Meghalt Ed King

2018/08/24  ·   Zenei hír   ·  koncert.hu, MTI

Elhunyt Ed King amerikai rockzenész. A Lynyrd Skynyrd gitárosaként ismertté vált muzsikus, aki szeptemberben lett volna 69 éves, otthonában, Nashville-ben halt meg csütörtökön.

Fotó: Oztix

A halálhírt Ed King közösségi oldalán tették közzé. Halálának okát egyelőre nem közölték, a Rolling Stone magazin szerint tüdőrákja volt - olvasható a bbc.com-on.

Ed King Kaliforniában született, első komolyabb zenekara a Strawberry Alarm Clock volt, a Lynyrd Skynyrdhez 1972-ben csatlakozott. A zenekar a blues, a country és a folk elegyéből kialakított amerikai zenei stílus, a déli rock kiemelkedő képviselője volt. A banda 1973-ban megjelent első albuma, a Pronounced Leh-nerd Skin-nerd azonnal a southern rock alapvetései közé helyezte a héttagú együttest, amely háromgitáros felállásában és szövegvilágában is a déli, konzervatívnak nevezhető vonalat erősítette. Egy évvel később született meg a Sweet Home Alabama, amelynek Ed King társszerzője volt. Az azóta klasszikussá nemesedett kislemezből több mint hárommillió példány kelt el.

A gitáros az énekes Ronnie Van Zanttal meglévő vitái miatt 1975-ben kilépett a csapatból, amely 1977-ben összeomlott: egy repülőgép-katasztrófa következtében meghalt Ronnie Van Zant, Steve Gaines gitáros, Cassie Gaines vokalista, valamint Dean Kilpatrick turnémenedzser-asszisztens. A Lynyrd Skynyrd feloszlott és tíz éven át nem létezett, aztán 1987-ben ismét összeállt, újra Ed Kinggel a soraiban, az elhunyt énekes helyét öccse, Johnny Van Zant vette át.

Ed King a két időszakában a Lynyrd Skynyrd hat lemezén játszott. A zenész 1996-ban visszavonult, miután pangásos szívelégtelenséget állapítottak meg nála. 2011-ben szívátültetésen esett át. A Lynyrd Skynyrdet 2006-ban Ed Kinggel együtt beválasztották a Rock & Roll Hírességek Csarnokába.

Az együttes dalait a kemény zenék olyan nagyágyúi dolgozták fel az elmúlt évtizedekben, mint a Shinedown, a Deftones, a Metallica vagy Zakk Wylde.

 

Ed King, Lynyrd Skynyrd, Sweet Home Alabama

 

 

Szólj hozzá!


Akkora bulit csapott a Metallica Dublinban, hogy Kirk Hammet leesett a színpadról

Akkora bulit csapott a Metallica Dublinban, hogy Kirk...

A budapesti No Repeat Weekend után az ír fővárosban folytatta M72 turnéját a Metallica, és a dublini állomás sem maradt emlékezetes pillanatok...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

Visszatérés a tett helyszínére: duplán ünnepli meg a jubileumát a 45 éves Solaris

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Magyar Örökség Díjjal kitüntetett Solaris ezt a páratlan jubileumot ünnepli majd meg 2026.március 21-én és 22-én a Várkert Bazárban.

Citromból limonádét, avagy hogy lesz dal egy elmaradt Coachella-buliból?

FKA twigs legújabb dala, az On Your Mind egy olyan időszak emlékét őrzi, amikor egy adminisztrációs hiba miatt az utolsó pillanatban meghiúsult a fellépése a Coachella fesztiválon.

Egy kellemesen hűvös templombelső hőség idején – és még orgonaszó is jár hozzá ingyen

A Belvárosi Főplébánia-templom ad otthont a IV. Budapesti Nemzetközi Orgonafesztivál hátralévő koncertjeinek, amelyek június végén és július elején nemcsak a klasszikus zene kedvelőinek kínálnak programot, hanem azoknak is, akik egy órára kiszakadnának a városi nyüzsgésből.
Új koncertek