találkozásra. Most azonban visszatér: 2026. július 22-én ismét a Park színpadán áll majd.

Czutor Zoltán zenél és beszél – Hujber Feri felolvas és mesél

A „Tízparancsolat – Másképp" című műsor december 11-én, csütörtökön 20:30-tól várja a közönséget az Inga Kultúrkávézóban, ahol Czutor Zoltán és Hujber Feri egy rendhagyó, őszinte és emberközeli programmal lép színpadra.

Hogyan tudnék élni nélküled, avagy ki tud többet a magyar filmzenékről?

A DUE Médiahálózat szervezésében és a Nemzeti Filmintézet támogatásával immáron kilencedik alkalommal indítják el a Nagy Magyar Filmteszt Diákoknak elnevezésű vetélkedőt, amely a 14-20 éves közönséget szeretné szórakoztató módon közelebb vinni a magyar filmekhez, sorozatokhoz és készítőikhez
Új koncertek