Menopauza
Budapest 2023. May. 10. (18:00)

Navratil Andrea Folkkvintett: Daram, daram, madaram…


Navratil Andrea Folkkvintett: Daram, daram, madaram…

Sokan úgy tartják, hogy a költészetben a legmagasabb esztétikum kifejezői a madarak, énekük pedig számtalan zeneszerzőt megihletett. Sőt, a régiek szerint a népdalok sokféleségének inspirációs forrásai is lehetnek ezek a gyakran színpompás, szárnyas lények. Nem véletlen, hogy a Navratil Andrea Folkkvintett is ezt a témát választja különleges koncertjén, a madarak és fák napján a Müpa Üvegtermében, ahol kortárs, klasszikus és jazz „tollazatban” magyar és bolgár népdalokon alapuló dalciklusok és magyar költők versrészletei hangoznak el - amolyan „zenei madárcsemegeként”.

A Navratil Andrea Folkkvintett, azaz a Navia két összeszokott hazai komponista-zenésszel, Csengery Dániellel és Mátyássy Szabolccsal dolgozott az est anyagán. Közös szándékuk és reményük az, hogy a mai kortárs-klasszikus zenei világ sokrétű eszközeivel újfajta megvilágításba helyezzék az eredeti népdalok szépségét. Alkotásaikat a Navia kvintett szólaltatja meg, amelyben két kivételes tehetségű, de más-más műfajban jeleskedő szólista, Navratil Andrea népdalénekes (a Kobzos együttes és a Fonó zenekar mellett a Duna Művészegyüttes szólóénekese, Berecz András műsorainak meghívott vendégénekese) és Grósz Zsuzsanna zongoraművész, valamint különböző formációkból (klasszikus zene, népzene, világzene, régizene) ismert hazai zenészek, Bede Péter, Gyulai Csaba és Lázár Gyula játszanak. Akik aztán együtt a népdalokban oly sokszor megénekelt madarakkal szárnyra kelve elkalauzolják a közönséget a Kárpát-medencétől Bulgáriáig. A madárvonuláson kívül a szerelem is összeköti ezt a két távoli helyet. A szerelem, amely minden embert megmozgat: örömöt csal az arcokra, könnyet a szemekbe, mosolyt a szájszélekre, csillogást a tekintetekbe, mélységet a szívekbe.

 
  Amennyiben szeretnéd adminisztrálni ezt a tételt kattints ide.

 

Szólj hozzá!


 Radics Béla 80 – emlékkoncert

Radics Béla 80 – emlékkoncert

Február 7-én koncertre várják a rock- és gitárzenék kedvelőit Kós Károly Művelődési Ház és Könyvtár színpadára. Itt rendezik meg a Radics...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

A világ legdrágább gitárja turnéra indul – de senki sem fogja megszólaltatni

2026-tól nemzetközi turnéra indul a világ eddigi legdrágábban eladott hangszere: Kurt Cobain legendás Martin D-18E gitárja, amelyen a Nirvana frontembere az MTV Unplugged ikonikus felvételén játszott. A híres koncertet New Yorkban vették fel 1993-ban, egy évvel később pedig hanghordozón is eljutott a rajongókhoz.

Brian Hugh Warner, azaz Marilyn Manson kilenc év után visszatér Budapestre

A botrányokra és ikonikus vizuális világra épülő előadó legutóbb 2017-ben adott teltházas koncertet a Budapest Parkban, és akkor még senki sem gondolta, hogy közel egy évtizedig kell várni az újabb találkozásra. Most azonban visszatér: 2026. július 22-én ismét a Park színpadán áll majd.

Sound of 2026: Skye Newman

A BBC Radio 1 idén Skye Newmant választotta a Sound of 2026 győztesének, ami a brit közszolgálati rádiónál az év legígéretesebb új "hangját" jelenti.

35. Művészetek Völgye Kispál és a Borzzal, Gesztivel és Budapest Bárral

Új időpontban, 2026. július 24. és augusztus 2. között, immáron 35. alkalommal rendezik meg a Művészetek Völgyét Kapolcson, Taliándörögdön és Vigántpetenden. A jubileumi év programja már most körvonalazódik: visszatérő legendás helyszínek, ismert nevek és új fellépők rajzolják ki az évfordulós képet.
Új koncertek