ANTHRAX: 40 éves jubileumi ráadás a Barba Negrában

2021/08/20  ·   Ajánló   ·  koncert.hu

Bár idén ünnepli 40. születésnapját a thrash legenda Anthrax, a jubileumi turnét egy 28 dátumos, teljes európai headliner turnéval egészítik ki 2022 őszén. Budapestre október 31-én érnek.

ANTHRAX: 40 éves jubileuma Barba Negrában

A Metallica, Slayer és a Megadeth mellett az Anthrax is részese a "Big Four"-nak, a speed / thrash metal legnagyobbjainak. 

Kereken negyven év telt el az Anthrax 1981-es alapítása óta, ezidő alatt 11 stúdióalbumot készítettek, többszörös arany és platinalemezes elismerés és hat Grammy-jelölés mellett rengeteg jutalmat és díjat vehettek át az évek során a média és a zeneipar képviselőitől, és természetesen a rajongóktól is. 1991-ben faji és műfaji korlátokat és határokat teljesen megsemmisítve készült el a Public Enemy-vel közös "Bring The Noise" dal, illetve az első metal zenekar voltak, akinek a zenéje a Marson is hallható volt, amikor a NASA a "Got The Time"-ot játszotta a Curiosity-marsjárón 2012-ben.

Idén jelent meg a Z2 Comics kiadásában az "Among the Living" című képregényalbum, amin dalról dalra kísérik végig a történetben az 1987-es Among the Living lemezt. A kiadványban szerepel egy "ki-kicsoda?" rész, amiben a zenei és képregényes világból párosítanak neveket, akik szóbuborék formában mesélik el, hogy egy-egy dal mit jelent számukra.

A járványhelyzet okozta kényszerszünetet és koncertstopot kihasználva a zenekar keményen dolgozott az új lemezen, ami a 2022-es koncertig mindenképp meg fog jelenni. 

A negyven éves múlt megidézése egyébként május 3-án indult. A visszaszámlálás a zenekar hivatalos születésnapjáig, július 18-ig tartott, és heti háromszor jelentkeztek egy vendégekkel felturbózott websorozattal, amelyben olyan barátok, zenésztársak elevenítették fel az legendás éveket, mint Chuck D, Kerry King, John Carpenter, Slash, Tom Morello, Rob Zombie, Robert Trujillo, Dave Grohl vagy Keanu Reeves. Az ünneplés csúcspontja július 16-án volt, amikor egy globális live stream eseményen játszottak a teljes Anthrax életműből.

"Európában van valami igazán különleges... Az ottani rajongóink állandóan óriási, átütő izgalommal reagálnak minden koncertünkön, én pedig jobban imádok ott játszani, mint azt bárki el tudná képzelni, szóval nagyon várom már ezt a turnét!" – mondta Joey Belladonna.

A Barba Negrában a vendégük a speed/thrash/crossover metalos Municipal Waste lesz, akik szintén új zenén dolgoznak – az idén 20 éves zenekar legutóbb 2017-ben adott ki lemezt, 2019-ban pedig a The Last Rager című EP-vel jelentkeztek.

Elővételes jegyek 2022.05.31-ig.

Anthrax, Barba Negra, jubileum, Municipal Waste

 

 

Szólj hozzá!


Piás paródiából lett a The Cure első nagy slágere – most új szövegvideó készült hozzá

Piás paródiából lett a The Cure első nagy slágere...

A The Cure nemrég új lyric videót tett közzé a The Lovecats című dalhoz, amely a zenekar aktuális európai fesztiválturnéjának promócióját...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

Visszatérés a tett helyszínére: duplán ünnepli meg a jubileumát a 45 éves Solaris

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Magyar Örökség Díjjal kitüntetett Solaris ezt a páratlan jubileumot ünnepli majd meg 2026.március 21-én és 22-én a Várkert Bazárban.

Híres elveszettnek hitt dalok és albumok: a Beatles-től a HS7-ig

A popzene története tele van olyan felvételekkel, amelyekről a rajongók – és néha maguk a zenekarok, előadók is – már lemondtak. Volt, amelyiket technikai okok miatt nem tudtak befejezni, másokat alkotói válság vagy az utolsó pillanatban meghozott művészi döntés temetett maga alá. Aztán egyszer csak előbukkantak...

Megvan, mit énekel Azahriah és a többi előadó a Bródy Dalok Napján

Alakul a Bródy Dalok Napja setlist-je, mely mintegy 800 szerzeményből válogat az Illéstől, a Fonográfon és az István, a királyon át Bródy szólókarrierjének szerzeményeiig. Generációk, stílusok és ikonikus hangok találkoznak egy különleges koncerten augusztus 9-én, a Sziget Mínusz Egyedik napján.
Új koncertek