BMX-es szaxofonossal indul Magyarország a Fiatal Zenészek Versenyén

2018/08/04  ·   Zenei hír   ·  Labancz Andrea

Mindössze 18 éves, de már kétszer is láthattuk itthon a Virtuózok sorozat versenyzőjeként a valószínűleg a világ legmagasabb szaxofonosa címet is elnyerő Bencze Mátét, aki idén Magyarországot képviseli az Eurovízió égisze alatt meghirdetett Fiatal Zenészek Versenyén.

Fotó: Kaszner Nikolett

Az ifjú debreceni tehetség a zenélésen kívűl az extrém sportokban is otthon érzi magát, legnagyobb kedvence a BMX, de hihetetlen magasságával is elég feltűnő jelenség. A 203 centiig nyúló fiatalember zenei pályafutása során háromszor itthon, egyszer pedig külföldön is a képzeletbeli dobogó első fokára léphetett szaxofonjávval a kezében, majd 2017-ben és 2018-ban is megmutathatta magát a tévénézőknek a legnézettebb hazai komolyzenei tehetségkutatóban, a Virtuózokban.

A skóciai Edinburgh-ben megrendezendő versenyen való részvétel jogát szintén a Virtuózok című műsornak köszönheti, ugyanis különdíjasként részesült a nyereményben. Máté augusztus közepén utazik a helyszínre, ahol próbák várják majd, és ahol megismeri a többi ország indulóit. A Fiatal Zenészek Eurovíziós Versenyének augusztus 18-i és 19-i elődöntőit a mediaklikk.hu oldal élőben közvetíti, magyar idő szerint 19 órától. Bencze Máté augusztus 18-án áll színpadra.

Forrás: eschungary.hu

Fiatal Zenészek Versenye, Edinburgh, Bencze Máté, szaxofon, Virtuózok, Eurovízió

 

 

Szólj hozzá!


2019 óta először érkezik külföldi fellépő a Művészetek Völgyébe

2019 óta először érkezik külföldi fellépő a...

2025. július 18. és 27. között rendezik meg a 34. Művészetek Völgye Fesztivált, ahol fellép a Franz Ferdinand és elhozza The Human Fear címen...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Törölték a Pink Martini turnéját: a Postmodern Jukebox lép fel helyettük a Veszprém Festen

A Pink Martini most éppen otthon (USA) turnézik – sem a közösségi felületeiken, sem a weben nem olvasható, miért törölték az európai turnédátumaikat. De nincs baj: a PMJ már szinte hazajár Magyarországra, legutóbb 2023 októberében jártak az MVM Dome-ban.

Oneness turnéjával Budapestre jön Carlos Santana

A világhírű mexikói-amerikai gitáros 2025. június 11-én tér vissza Budapestre az MVM Dome-ba. A koncert során felcsendülnek majd legnagyobb slágerei, mint a Smooth, a Maria Maria vagy a Black Magic Woman.

Alterplacc: új könnyűzenei klub a városhatártól pár lépésre

Februárban megnyitja kapuit a budakalászi RockHáz régóta várt kistestvére, az Alterplacc, egy olyan könnyűzenei klub, amely a rockzene alternatív(abb) vonulatát kínálja majd – mindez továbbra is a budakalászi Kós Károly Művelődési Házban (KKMH).

Nagy meglepetések helyett különleges programok: kész a Fishing programja

A bérletek 85 százaléka már azelőtt elkelt a 2025-ös fesztiválra, hogy programot hirdettek volna. Nyilván azért, mert többek egybehangzó véleménye szerint a Fishing Magyarország legbarátságosabb fesztiválja. A többi "csak" zene :D
Új koncertek