Kalapács József neve a ’80-as években egybeforrt a sátánizmussal, köszönhetően a Pokolgép harminc évvel ezelőtt kiadott második albumának. Zenéik tele voltak alvilági metaforákkal, amiért kikezdték őket.
„Minden koncertet úgy indítottam pedig, hogy nem vagyunk sátánisták. A sátánizmus valójában szektaformában nem is létezett, ám jelen volt a fősodortól eltérően gondolkozó és viselkedő rockerek megbélyegzése. Ráadásul a heavy metal zenekarokhoz tartozó jelképrendszer adta magát, hogy mi csakis sátánisták lehetünk. Simán el tudom képzelni, hogy van valami mindent összekötő, behálózó főjó, amit Istennek is hívhatunk. Ráadásul tetszenek a szép templomok, kegyhelyek, szívesen betérek néha átszellemülni, de nem vagyok klasszikus értelemben keresztény” – magyarázta az 55 éves zenész.
Kalapács József a megbélyegzés ellenére szép karriert futott be, most péládul ő lesz az egyik sztárfellépője a Rock Fesztivál Budapest 2017-nek. A fesztivált a Kincsem Parkban rendezik meg szeptember 8-án és 9-én, itt írtunk róla bővebben, s Kalapács zenekar mellett többek közt színpadra lép a Piramis, a Beatrice, a Skorpió, a P. Mobil, a Karthago, a Firkin, Deák Bill Gyula és a Junkies is.
Kalapács József: Harminc éve még sátánistának neveztek
1987-ben jelent meg a Pokolgép „Pokoli színjáték” albuma, ami után rájuk ragadt a sátánista jelző. Három évtized elteltével az együttes akkori énekese az általa alapított Kalapács zenekarral lép fel Budapest legnagyobb rockfesztiválján.


Szólj hozzá!