Jampitalálkozó a Margitszigeten – Fenyő Miklós koncert

2013/07/17  ·   Koncertbeszámoló   ·  Labancz Andrea

Júniusban ugyan elmosta az árvíz, de olyan nem létezik, hogy egy Fenyő Miklós-koncertnek ne találjanak új időpontot a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon! Így történt, hogy egy szép, csendes júliusi kedd este a sziget békés, épp nyugovóra térő élőlényeit hangos sikítozás és dübörgő rock and roll dallamok késztették ébren maradásra.

Jampitalálkozó a Margitszigeten – Fenyő Miklós koncert

A rock'n roll koronázatlan hazai király több mint 40 éve koptatja a világot jelentő deszkákat, de még mindig ugyanolyan lelkesedéssel, odaadással, profizmussal igyekszik meghálálni közönségének azt a hihetetlen rajongást, ami pályája során végig kísérte. És valóban igaz, rajongóinak száma nem csökken, sőt! Körbetekintve a megjelent vendégeken, örömmel tapasztaltam, hogy a fiatalabb korosztály ugyanolyan áhítattal tekint rá, mint azok, akik korban és élettapasztalatban kicsit közelebb állnak hozzá. A Fenyő örök(zöld)! Még akkor is, ha épp nem szerepel az aktuális slágerlistákon, és nem nyomatják orrba-szájba a különböző rádió- és tévéadók. Mondhatni olyan, mint egy népzenei gyűjtemény. Szájról-szájra jár a híre. No meg a dalai is.

Ahogy a koncert helyszíne felé igyekeztünk, az Árpád híd buszmegállójában már gyülekeztek a mai szemmel kissé fura rucikban és még furább frizurákban pompázó egyedek. Először még úgy éreztem ők vannak rossz helyen, rossz időben, de amint belépünk a szabadtéri színpad kapuján, azonnal megfordult a helyzet. Kicsit olyan volt, mintha visszarepültünk volna a 70-es, 80-as évek rockabilly világába. Amerre elnéztem, mindenhol csak tupírozott és zselézett hajú, James Dean és Elvis Presley utánzatokat láttam, illetve női oldalon leginkább a Grease című kultfilm szereplői jutottak eszembe. Az időutazásfílinget erősítette a színpadi díszlet, ami egy korabeli kemping (ahogy a feliraton szerepelt, camping) lenyomata volt, igyekezve minden akkori jelentős motívumot kellékként felhasználva, a homokozótól a mobilzuhanyzóig, a bambitól a kempingszékig, a Trabanttól a 2 személyes lakókocsiig. (És a kedvencem, a hippibusz: WV Transporter T1:)- aszerk.)

Fenyő Miklós, és szokásos tánckara a dalokhoz kitűnően passzoló háttérrel és a zseniális zenekarral együtt megint egy kerek egész produkciót varázsolt a színpadra. A slágerek jöttek, a jelmezként funkcionáló ruhadarabok mentek, a közönség pedig folyamatosan énekelt, táncolt, tapsolt, tombolt, mint minden egyes alkalommal. Az estnek két vendégszereplője is akadt, akik a blokkokra osztott koncert szüneteiben hol prózában, hol énekhangjukat megvillantva szórakoztatták a közönséget. Először meglepő választásnak gondoltam a Bagi Iván, Nacsa Olivér páros vendégszereplését, de azt kell mondanom, jó döntésnek bizonyult! Azon túl, hogy hozták a „megszokott” színvonalat humor fronton, amire a közönség maximálisan vevőnek bizonyult, Bagi Iván - Tom Jones hazai reinkarnációja – a Sexbomb című világslágerrel, míg Nacsa OlivérKorda Gyuri bácsi hazai reinkarnációja – az unalomig hallgatott Mamma Maria című majdnem világhíres dallal bizonyította tehetségét énekesi babérokra törve.

Tulajdonképpen az egész koncert egy nagy időutazás volt, és eltekintve attól a szomorú ténytől, hogy nem tarthatott sokáig, úgy láttam erre a röpke pár órára minden megjelent felhőtlenül szórakozott. A jó hír, hogy az idén télen sem maradunk Fenyő ünnep nélkül, hiszen a bejáratnál már osztogatták a szórólapot, miszerint december 29-én a jampik az Arénában találkoznak!


 

 

Szólj hozzá!


Az Alphaville örökre fiatal marad – dalsztorik a zenekar nagy slágereiről

Az Alphaville örökre fiatal marad – dalsztorik a...

Az Alphaville történetében az a legviccesebb, hogy a Forever Young több mint negyven éve született, de még ma is ugyanúgy működik filmekben,...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

Visszatérés a tett helyszínére: duplán ünnepli meg a jubileumát a 45 éves Solaris

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Magyar Örökség Díjjal kitüntetett Solaris ezt a páratlan jubileumot ünnepli majd meg 2026.március 21-én és 22-én a Várkert Bazárban.

60 év rockzene, és még nem unják – ahogy a közönségük sem

A Scorpions fennállásának 60. évfordulóját ünneplő turnéja Budapestre is elért: a német rockzenekar június 20-án az MVM Dome-ban lépett színpadra. A hard rock egyik utolsó, még aktív stadionzenekara ezúttal sem új dalokkal vagy meglepetésekkel érkezett, hanem azzal, amit a közönség évtizedek óta vár tőle: profi...

Citromból limonádét, avagy hogy lesz dal egy elmaradt Coachella-buliból?

FKA twigs legújabb dala, az On Your Mind egy olyan időszak emlékét őrzi, amikor egy adminisztrációs hiba miatt az utolsó pillanatban meghiúsult a fellépése a Coachella fesztiválon.
Új koncertek