Budapest 2023. Feb. 16. (19:30)

TÁNC Pászti bérlet 3.


TÁNC Pászti bérlet 3.

A Nemzeti Énekkar Gary Graden által vezetett nemzetközi karvezetői kurzusának díjazottja, Jack Apperley vezényli ezt a különleges hangversenyt a kórusmuzsika kedvelői számára.

 „Fantasztikusan éreztem magam, és sok új tapasztalatot szereztem! Nagy örömömre szolgál, hogy a kórus úgy döntött, a következő évadban csatlakozzam hozzájuk egy koncertre. Hihetetlenül hálás vagyok ezért a csodálatos lehetőségért, és alig várom, hogy megvalósuljon…” – nyilatkozta.  A hangversenyen olyan elkötelezett kóruskomponisták műveit – egy angol, egy amerikai és két argentin szerző alkotását – vezényli, akik szívesen ötvözik az énekkari műfajokat a tánckarakterekkel, s erre akár az egyházi zene keretei között is örömmel vállalkoznak.

Eric Whitacre (1970) amerikai zeneszerző, akit elsősorban kórusművei alapján ismernek. 2016 óta a Los Angeles Master Chorale rezidens alkotója. Astor Piazzolla (1921–1992) az argentin tangó legendás alkotója volt, neve jelképpé vált és összeforrott a műfajjal. Joby Talbot rendkívül sokoldalú brit zeneszerző, aki számos különféle stílusban és műfajban komponál. Kórusművei termésének legismertebb részéhez tartoznak. Az argentin Martin Palmeri (1965) zeneszerző, karmester, kórusvezető, zongorista és énekes, aki egyként elkötelezettje az egyházi zenének és a tangónak.

Busa Gabriella a Nemzeti Énekkar altszólamának tagja, aki operai szerepekben is rendszeresen fellép. Bizják Dóra zongoraművész 2002 óta a Nemzeti Énekkar korrepetitora. A Duo Klavi-Art tagjaként férjével, Zentai Károllyal rendszeresen szólaltat meg négykezes és kétzongorás műveket. Demeniv Mihály négyéves kora óta játszik harmonikán. 2014-ben a Virtuózok című televíziós tehetségkutató sorozat különdíjasaként vált országszerte ismertté. A hangverseny karnagya, Jack Apperley a londoni Királyi Zeneakadémia neveltje, a kórusmuzsika elkötelezettje, aki számos énekkart vezényelt eddigi pályafutása során, és több nemzetközi versenyen szerepelt sikerrel.

Eric Whitacre: Öt héber szerelmes dal
Astor Piazzola: Négy évszak Buenos Airesben, I–II.
Joby Talbot: Csodák ösvénye, No. 4, Santiago
***
Martin Palmeri: MisaTango

Busa Gabriella ének

Bizják Dóra zongora
Demeniv Mihály harmonika
Koppándi Jenő hegedű
Hutás Erzsébet hegedű
Ludmány Dénes brácsa
Kántor Balázs cselló
Zsákai Tibor nagybőgő

Nemzeti Énekkar (karigazgató: Somos Csaba)
Nemzeti Filharmonikus Zenekar

Vezényel: Jack Apperley, a Gary Graden mesterkurzus díjazottja

 
  Amennyiben szeretnéd adminisztrálni ezt a tételt kattints ide.

 

Szólj hozzá!


Nem az a tipikus sztár, de milliók rajonganak érte –  és most Magyarországra jön

Nem az a tipikus sztár, de milliók rajonganak érte...

Donny Benét, az ausztrál synth-funk zenész kopaszodó fejével, hódító bajuszával és fehér zakójával 2011 óta tartja lázban a világot...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Koncz Zsuzsa az Arénában: Jelbeszéd 2.0

Az énekesnő tizennegyedszer lép a Sportaréna színpadára, legutóbb tavaly adott ott koncertet – április 13-án a közelmúltban készült Koncz Zsuzsa-albumok, így a Tündérország, a Vadvilág és a Szabadnak születtél dalai csendülnek fel a Jelbeszéd 2.0 elnevezésű koncert égisze alatt.

Először koncertezik Magyarországon a Take That

Európai turnéjuk alkalmával a This Life című, novemberben megjelenő vadiúj albumukat a magyar közönségnek is bemutatják. A jelenleg trió felállásban tevékenykedő együttes – Anglia egyik legnépszerűbb fiúcsapata – több mint harmincéves pályafutása során először jön hozzánk, 2024. július 3-án friss lendülettel veszik be...

EGYÜTT A ROCK&ROLL-ért – 3 napos fesztivál koncertekkel Budapest szívében

A Rocky Monday Közhasznú Egyesület 2024. április 26-28. között, a VI. ker. Dessewffy utca 39 előtti szakaszon immáron negyedik alkalommal szervezi meg az "EGYÜTT A ROCK & ROLL-ért" elnevezésű zenés fesztiválját.

Amikor mindenki szerző a zenekarban – idén is izgalmas témákkal jön a Dalszerző Expo

Idén hetedik alkalommal szervezi meg az Artisjus a DEX Songwriting Expót. A rendezvényt 2018-ban indította el a szerzői egyesület azzal a céllal, hogy hiánypótló kezdeményezésként támogassa az információmegosztást és kapcsolatépítést a dalszerzői közösségen belül, valamint lehetőséget teremtsen a szakmai fejlődésre.
Új koncertek