A progresszív metal ausztrál lovasai 2011-ben alapították meg a Caligula’s Horse-t. A zenekar nevét a bevezetőben említett római császár szuperlováról kapta – persze, nem a képességei tették évszázadokon átívelően híressé, hanem az, ahogy Caligula bánt vele: tejben-vajban fürdette – még azt is el tudjuk képzelni, hogy szó szerint –, de a legeslegnépszerűbb sztori az, hogy átmeneti időre kinevezte az állatot konzulnak, ami akkor a legfőbb római tisztségviselői poszt volt. Nem őrült meg a pasas teljesen: a konzulok intézményéből kívánt ily módon gúnyt űzni.
A történelmi kitérő nem csak szórakoztatásiból volt, utalni szerettünk volna arra, hogy a csapat egyik alapítója, Jim Grey ókori történelmet és klasszikus nyelveket tanult az egyetemen, innen jött az inspiráció.
A Caligula’s Horse valójában egy pegazus (nem a kémprogram, a legendás lény): a zenekar dinamikusan szárnyaló hangzásáról és bonyolult dallamairól ismert.
Az albumot már most 2024 egyik legjobb prog metal albumaként aposztrofálta a Guitar World, a lemezről eddig három számot mutattak be: The World Breathes With Me, a Golem és a The Stormchaser dalokat.
A kezdetben csak kéttagú, Grey és Sam Vallen alkotta banda 2011-ben jelentette meg bemutatkozó lemezét, a kezdeti sikerek után döntöttek úgy, hogy új tagokat keresnek, hogy élőben is előadhassák dalaikat. Az elmúlt években öt nagylemezt jelentetettek meg, most pedig január 26-án érkezik új, Charcoal Grace című anyaguk, amellyel májusban európai turnéra indulnak. A magyar rajongók május 18-án, az Analog Music Hallban érezhetik majd nyeregben magukat.
Caligula’s Horse, Analog Music Hall
Szólj hozzá!