Vajon hogyan rappelnek a Nemzeti Filharmonikusok?

2020/08/29  ·   Ajánló   ·  koncert.hu

Aki kíváncsi a válaszra, az megtudhatja szeptember 4-i a Pesti Vigadóban.

A fotóból arra következtetünk: jól!!
A fotóból arra következtetünk: jól!!

A Nemzeti Filharmonikusok Madarász Iván komponista három művét adják elő a Vigadóban aznap – első darabja az a RAP-petíció, ami igazi határátlépés a klasszikus zenéből a távoli rap világába. Ezt követi az Episodi concertanti (III. fuvolaverseny) Wendler Enikő fuvolaművész előadásában. Végezetül a sokszereplős Lót című opera zárja az estet. A hangverseny karmestere Vajda Gergely.

A filharmonikus rap pont a fordítottja – a hazai és nemzetközi eladói körökben évek óta nagy divatnak örvendő, – a könnyűzenei műfajt képviselő dalok szimfonikus előadásának, ez eredendően komolyzenei produkció lesz – a rap műfajában.

Sajnos nem találtunk részletet belőle, de hátha az esemény után a szélesebb közönség is megismerheti.

Madarász Ivánt egyébként idén negyedszer választották meg az Artusjus elnökévé.

 

Nemzeti Filharmonikusok, Pesti Vigadó, rap, Madarász Iván

 

 

Szólj hozzá!


Ismét táncra perdült Rockandrollia – az utolsó utáni utcabál az MVM-dome-ban

Ismét táncra perdült Rockandrollia – az utolsó...

Ismét felébredt – és táncra is perdült Rockandrollia, hiszen a Hungária együttes visszatért. Június 6-án és 7-én az MVM Dome színpadán adtak...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Az elektronikus zene Metallica-ja 16 év kihagyás után érkezik Budapestre

Kevés zenekar tudta olyan intenzitással átformálni az elektronikus zene élő előadásának élményét, mint az ausztrál gyökerű Pendulum. A formáció hosszú kihagyás után visszatér Budapestre: 2025. október 17. nem csak a rajongóknak, de az élő elektronikus zene szerelmeseinek is kötelező dátum.

10 dolog, amit a Metallica-koncerttel kapcsolatban tudunk

Na, csak kibökték végre :) Mondjuk, pont ez a zenekar, amelyiknek semmiféle külön hergelésire nincs szüksége, akkora a rajongótábora világszerte, így Magyarországon is, hogy a suttogó propaganda elindítása max. kis izgalmat vitt az életünkbe, a jegyek így is, úgy is el fognak fogyni.

Zene a háború árnyékából – hat év utána a Jinjer visszatér Budapestre

2026. február 16-án a Barba Negra színpadán lép fel a Jinjer – Ukrajna legismertebb metalzenekara, akik nemcsak zeneileg, hanem emberileg is példát mutatnak a világnak.

Idén nem marad el – Salföldre költözik a Nyári Margó

Hiperkarma, Slow Village, Beck Zoltán és Vecsei H. Miklós, Bíró Zsombor Aurél, Kemény Lili, Röhrig Géza, Simon Márton és Závada Péter is fellép augusztus 7–9. között a Nyári Margó Irodalmi Fesztiválon Salföldön, a Bánya Kertben – három nap feltöltődés irodalommal és zenével.
Új koncertek