Megszűnik a Gozsdu Manó Klub!

2017/08/02  ·     ·  koncert.hu

Már az is furcsa volt tegnapelőtt, hogy a Gozsdu Udvarban található, ismerősök által üzemeltetett vendéglátóhely, a Szomszéd egyszer csak föltette FB-ra, hogy ma záróbuli lesz... Ma pedig itt ez a közlemény, amelyet a GMK koncertszervezője, Benedetti Péter osztott meg a közösségin. Mi történik az udvarban???

Megszűnik a Gozsdu Manó Klub!

Kedves Zenészek, Szervezők, Kollégák!

Ezúton is szeretnélek értesíteni Titeket, hogy a mai nappal a Gozsdu Manó Klub megszűnik mint koncerthelyszín, és ősztől más néven, más profillal működik majd tovább.

Nagyon hirtelen jött ez nekem is, így nem maradt rá elég idő, hogy mindenkit személyesen értesítsek és köszönhessem meg a közös munkát, a rengeteg koncertélményt, amihez a közel 5 éves szervezői tevékenységem alatt volt szerencsém a GMK-ban. Igyekeztem legjobb tudásom szerint végezni a munkám és büszke vagyok rá, hogy rengeteg zenekar és előadó megfordult nálunk, nemcsak nagy nevek, de olyan "kisebbek" is, akik mára már bőven headliner-ek, nem beszélve azokról a külföldi csapatokról, akik a bulijaik után egybehangzóan nemzetközi színvonalú klubnak könyvelték el a gmk-t.

Évente kb 150-180 zenekarnak tudott helyet biztosítani a "gozsdu", így szakmailag a legjobban azt sajnálom, hogy kevés olyan koncerthelyszín marad a városban, ahol kis közönségszámú bulit minőségire lehet kihozni.
Természetesen mindig minden nem mehetett flottul, voltak nehézségek, feszültebb pillanatok, de törekedtünk rá, hogy korrekt megoldásokat találjunk mindenki számára és tanuljunk a hibáinkból, így remélem jó szívvel fogtok Ti is gondolni erre a kis klubra, ami oly sok élményt okozott, mind a fellépőknek, mind a nézőknek, rajongóknak.
Köszönök mindent és remélem lesz alkalmam továbbra is jó bulikat, színvonalas produkciókat szervezni Nektek/Veletek!

Számos GMK-s koncertről tudósítottunk mi is, és egyetértünk a szervezővel: kevés olyan koncerthelyszín marad a városban, ahol a kisebb bulikra vágyók is jól szórakozhatnak, és hiányozni fog annak annak a 150-200 zenekarnak is a kieső lehetőség.

Igazából egyelőre csak találgatunk, de eléggé valószínű, hogy a trend elsodorta a két utolsó bástyát a Gozsdu Udvarbam. Olyan ez, mintha a Balaton Sound közepén megpróbálna érvényesülni a Bánkitó fesztivál... Eléggé reménytelen, nem? Hogy aztán önszántunkból vagy rásegítéssel adták fel, azt ki-ki képzelje el az összeesküvéselmélet-mérője alapján.

Viszlát, és kösz a koncerteket (GMK) és a táncolós estéket (Szomszéd)!


 

 

Szólj hozzá!


Egy 72 másodperces kozmikus rejtély ihlette a Muse új albumát – sajnos, ide nem hozzák el egyelőre

Egy 72 másodperces kozmikus rejtély ihlette a Muse új...

A The Wow! Signal címmel jelent meg éppen ma (06.26.) a Muse tizedik stúdióalbuma. Matt Bellamy, Chris Wolstenholme és Dominic Howard ezúttal egy...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

Visszatérés a tett helyszínére: duplán ünnepli meg a jubileumát a 45 éves Solaris

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Magyar Örökség Díjjal kitüntetett Solaris ezt a páratlan jubileumot ünnepli majd meg 2026.március 21-én és 22-én a Várkert Bazárban.

Megvan, mit énekel Azahriah és a többi előadó a Bródy Dalok Napján

Alakul a Bródy Dalok Napja setlist-je, mely mintegy 800 szerzeményből válogat az Illéstől, a Fonográfon és az István, a királyon át Bródy szólókarrierjének szerzeményeiig. Generációk, stílusok és ikonikus hangok találkoznak egy különleges koncerten augusztus 9-én, a Sziget Mínusz Egyedik napján.

Az Alphaville örökre fiatal marad – dalsztorik a zenekar nagy slágereiről

Az Alphaville történetében az a legviccesebb, hogy a Forever Young több mint negyven éve született, de még ma is ugyanúgy működik filmekben, sorozatokban, TikTok-videók alatt vagy koncerttermekben. A dal szerzője és énekese, Marian Gold pedig továbbra is viszi magával ezt az örökséget: a zenekar 2026. október 30-án az MVM Dome-ban ad...
Új koncertek