Menopauza
Izsák 2023. Feb. 11. (20:30)

Ferenczi György és az 1-ső Pesti Rackák // Izsák


Ferenczi György és az 1-ső Pesti Rackák // Izsák

Az 1-ső Pesti Rackák zenekar műsorában összeolvad a magyar kultúra és a rock’n’roll forradalom szeretete. Így fér össze egy kalotaszegi hajnali Petőfi Sándor és Gérecz Attila verseivel éppúgy, mint Jimi Hendrix zenéjével. Alapvetően fúziós zenéjükben fontos szerepet tölt be a magyar népzene, a rhytm&blues, a funky, a reggae, a hip-hop és a groove elemek mellett. Rendkívül energikus produkciójuk mosolya bearanyozza a velük töltött tartalmas, információban és humorban gazdag estét.

A műsorukban elhangzó Petőfi-dalok lényegét talán Lackfi János költő fogalmazta meg a legpontosabban: „A Petőfi-ipar évtizedek óta szállítja a lakodalmassá szelídített nótákat. Most viszont hála Ferenczi Györgynek és társainak, itt dübörög az igazi, az irgalmatlan, a megalkuvást nem ismerő, bluesos-rockos, kőkemény Sándor. Magyartanárok, magyarok, tanárok és nem tanárok, figyelem!”

Borítókép fotó: Lajtos István

***

Belépőjegy: 3000 Ft (Csak a helyszínen váltható)

 A koncert a Vino étterem „SÁRFEHÉR KÖNYERES BÁL” egész napos rendezvényébe illeszkedik.
További info a Facebook-on

 
  Amennyiben szeretnéd adminisztrálni ezt a tételt kattints ide.

 

Szólj hozzá!


 Radics Béla 80 – emlékkoncert

Radics Béla 80 – emlékkoncert

Február 7-én koncertre várják a rock- és gitárzenék kedvelőit Kós Károly Művelődési Ház és Könyvtár színpadára. Itt rendezik meg a Radics...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

A világ legdrágább gitárja turnéra indul – de senki sem fogja megszólaltatni

2026-tól nemzetközi turnéra indul a világ eddigi legdrágábban eladott hangszere: Kurt Cobain legendás Martin D-18E gitárja, amelyen a Nirvana frontembere az MTV Unplugged ikonikus felvételén játszott. A híres koncertet New Yorkban vették fel 1993-ban, egy évvel később pedig hanghordozón is eljutott a rajongókhoz.

Brian Hugh Warner, azaz Marilyn Manson kilenc év után visszatér Budapestre

A botrányokra és ikonikus vizuális világra épülő előadó legutóbb 2017-ben adott teltházas koncertet a Budapest Parkban, és akkor még senki sem gondolta, hogy közel egy évtizedig kell várni az újabb találkozásra. Most azonban visszatér: 2026. július 22-én ismét a Park színpadán áll majd.

Sound of 2026: Skye Newman

A BBC Radio 1 idén Skye Newmant választotta a Sound of 2026 győztesének, ami a brit közszolgálati rádiónál az év legígéretesebb új "hangját" jelenti.

35. Művészetek Völgye Kispál és a Borzzal, Gesztivel és Budapest Bárral

Új időpontban, 2026. július 24. és augusztus 2. között, immáron 35. alkalommal rendezik meg a Művészetek Völgyét Kapolcson, Taliándörögdön és Vigántpetenden. A jubileumi év programja már most körvonalazódik: visszatérő legendás helyszínek, ismert nevek és új fellépők rajzolják ki az évfordulós képet.
Új koncertek