A Bon Jovi és az Aerosmith sikerdalainak szerzője kapja a magyar életműdíjat

2016/02/29  ·     ·  koncert.hu, MTI

Desmond Child kapja idén az Artisjus Dalszerző Életműdíjat. A Bon Jovi, az Aerosmith és Ricky Martin sikerdalainak szerzője, az Egyesült Államokban élő magyar-kubai származású dalszerző-producer a szerzői egyesület keddi díjátadó ünnepségén a Budapest Music Centerben veszi át a díjat.

A Bon Jovi és az Aerosmith sikerdalainak szerzője kapja a magyar életműdíjat

A február eleje óta magyar állampolgár, világsztár szerző az Artisjus szervezésében több szakmai programba is bekapcsolódik: workshopot tart fiatal magyar zenészeknek, valamint részt vesz egy nyilvános pódiumbeszélgetésen.

Desmond Child édesapja báró Márfy S. József, édesanyja Elena Callas kubai dalszerző-költő. 1974-ben, 21 évesen New York-i egyetemistaként alapította Desmond Child and Rouge nevű zenekarát, amely elindította őt a zenei pályán. Első szerzői sikere a Kiss együttes 1979-es Dynasty albumára készült I Was Made For Lovin' You volt. Szerzői pályája ezután töretlenül ívelt felfelé, az elmúlt mintegy negyven évben olyan előadóknak írt slágereket, mint Cher, a Bon Jovi, Ricky Martin, Meat Loaf, Katy Perry vagy Shakira.

Munkásságának elismeréseként 2008-ban a Songwriters Hall of Fame (Dalszerző Hírességek Csarnoka) tagjai közé választották. Desmond Child elnökségi tagja az 555 ezer zeneszerzőt, szövegírót és kiadót tömörítő American Society of Composers, Authors and Publishersnek (ASCAP). Ugyanebben az évben társalapítója volt a spanyol és portugál nyelvű szerzőkre koncentráló Latin Songwriters Hall of Fame elismerésnek.

További világhírű dalai közé tartozik a Bon Jovi által előadott Livin' on Prayer, Alice Coopertől a Poison, az Aerosmith-től a Crazy, Robbie Williamstől az Old Before I Die, Ricky Martintól a Livin' La Vida Loca, Katy Perrytől a Waking Up in Vegas, Selena Gomeztől a Love Will Remember, a Rasmustól a Livin' in a World Without You és a Roxette-től a You Don't Understand Me.


 

 

Szólj hozzá!


Lemezen is érkezik Paul Simon The Quiet Celebration koncertje

Lemezen is érkezik Paul Simon The Quiet Celebration...

Paul Simon több évnyi szünet után tavaly ismét turnéra indult. A The Quiet Celebration Tour bejárta az Egyesült Államokat és Európát is, most...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

25 év kihagyás után tér vissza Budapestre a Manowar

Több mint két évtized után ismét Budapesten lép fel a heavy metal egyik legismertebb zenekara. A Manowar 2027. január 23-án a Papp László Budapest Sportarénában ad koncertet, ahol teljes egészében eljátssza a Fighting The World albumot, emellett természetesen a legnagyobb klasszikusok sem maradnak ki a programból.

Több mint 160 millió letöltésnál jár a Save Tonight – most élőben hallhatjuk Budapesten

A sláger mögött megszámlálhatatlan rádiós lejátszás és generációkon átívelő ismertség áll. És persze egy előadó, a svéd Eagle-Eye Cherry, aki november 23-án az Akvárium Klubban ad koncertet, ahol a világsláger mellett pályafutásának legfontosabb dalai is felcsendülnek.

De mitől kék a fű Abaligeten?

Erre is választ kaphatnak azok, akik augusztus 7. és 9. között ellátogatnak a 22. Abaligeti Bluegrass Fesztiválra, ahol három napon át hazai és külföldi előadók, közös zenélések és ingyenes programok várják a közönséget.

És akkor majdnem Borlai Gergő lett a Primus dobosa...

Az együttes augusztus 4-én, kedden 15 év után ad koncertet ismét Budapesten, a Barba Negrában lép fel. Hazai vonatkozású sztorit az ajánló mellé az MTI hozott nekünk.
Új koncertek