Ad Libitum


HonlapNem ismert
Zenei stílusEgyéb zene
Ad Libitum
"A hetvenes évek közepén, nevezetesen '74 táján, misztikus barátaim, Novák János és Márta István viszonylag gyakran látogatták az Interbrass koncertjeit a Marczibányi téri jazzklubban. Abban a zenekarban én akkoriban zongoráztam, és nagyjából a zenei vezető szerepkörét is betöltöttem.
Ők beszéltek nekem először egy srácról, aki énekel és gitáron kíséri a dalait, és ahogy ők kísérik gyakran Ad Libitum néven a 25. színházbéli koncertjein. Többször hívtak, hogy menjek el, és hallgassam meg, mert szerintük érdekes lehet számomra. Így aztán elmentem egy estre a 25. Színházba, ahol Cseh Tamás és az Ad Libitum zenekar, vagyis Novák János, Márta István és Kecskeméti Gábor adták elő a Dal nélkül című műsorukat.
Nagyon tetszett a zenekar finom humorral átszőtt játéka, az énekes fiú, Tamás előadását pedig egyszerűen lenyűgözőnek találtam, különösen az Apa kalapja című dalban, de végig egészen fantasztikus volt. Így aztán az előadás után természetesen a kis társasággal tartottam. Tamás, a zenekar, néhány színész, és barátok az aznap esti közösségből, Novákék lakására mentünk, ahol Tamás rövid időn belül, mintha nem is egy jól sikerült zenés előadás után lenne, még vagy másfél órán át énekelte a dalait. Volt ott egy zongora, és a srácok, akik ismerték vonzódásaimat az improvizatív játékhoz, kedvesen a zongorához lökdöstek, amikor Tamás a Lee Van Cleef című dalt énekelte. Aztán még néhány darabot végigjátszottunk.
– Ki vagy te? – kérdezte, amikor leálltunk. – Egész életemben veled szeretnék játszani! – mondtam.
Valóban, ha belegondolok, ez kisebb nagyobb megszakításokkal, aztán így is történt."
Másik János

 

  Amennyiben szeretnéd adminisztrálni ezt a tételt kattints ide.
 

Szólj hozzá!


Nyári fesztivál a város közepén

Nyári fesztivál a város közepén

Június 15. és augusztus közepe között ismét itt rendezik meg a Benczúr Kerti Esték programsorozatot, amely idén is koncertekkel, színházi...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

Visszatérés a tett helyszínére: duplán ünnepli meg a jubileumát a 45 éves Solaris

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Magyar Örökség Díjjal kitüntetett Solaris ezt a páratlan jubileumot ünnepli majd meg 2026.március 21-én és 22-én a Várkert Bazárban.

Két pár 47,5-es sportcipő – avagy mit árulnak el a sztárok riderei?

Két pár, pontosan 47,5-es méretű sportcipő... A Deja Vu Fesztivál szervezői a fellépők kívánságlistáiról mesélve árulták el, hogy az egyik idei sztár ezt kérte az öltözőjébe. A történet első hallásra tipikus rocksztárallűrnek tűnhet, pedig a koncertiparban az ilyen kérések sokszor egészen másról szólnak.

Minden készen áll az időutazásra: jövő héten elrajtol a Deja Vu Fesztivál

Aligha akad még egy hazai fesztivál, amely ennyire következetesen építene a nosztalgiára, mint a szegedi Deja Vu. Az Újszegedi Partfürdő június 10. és 14. között ismét néhány napra a nyolcvanas, kilencvenes és kétezres évek legnagyobb slágereinek otthonává válik.
Új koncertek