Óbudai Danubia Zenekar


Zenei stílusKlasszikus

Közelgő Óbudai Danubia Zenekar koncertek

A zeneimádó - Danubia Zenekar

A zeneimádó - Danubia Zenekar

Óbudai Danubia Nonprofit Kft. May 31. (10:00)
Óbudai Danubia Zenekar

Az Óbudai Danubia Zenekart Héja Domonkos alapította muzsikus barátaival 1993-ban, - még mint a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola növendéke - Danubia Szimfonikus Zenekar néven. A tudatos és aprólékos szakmai műhelymunka eredményeképpen az együttes néhány év alatt a legkiválóbb hivatásos magyar zenekarok sorába emelkedett, s a magyar zenei élet elismert tényezőjévé vált. Az immár 16. éve együtt játszó fiatalokat kiváló karmesterekdirigálták: Lukács Ervin, Kocsis Zoltán, Vásáry Tamás, Eötvös Péter, Fürst János, Vashegyi György, Kobayasi Ken-Ichiro, Jurij Szimonov, José Cura, Izaki Masahiro, Rico Saccani, Rodolfo Fisher, Wolfgang Gönnenwein, Jean-Bernard Pommier, Ivan Angelov és Sir Neville Marriner. A zenekar által kísért szólisták között olyan nevek szerepelnek, mint Marton Éva, Rost Andrea, Wiedemann Bernadett, Miklósa Erika, Gulyás Dénes, Frankl Péter, Ránki Dezső, Szabadi Vilmos, Jandó Jenő, Nigel Kennedy. Számos fiatal magyar művésszel is muzsikáltak együtt: Kelemen Barnabással, Fenyő Lászlóval, Kokas Katalinnal, Nemes Balázzsal, Bogányi Gergellyel.

Törzsközönségük építése az 1997-ben elindított bérleti sorozattal vette kezdetét a Zeneakadémián, amelynek eredményeként a zenekarminden koncertjét teltház előtt adja. Rendszeresen fellép a Budapesti TavasziFesztivál, a Zempléni Művészeti Napok, a Budapesti Búcsú és a Budafest hangversenyein. Emlékezetes koncertjei közül kiemelkedik a Magyar Fesztivál Balettel, a Művészetek Palotájában készített közös „Emberi Himnusz" c. produkció. A zenekart az a megtiszteltetés érte, hogy Hálakoncerttel képviselte Magyarországot a Vatikánban Őszentsége II. János Pál Pápa előtt. Az együttes rendszeresen kap külföldi meghívásokat: több alkalommal adott koncertet Spanyolországban, Németországban, Franciaországban, Olaszországban. Visszajáró résztvevője a ludwigsburgi, a milánói, a hannoveri és a zürichi zenei fesztiváloknak. 2007-ben a Schleswig-Holstein Fesztivál vendégeként képviselte Magyarországot. A Berlinben megrendezésre kerülő Young Euro Classic fesztivál programján az együttes rendszeresen szerepel. A zenekar kirándulást tesz más zenei műfajok területére: szívesen játszik filmzenéket, Webber darabjait, nemrég Jon Lord játékát kísérte.

A zenekar repertoárja kialakításánál nagy hangsúlyt fektet a magyar kortárszenei művek megismertetésére, valamint a klasszikus művek mellett ritkán játszott zeneszerzők darabjait is bemutatja. Több új zenemű a zenekar felkérésére született.

A zenekar 2001-ben elnyerte és három évig birtokolta a megtisztelő Nemzeti Ifjúsági Zenekar címet.

Az Óbudai Danubia Zenekarnak a Warner Classics lemezkiadóval kötött szerződése keretében eddig három CD albuma jelent meg és kapott nemzetközi elismerést: Táncok Magyarországról, Dohnányi Ernő három zeneműve és Brahms Magyar táncok, valamint egy DVD: Clip - koncert Sebestyén Mártával és a Muzsikással.

A zenekar 2007-ben együttműködési megállapodást kötött Óbuda-Békásmegyer Önkormányzatával, ennek jegyében nevet változtatott, s azóta Óbudai Danubia Zenekar néven működik.

  Amennyiben szeretnéd adminisztrálni ezt a tételt kattints ide.
 

Szólj hozzá!


Híres tetováló és zenész, író, a férje zenekara kíséri és júniusban az A38-on lép fel, ki az?

Híres tetováló és zenész, író, a férje zenekara...

Június 11-én az A38 Hajón ad koncertet, az egykori LA Ink sorozatból is ismert tetoválóművész, zenész Kat Von D, akit férje zenekara, a PRAYERS...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Törölték a Pink Martini turnéját: a Postmodern Jukebox lép fel helyettük a Veszprém Festen

A Pink Martini most éppen otthon (USA) turnézik – sem a közösségi felületeiken, sem a weben nem olvasható, miért törölték az európai turnédátumaikat. De nincs baj: a PMJ már szinte hazajár Magyarországra, legutóbb 2023 októberében jártak az MVM Dome-ban.

Oneness turnéjával Budapestre jön Carlos Santana

A világhírű mexikói-amerikai gitáros 2025. június 11-én tér vissza Budapestre az MVM Dome-ba. A koncert során felcsendülnek majd legnagyobb slágerei, mint a Smooth, a Maria Maria vagy a Black Magic Woman.

2019 óta először érkezik külföldi fellépő a Művészetek Völgyébe

2025. július 18. és 27. között rendezik meg a 34. Művészetek Völgye Fesztivált, ahol fellép a Franz Ferdinand és elhozza The Human Fear címen megjelent legújabb lemezét. Rajtuk kívül ismerős magyar nevekből sincs hiány a legújabb bejelentések között.

Az Imagine Dragons száma lesz a történelem első Holdról sugárzott dala

Extrém helyen és helyzetben fogják játszani a hamarosan Magyarországon duplázó Imagine Dragons számát, ami a Starfieldhez készült. A zenekar még sosem adta elő élőben a dalt – a jelek szerint a Holdra tartogatják. Kilövés: február 26.
Új koncertek