Ismét Pápai Joci megy az Eurovízióra

2019/02/24  ·   Zenei hír   ·  Labancz Andrea

Tegnap este eldőlt, ki képviselheti Magyarországot a 64. Eurovíziós dalfesztiválon Tel-Avivban. A közönség akaratának megfelelően immáron második alkalommal küldjük csatába Pápai Jocit, aki ezúttal Az én apám című dallal száll be a nemzetközi versenybe.

Fotó: dehir.hu

A szobat esti döntőbe jutott 8 produkció meghallgatása után a zsűri az általa választott négy produkciónak adhatott pontot:

Both Miklós pontjai:

  • 4 - The Middletonz
  • 6 - Pápai Joci
  • 8 - Szekér Gergő
  • 10 - Acoustic Planet

Nagy Feró pontjai:

  • 4 - Vavra Bence

  • 6 - Acoustic Planet

  • 8 - Fatal Error

  • 10 - Nagy Bogi

Vincze Lilla pontjai:

  • 4 - The Middletonz

  • 6 - Nagy Bogi

  • 8 - Vavra Bence

  • 10 - Pápai Joci

Mező Misi pontjai:

  • 4 - Szekér Gergő

  • 6 - Acoustic Planet

  • 8 - Vavra Bence

  • 10 - Pápai Joci

A pontozás eredményeképp a közönségszavazós végjátékba Pápai Joci, Nagy Bogi, Vavra Bence és az Acoustic Planet jutott. Bár a héten történt plágiumos ügy még csak utalás szinten sem merült fel a műsorban, az mindenképpen meglepetés, hogy a végül a beugróként érkező Oláh Gergő volt az egyetlen a nyolcas mezőnyből, akinek nem adott pontot a zsűri. Az eddig favorizált Szekér Gergő és az egyértelműen közönségkedvenc The Middletonz viszont esélyt sem kapott arra, hogy a nézők döntsenek a sorsukról.

Végül a nézői szavazatok összesítéséből Pápai Joci került ki győztesen, aki már eleve történelmet írt, hisz 2017 után immáron második alkalommal képviselheti hazánkat az Eurovíziós dalfesztiválon, ahol mindjárt az első elődöntöben, május 14. kerül majd sorra.

A Dal akusztik szavazáson visszavágott a USNK rajongói tábora, így végül a posztolós fiúk örülhettek a szobrocskának és a Strand Fesztiválon tartandó Petőfi Zenei Díjátadón való részvételnek.

Extra produkcióként a tavalyi győztes AWS zúzott a színpadon, felidézve a 2018-as felejthetetlen pillanatokat.

 

2017-ben Pápai Joci az Origo című dalával képviselte Magyarországot, Kijevben. A második elődöntőből a második helyen jutott tovább, a döntőben a nyolcadik helyezést érte el, 200 ponttal.

A Dal 2019, műsor, verseny, Eurovízió, győztes, Pápai Joci, USNK

 

 

Szólj hozzá!


10 dolog, amit a Metallica-koncerttel kapcsolatban tudunk

10 dolog, amit a Metallica-koncerttel kapcsolatban tudunk

Na, csak kibökték végre :) Mondjuk, pont ez a zenekar, amelyiknek semmiféle külön hergelésire nincs szüksége, akkora a rajongótábora...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Mégis kinyit Győrben is egy estére Az Őrült Nők Ketrece mulatója

Bár korábban úgy tűnt, hogy az elmúlt évtizedben töretlen sikerrel játszott, de most a közönségtől végleg elbúcsúzó előadás búcsúturnéjából kimarad a győri állomás, mostanra kiderült, hogy a város szívesen fogadja Az Őrült Nők Ketrecét.

Az ország legboldogabb fesztiválján a Guns’N’Roses előzenekara is fellép

A BOLDOGkisfalud Feszt egy családias hangulatú, élhető léptékű kisrendezvény, ahol zene, színház, irodalom és képzőművészet fonódik össze a Tokaj-hegyalja különlegesen szép természeti környezetében. Idén július.03-06-ig fürdőzhetnek – valamint bringázhatnak és kenuzhatnak – ebben az élményben az idelátogatók.

Ladánybene 27/40 a Kobuciban

Ritkán hallható dalokkal és ismert slágerekkel, számos vendégfellépővel ünnepli 40. születésnapját a Ladánybene 27 június 20-án az óbudai Kobuci Kertben.

Tommy Cash beugrik egy eszpresszóra a Dürerbe

Az észt hiphop fenegyerek legutóbb az Eurovízión ment nagyot Espresso Macchiato című dalával. Most pedig TOMM¥ €A$H Budapestre is beugrik egy eszpresszóra, mégpedig november 20-án, a Dürer Kertbe.
Új koncertek