Menopauza

A jövőben minden eddigi Depeche Mode kislemez bakelit testet ölt!

2018/06/24  ·   Zenei hír   ·  Labancz Andrea

A fanatikus rajongók örülhetnek; a jövőben minden eddigi Depeche Mode kislemez bakelit testet ölt majd! A széria augusztus 31-én startol a Speak & Spell – The 12″ Singles és az A Broken Frame – The 12″ Singles megjelenésével. Az eredeti hanganyagok újrakevert és újramasterelt verzióit az ikonikus Abbey Road stúdióban vették kezelésbe, így születtek meg a limitált példányszámú box setek (díszdobozos kiadványok).

A jövőben minden eddigi Depeche Mode kislemez bakelit testet ölt!

Amikor 1981. február 20-án a Depeche Mode színre lépett Dreaming of Me/Ice Machine című kiadványával, a kortárs zene egyik legváltozatosabb karrierjének alapkövei kerültek elhelyezésre. A wave pop, a dance, a rock, a blues és az elektronikus zene elemeit mesterien keverő banda jövő felé tekintő, érzelmes hangzásvilága a 12” vinyl-ek segítségével új szintre lépnek – a kiváló hangzás és a mélyebb groove-ok a klubok DJ-ire és a rajongókra egyaránt nagy hatást gyakorolnak majd –, így a zenekar elsöprő vízióinak tökéletes közvetítőeszközeivé válnak.

A Depeche Mode felfedezte a formátumban rejlő potenciált, erőt és innovációra való hajlamot. A 12” vinyl valódi audiofil-hangminőséget tesz lehetővé, ráadásul megjelenését tekintve is erőteljes vizuális hatással bír. A box setek borítóját az eredeti megjelenések inspirálta street art ikonográfiák alkotják, míg a vinyleken az eredeti single-ök grafikája jelenik meg.

“Remek, hogy ismét meg tudjuk osztani ezeket a dalokat a régi és az új rajongókkal, azon a módon és minőségben, ahogy eredetileg elterveztük. Reméljük, ugyanannyira élvezitek majd őket, mint amennyire mi.”- nyilatkozta a legendás zenekar.

A Depeche Mode jelenleg is a Global Spirit Tour turnéjával járja a világot, mely 2017 májusában indult, és július végén ér véget. A körút alatt a banda több, mint 3 millió rajongó előtt játszott – hazánkba pedig kétszer is eljutottak, és június 26-án, a VOLT fesztivál apropóján, ismét tiszteletüket teszik majd.

 Az 1981-ben alakult Depeche Mode világszerte kritikai és üzleti sikernek örvend, mind a stúdiómunkáikat, mind a koncertjeiket illetően. A banda 14 stúdióalbummal büszkélkedhet, melyek közül a legfrissebb, a Spirit 2017 márciusában látott napvilágot, és rögvest a Billboard 200 5. helyén debütált. Több, mint 100 millió eladott lemezzel a hátuk mögött megérdemlik a Q Magazine véleményét: “ők a legnépszerűbb elektronikus banda, akit a világ valaha ismert.”

 

Speak & Spell - The 12" Singles

Disc: 1

  1. Sometimes I Wish I Was Dead
  2. King of the Flies - Fad Gadget

Disc: 2

  1. Dreaming of Me

Disc: 3

  1. Ice Machine

Disc: 4

  1. New Life

Disc: 5

  1. Shout!

Disc: 6

  1. Just Can't Get Enough

Disc: 7

  1. Any Second Now

 

A Broken Frame - The 12" Singles

Disc: 1

  1. See You

Disc: 2

  1. Now This Is Fun

Disc: 3

  1. The Meaning of Love

Disc: 4

  1. Oberkorn (It's a Small Town)

Disc: 5

  1. Leave In Silence (Longer)

Disc: 6

  1. Further Excerpts from: My Secret Garden
  2. Leave In Silence (Quieter)

 

Még több információ a kiadványokról: http://www.depechemodeboxsets.com/

Depeche Mode, Volt Fesztivál, album, bakelit, koncert

 

 

Szólj hozzá!


15 év után újra élőben emelkedhetünk fel Mobyval

15 év után újra élőben emelkedhetünk fel Mobyval

Már csak néhány hónap, és újra kinyílik a másik világ kapuja (hagyd kint a valóságot), de az eddigi koncertbejelentések alapján már most jól...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Beth Hart és a Pink Martini idén tuti eljönnek – teljes a VeszprémFest 2026-os programja

Tavaly a VeszprémFest közönsége két várva várt fellépőt is nélkülözni kényszerült: Beth Hart és a Pink Martini egyaránt lemondta koncertjét, komoly kihívás elé állítva a szervezőket. 2026 azonban kárpótol mindenkit: mindkét előadó ott lesz a fesztiválon, csakúgy, mint Juanes és a Kraftwerk.

Brian Hugh Warner, azaz Marilyn Manson kilenc év után visszatér Budapestre

A botrányokra és ikonikus vizuális világra épülő előadó legutóbb 2017-ben adott teltházas koncertet a Budapest Parkban, és akkor még senki sem gondolta, hogy közel egy évtizedig kell várni az újabb találkozásra. Most azonban visszatér: 2026. július 22-én ismét a Park színpadán áll majd.

Czutor Zoltán zenél és beszél – Hujber Feri felolvas és mesél

A „Tízparancsolat – Másképp" című műsor december 11-én, csütörtökön 20:30-tól várja a közönséget az Inga Kultúrkávézóban, ahol Czutor Zoltán és Hujber Feri egy rendhagyó, őszinte és emberközeli programmal lép színpadra.

Hogyan tudnék élni nélküled, avagy ki tud többet a magyar filmzenékről?

A DUE Médiahálózat szervezésében és a Nemzeti Filmintézet támogatásával immáron kilencedik alkalommal indítják el a Nagy Magyar Filmteszt Diákoknak elnevezésű vetélkedőt, amely a 14-20 éves közönséget szeretné szórakoztató módon közelebb vinni a magyar filmekhez, sorozatokhoz és készítőikhez
Új koncertek