Show must go on – oxigénpalackkal fejezte be a koncertjét Rod Stewart

2026/06/22  ·   Zenei hír   ·  koncert.hu

Ritka levegő, oxigénpalack és semmi rinyálás: Rod Stewart megmutatta Utah-ban, mit jelent az, amikor egy igazi legenda nem hagyja cserben a rajongóit.

Fotó: Page six

Amikor a 81 esztendős (!!!) Rod Stewart a utahi West Valley Cityben található First Credit Union Amphitheatre reflektorfényébe lépett, a közönség egy klasszikus, professzionális rockrevüre számított. Arra azonban kevesen gondoltak, hogy a modern könnyűzene egyik leggyilkosabb íratlan szabályának, a „the show must go on” elvének lesznek tanúi.

A koncert pörgött, de egy idő után a mindig ezer hőfokon égő énekesen látszani kezdett, hogy valami nem kerek. A mozgása lelassult, a hangszerekbe vagy a színpadi korlátokba kapaszkodva tartotta meg magát – de ütemet nem vesztett, a zenekar tette a dolgát, és a dalok egy másodpercre sem bicsaklottak meg. A háttérstáb szerencsére résen volt: látták, hogy gáz van, és azonnal betoltak egy oxigénpalackot a backstage-ből.

Hogy mi történt? Az eset hátterében nem egy hirtelen fellépő betegség, hanem a külső körülmények és a fizikai terhelés könyörtelen összejátszása áll: West Valley City körülbelül 1310 méterrel fekszik a tengerszint felett – ez a magasság egy átlagos túrázónak meg sem kottyan, a klasszikus hegyibetegség messze feljebb kezdődik. Egy 81 éves, nemrégiben makacs gégegyulladással küzdő szervezetnek azonban, akklimatizáció nélkül, ez a klíma már komoly rizikófaktor. Ha a kicsit ritkább levegőhöz hozzáadjuk a forró színpadi fényeket, a folyamatos mozgást és a teli tüdőből éneklést, a tüdő és a szív-érrendszer olyan extrém megterhelést kap, ami nálánál jóval fiatalabb frontembereket is padlóra küldene. Az így fellépő hirtelen oxigénhiány azonnali szédülést és ájulásközeli állapotot idézett elő

De ami ezután jött, az maga a színtiszta rock'n'roll. Ahelyett, hogy lefújták volna a koncertet vagy elkezdtek volna drámázni a színpadon, Stewart előkapta a zseniális brit humorát és azt a lazaságot, amit nem lehet tankönyvekből tanulni. Szippantott párat az oxigénmaszkból, a mikrofonhoz lépett, és vigyorogva megkérdezte a tömeget:

„A show-nak folytatódnia kell... Skacok, bánnátok, ha ezt a dalt most inkább ülve nyomnám el nektek?”

Így a buli hátralévő részét Rod egy széken ülve tolta végig. A hangja, a dalok energiája és a zenekarral való összhang egy fikarcnyit sem veszített az értékéből. 

„Iszonyatosan forró nap volt. A helyszín szabadtéri, ráadásul magasan is fekszik. Én is ott voltam, és 78 évesen magam is féltem, hogy elájulok. Ennek ellenére egy csodálatos estét ajándékozott nekünk. Nyári hónapokban többet semmi szabadtéri helyszín – ilyen egyszerű. Rod tényleg lenyűgöző. És hatalmas köszönet a zseniális és hihetetlenül tehetséges stábjának is!” – írta egy kommentelő.

Az is szerepet játszhat a dologban, hogy Rod kapott hideget-meleget a sajtótól, mert nemrég lemondta a San Diegó-i koncertjét a gégegyulladás miatt, miközben pár órával később már látták egy meccsen szurkolni. De ez a utahi este talán tisztára mosta a nevét, ha egyáltalán szükség volt a sikálásra: idén májusban a Recording Academy és a CBS televízió egy monstre gálaműsorral tisztelgett a kétszeres Rock & Roll Hall of Fame-tag és Grammy-díjas legenda előtt. A „Forever Young: A GRAMMY® Salute to Rod Stewart Live címet viselő, a floridai Hard Rock Live arénában rögzített exkluzív koncertshow-ban a nézők nem egy hagyományos előadást láthattak, hanem egy „all-access” betekintést a kulisszák mögé. A legnagyobb slágerek és ritka archív felvételek mellett egy intim backstage-interjúban maga az énekes mesélt a családjáról, a zene iránti múlhatatlan szenvedélyéről és a jelenleg is zajló „One Last Time” világkörüli turnéról. A gála címe – Örökké fiatal – nem is kaphatott volna jobb gyakorlati igazolást, mint a utahi este: hűen tükrözi, hogy Rod Stewart a kora és a fizikai kihívások ellenére még mindig a legmagasabb szinten, a legnagyobb tévétársaságok kiemelt műsoridejében, ünnepelt és megkérdőjelezhetetlen ikonként van jelen a zeneiparban.

One Last Time turné a menetrend szerint robog tovább: a stáb már csomagol a következő európai és észak-amerikai állomásokra (többek között Las Vegas-i koncertekre), Rod Stewart naptárja pedig teljesen tele van. Mi több, nemrég egy rádióinterjúban elárulta, hogy bár a grandiózus világ körüli arénaturnéknak a tervek szerint a 2027-es brit koncertsorozat vet majd véget, esze ágában sincs teljesen visszavonulni a zenéléstől.

Források: TMZ, NME.


Nagy kérdés, hogy a Rolling Stones fog-e még turnézni valaha

Rod Stewart, oxigén, életkor

 

 

Szólj hozzá!


Citromból limonádét, avagy hogy lesz dal egy elmaradt Coachella-buliból?

Citromból limonádét, avagy hogy lesz dal egy elmaradt...

FKA twigs legújabb dala, az On Your Mind egy olyan időszak emlékét őrzi, amikor egy adminisztrációs hiba miatt az utolsó pillanatban meghiúsult a...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

Visszatérés a tett helyszínére: duplán ünnepli meg a jubileumát a 45 éves Solaris

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Magyar Örökség Díjjal kitüntetett Solaris ezt a páratlan jubileumot ünnepli majd meg 2026.március 21-én és 22-én a Várkert Bazárban.

Több mint beszélő fej: David Byrne Budapesten

David Byrne nem egyszerűen koncertet adott péntek este a Papp László Budapest Sportarénában. A Talking Heads egykori frontembere a Who Is The Sky? turnéval egy olyan előadást hozott Budapestre, amelyben a zene, a koreográfia, a színház és a vizuális művészet szinte elválaszthatatlan egységet alkotott. A csaknem kétórás műsorban a...

Ritka vendégnek számít Budapesten az amerikai post-grunge banda

Június 25-én a Barba Negra Red Stage színpadán lép fel a Breaking Benjamin, amely az elmúlt két évtized egyik legsikeresebb amerikai rockzenekaraként vált ismertté. A koncert különlegessége nemcsak az, hogy a csapat új dalokkal érkezik Budapestre, hanem az is, hogy hosszú európai kihagyás után tér vissza a kontinensre.
Új koncertek