Valami lesz a Turbinában

2025/01/20  ·   Ajánló   ·  koncert.hu,

A magyar-amerikai Valami Lesz zenekar első, Something Will Be című albumát mutatja be január 23-án a Turbinában.A koncert előtt Hegyi Dóri (OHNODY) különlegesnek ígérkező performansza izzítja majd a hangulatot.

Fotó: Fábián Soma

A banda Arizonából származó énekes-gitáros frontembere, Ryan Lane mindig is világjáró típus volt, de Magyarország annyira elrabolta a szívét, hogy ide is költözött. Ady Endre Fekete zongora című verse pedig olyan hatással volt rá, hogy a szoftverfejlesztés mellett belevágott a műfordításba, illetve podcastekben és esszékben is gyakorolta a magyar nyelvet.

2017-ben alakult, és jelenlegi formájában (Ádámosi-Sipos Szilárd, Mátó Gergő és Katona Bálint) 2022 óta működő zenekara pár sort leszámítva angol dalszövegekkel operál, de a magyar-amerikai kettősség nagyon is fontos szerepet játszik náluk:

“A lemez a zenekarunk két nemzetiségére két különböző ‘objektívként’ tekint, amelyek segítségével különféle jelenségeket vehetünk górcső alá. Minden dal ezt a perspektívát alkalmazza más és más témákra - például egy bizonytalan párkapcsolatra, egy elvesztett barátságra, az idegenség érzésére, a történelem egy alternatív, fanyar újraértelmezésére, és így tovább.”

A Valami Lesz számára olyan ez a megjelenés, mintha egy bábállapot érne véget:

“Az elején azt hittük, hogy mi hozzuk létre ezt az albumot, de pontosabb lenne azt mondani, hogy az album hozott létre minket. Mindez a producerünkkel, Casey Cavaliere-rel kezdődött, majd egy sor közreműködő és mentor csatlakozott a projekthez, és megmutatták, hogyan lépjünk túl egy garázszenekar működési módján, és hívjuk elő magunkból azokat a zenészeket, akikre szükség volt ahhoz, hogy a korai demókból minőségi dalokat és felvételeket teremtsünk. Ennek a lemeznek a kiadása olyan, mint egy fejlődési folyamat lezárása, amely után a növekedésünk és a felfedezéseink egy új kezdőpontból folytatódhatnak. Ez egy nagyon kielégítő érzés.”

A Something Will Be beharangozói között voltak az ‘Are You Able’ és a ‘Dusk’ című dalok is, melyekhez Szelei Dóra rendezett kisfilmnek beillő videóklipeket – utóbbi tavaly ezüst díjat kapott a Magyar Klipszemle legjobb operatőri munka kategóriájában.

Az ötlet, hogy a lemezbemutatón Hegyi Dóri vezesse fel a fiúkat, szintén kliprendezőjüktől származik, ők pedig kapva kaptak az ötleten:

“Régóta rajongunk Dóri munkasságáért. A ‘Hideg’ című OHNODY-daltól kezdve egészen azokig a fantasztikus zenei és vizuális művészeti világokig, amelyeket azóta kibontott. Mélyen rezonálunk az alkotói filozófiájával, különösen azzal, ahogyan mindig a legmélyebb rétegig nyúl azokban a témákban, amelyeket feldolgoz, majd az adott műben minden részletet kidolgozva bontja ki a mondanivalót.”

Az elmélkedős zenei elmerülésre invitáló anyag a srácok elmondása szerint élőben kel igazán életre, úgyhogy menjetek a Turbinába, mert Valami Lesz...

Valami Lesz, Turbina

 

 

Szólj hozzá!


Akit Michael Jackson és Prince naggyá tehetett volna, végül elérte maga is: Judith Hill a Paloznaki Jazzpikniken

Akit Michael Jackson és Prince naggyá tehetett volna,...

A szervezők már korábban bejelentették, hogy a fesztiválon koncertet ad Zaz, Lukas Graham, az Earth, Wind & Fire Experience, Mario Biondi, a Deladap...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Törölték a Pink Martini turnéját: a Postmodern Jukebox lép fel helyettük a Veszprém Festen

A Pink Martini most éppen otthon (USA) turnézik – sem a közösségi felületeiken, sem a weben nem olvasható, miért törölték az európai turnédátumaikat. De nincs baj: a PMJ már szinte hazajár Magyarországra, legutóbb 2023 októberében jártak az MVM Dome-ban.

Oneness turnéjával Budapestre jön Carlos Santana

A világhírű mexikói-amerikai gitáros 2025. június 11-én tér vissza Budapestre az MVM Dome-ba. A koncert során felcsendülnek majd legnagyobb slágerei, mint a Smooth, a Maria Maria vagy a Black Magic Woman.

New Orleans egy estére Budapestre költözik

Április 16-án Magyarországon is bemutatja legújabb lemezét a The Hot 8 Brass Band. A harmincéves fúvószenekar hiphop és funk stílusokkal táncoltat, miközben megidézi szülővárosuk, New Orleans legautentikusabb dzsesszhangzását is.

Jó hírek a stoner rock szerelmeseinek

Egyrészt Budapestre érkezik a görög heavy stoner rockbanda, a 1000Mods (képünkön), akik negyedik alkalommal térnek vissza a Hajóra, másrészt a Bear Stone Festival 2025 újabb fellépőket jelentett be.
Új koncertek