Pink Floyd-dalok a csillagos ég alatt

2023/05/09  ·   Ajánló   ·  koncert.hu

Idilli fesztivál hangulat, ókori romok, napnyugta és a Keep Floyding zenekar várja május 12-én, pénteken az Aquincum Polgárvárosi Amfiteátrumba érkező közönséget.

Fotó: Keep Floyding Band

A legnagyobb progresszív alapvetés világhírű albuma, a The Dark Side of the Moon fél évszázadát ünnepli a zenekar. Ha azt gondoltad, hogy ezeket a dalokat már sosem fogod élőben hallani, ha lemaradtál vagy visszavágysz az ókori romok közé, akkor jó hírünk van, a Keep Floyding időgépezete két órányi feledhetetlen illúziót varázsol elő Pink Floyd életművéből. A nem mindennapi alkalomra tekintettel, s azért, hogy ez a zenei csoda valóban generációról generációra öröklődhessen, a koncertre érkező 14 év alatti gyerekek felnőtt kísérettel ingyen léphetnek be.

Aki az elmúlt két alkalommal már volt ott – mi ott voltunk, ekkor lett Moha bácsi Keep Floyding-függő – , már sejti mire számíthat, aki pedig bármilyen oknál fogva eddig lemaradt, most bepótolhatja ezt a nem mindennapi élményt – a lemenő nap fényeiben, ókori romok között meghallgatni a Floyd legikonikusabb albumát és az oda vezető utat, a Keep Floyding tolmácsolásában.

"A koncert első felében olyan dalok kerülnek színpadra, melyek szervesen kapcsolódnak a Hold sötét oldalához, zeneileg, tematikájában vagy harmóniáiban emlékeztetnek bennünket az 1973-ban megjelent, első pillanattól fogva elsöprően sikeres nagylemezre. Mi így neveztük el ezt a szekciót: The Road to The Dark Side. Rövid szünet után, a hatalmas fákkal körbekerített ókori romok között pedig, együtt érkezünk meg a korszakos remekműhöz, melyet már számos koncerthelyszínen adtunk elő az elmúlt több mint 20 évben, de garantáljuk, ez most nagy durranás lesz. Hatalmas vállalás ez a zenekarnak, számítunk rátok, vigyétek a hírét a koncertnek, osszátok meg az eseményt, hogy mindenkihez eljusson a hír" – kéri a zenekar.
Találkozzunk a Hold Sötét Oldalán!

 

 

Keep Floyding, Pink Floyd, The Dark Side of the Moon, Aquincum

 

 

Szólj hozzá!


Bazi nagy Bohemian Betyars-Parno Graszt lagzi az Arénában

Bazi nagy Bohemian Betyars-Parno Graszt lagzi az Arénában

A két zenekar évek óta szoros barátságot ápol, közös koncerteket adnak, kollabokat készítenek – a felek harmonikus és gyümölcsöző...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Oneness turnéjával Budapestre jön Carlos Santana

A világhírű mexikói-amerikai gitáros 2025. június 11-én tér vissza Budapestre az MVM Dome-ba. A koncert során felcsendülnek majd legnagyobb slágerei, mint a Smooth, a Maria Maria vagy a Black Magic Woman.

Ismét begurul a Nightrain Budapestre: Guns N' Roses a Puskásban!

A legendás rockzenekar visszatér: 2025 nyarán ismét stadionokban és fesztiválokon lépnek fel a Közel-Keleten és Európában*. Budapestre JÚLIUS 15-én ér a turné, vendégük a PUBLIC ENEMY lesz.

Szigorú Szamuráj Éjszakája VOL2.

A Schrott Péter (Tűzmadár, Zártosztály, Omega Testamentum) vezette Continoom február 7-én, a BARhole-ban tartja a második Szigorú Szamuráj Éjszakája névre keresztelt eseményt.

Egy nyáron át – a Margitszigeten

Meghirdette 2025-ös évadát a Margitszigeti Szabadtéri Színház, amely májustól szeptemberig várja a közönséget.
Új koncertek