Budapest 2022. Feb. 03. (19:30)

Kodály Reflections Pászti bérlet / 2


Kodály Reflections Pászti bérlet / 2

Műsor:

•Fekete-Kovács Kornél: PRELUDE TO THE NIGHT

•Kodály Zoltán: ESTE

•Subicz Gábor: DETERMINATION

•Kodály Zoltán: SIRATÓ ÉNEK

•Ávéd János: ETERNITY

•Fekete-Kovács Kornél: FALSE CALL

•Kodály Zoltán: CSALFA SUGÁR

•Bacsó Kristóf: THE SCAMP

•Kodály Zoltán: MÁTRAI KÉPEK

•Cseke Gábor: LOYALTY

•Fekete-Kovács Kornél: DUSK

•Kodály Zoltán: FÖLSZÁLLOTT A PÁVA

•Bacsó Kristóf: THE PEACOCK

•Fekete-Kovács Kornél: GYERMEKEK ÉNEKE

•Kodály Zoltán: TÚRÓT ESZIK A CIGÁNY

Nemzeti Énekkar (karigazgató: Somos Csaba)

Modern Art Orchestra (zenekarvezető: Fekete-Kovács Kornél)

Vezényel: Fekete-Kovács Kornél és Somos Csaba (a capella művek)

 

A Modern Art Orchestra

A 2018 óta nagy sikert aratott Bartók: Tizenöt magyar parasztdal című CD zenei anyaga adta az ötletet Fekete-Kovács Kornélnak, a Modern Art Orchestra művészeti vezetőjének, hogy az együttes Bartók mellett a magyar zenetörténet további óriásai előtt is lerója tiszteletét. A sorozat második részeként Kodály Zoltán előtt hajt fejet a MAO és a benne helyet foglaló kreatív zeneszerzői műhely.

A kodályi életmű óriási hatással volt a 20. század magyar zenéjére. Ez talán a az énekkari mozgalom kiteljesedésében és annak irodalmában figyelhető meg legmarkánsabban.

Az elmúlt évek közös sikerei egyértelműen bizonyították, hogy a különleges produkció megvalósításakor a Nemzeti Énekkar lehet a MAO legkiválóbb partnere .

A művek válogatásakor fontos szempont volt, hogy a műsor keresztmetszetet nyújtson Kodály énekkari munkáiból. Az eredeti kórusművek mellett az újonnan keletkezett darabokban is nagy szerepet kap az énekkari hangzás. A zenekarban helyet foglaló komponisták: Fekete-Kovács Kornél, Cseke Gábor, Bacsó Kristóf, Ávéd János és Subicz Gábor önálló szerzeményei átvezető zenék formájában tisztelegnek a zeneszerző óriás életműve előtt.

FÖLSZÁLLOTT A PÁVA – tribute to Zoltán Kodály

A Modern Art Orchestra 2005-ös alapítása óta a műfaji határok átértékelésének szenteli figyelmét, missziójának tekintve a magyar zenei hagyomány értő kifejezését és továbbörökítését. A nagyzenekar 2018-as Bartók: Tizenöt magyar parasztdal című projektje volt az első olyan alkotás, amely a magyar zeneszerző óriások előtt tisztelgő sorozat részeként keletkezett. A hanglemezen is megörökített és azóta töretlen nemzetközi sikernek örvendő zenei anyag bemutatóját Artisjus-díjjal jutalmazták. Fekete-Kovács Kornél, az együttes művészeti vezetőjének elképzelése alapján a sorozat második részeként Kodály Zoltán előtt hajt fejet a MAO és a zenekar mellett működő kreatív zeneszerzői műhely.

A kodályi életmű óriási hatással volt a 20. század magyar zenéjére. Ez talán az énekkari mozgalom kiteljesedésében és annak irodalmában figyelhető meg legmarkánsabban.

Az elmúlt évek közös sikerei egyértelműen bizonyították, hogy a különleges produkció megvalósításakor a Nemzeti Énekkar lehet a MAO a legkiválóbb partnere, hiszen a társulat évtizedek óta a legmagasabb szinten ápolja a kórusmuzsika hagyományát.

A MAO a zeneszerzőket inspirálva és alkotásaikat rendszeresen műsorra tűzve befogadhatóvá teszi a kortárs muzsikát, előadásával műfajhatárok nélkül törekszik a magas színvonalú hangszeres zene megszerettetésére, a minőségi zenehallgatás széles körű terjesztésére.

A FÖLSZÁLLOTT A PÁVA – Tribute to Zoltán Kodály előadásával az egyik legmeghatározóbb magyar zeneszerző, zenetudós, zeneoktató, népzenekutató, Kodály Zoltán életműve és szellemisége előtt tiszteleg a Modern Art Orchestra és a Nemzeti Énekkar. A műsorban megszólaló Kodály-versemegzenésítések és -népdalszvitek mellett a mai zene nyelvén szólalnak meg a MAO komponistái: Ávéd János, Bacsó Kristóf, Cseke Gábor, Fekete-Kovács Kornél és Subicz Gábor művei. Az eredeti kórusművek megszólaltatása mellett az újonnan keletkezett darabokban is kiemelt szerepet kap az énekkari hangzás.

„Karéneklés nélkül senkiből sem lesz jó zenész” – vallja Kodály Ki a jó zenész? című írásában

 

Szervező: Nemzeti Filharmonikusok

 
  Amennyiben szeretnéd adminisztrálni ezt a tételt kattints ide.

 

Szólj hozzá!


Nem az a tipikus sztár, de milliók rajonganak érte –  és most Magyarországra jön

Nem az a tipikus sztár, de milliók rajonganak érte...

Donny Benét, az ausztrál synth-funk zenész kopaszodó fejével, hódító bajuszával és fehér zakójával 2011 óta tartja lázban a világot...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Koncz Zsuzsa az Arénában: Jelbeszéd 2.0

Az énekesnő tizennegyedszer lép a Sportaréna színpadára, legutóbb tavaly adott ott koncertet – április 13-án a közelmúltban készült Koncz Zsuzsa-albumok, így a Tündérország, a Vadvilág és a Szabadnak születtél dalai csendülnek fel a Jelbeszéd 2.0 elnevezésű koncert égisze alatt.

Először koncertezik Magyarországon a Take That

Európai turnéjuk alkalmával a This Life című, novemberben megjelenő vadiúj albumukat a magyar közönségnek is bemutatják. A jelenleg trió felállásban tevékenykedő együttes – Anglia egyik legnépszerűbb fiúcsapata – több mint harmincéves pályafutása során először jön hozzánk, 2024. július 3-án friss lendülettel veszik be...

EGYÜTT A ROCK&ROLL-ért – 3 napos fesztivál koncertekkel Budapest szívében

A Rocky Monday Közhasznú Egyesület 2024. április 26-28. között, a VI. ker. Dessewffy utca 39 előtti szakaszon immáron negyedik alkalommal szervezi meg az "EGYÜTT A ROCK & ROLL-ért" elnevezésű zenés fesztiválját.

Amikor mindenki szerző a zenekarban – idén is izgalmas témákkal jön a Dalszerző Expo

Idén hetedik alkalommal szervezi meg az Artisjus a DEX Songwriting Expót. A rendezvényt 2018-ban indította el a szerzői egyesület azzal a céllal, hogy hiánypótló kezdeményezésként támogassa az információmegosztást és kapcsolatépítést a dalszerzői közösségen belül, valamint lehetőséget teremtsen a szakmai fejlődésre.
Új koncertek