Menopauza
Eger 2023. Feb. 28. (14:00)

SZEDER ÉS LÓCI: DALSZERZŐ


SZEDER ÉS LÓCI: DALSZERZŐ

Szeder és Lóci: Dalszerző

A könnyűzene világa két fiatal énekes-gitáros dalszerző interaktív előadásában. Avagy miből szülessen a sláger?

Szeder-Szabó Kriszti és Csorba Lóci néhány évvel ezelőtt a Ki Mit Tube? versenyen mutatta meg duettjét, és az országos második helyezésig jutottak. Azóta mind a ketten szép eredményeket értek el külön-külön saját zenekaraikkal (Szeder: Artisjus-díj és Lóci játszik: Fonogram-díj), mégis egy közös missziót dédelgetnek régóta: egy olyan előadást létrehozni, ami közérthető nyelven mutatja be a könnyűzene nyelvét, sőt, együtt fedezik fel ezt a rendkívül sokszínű világot.

Minden ember dalszerző, még ha nem is tud róla – és a dal műfaja vesz minket körbe nap mint nap. Minden gyerek fogékony a zenére, és természetesen dalokkal veszi kezdetét a „beavatásuk” is: egy népdalt vagy egy gyerekdalt tanulnak meg elsőként. No de ezek a dalok miből születtek? Miből építkeznek? Mi mindenre van szükség egy slágerhez?
Kriszti és Lóci egy interaktív, 50 perces előadás során készíti el az idei év legnagyobb slágerét a gyerekekkel közösen, amiből az is kiderül, hogy ki mindenkiből lehet dalszerző?

Közreműködik:
Szeder-Szabó Krisztina – ének, gitár,
Csorba Lóci – ének, gitár

Az előadást egyaránt ajánljuk alsó és felső tagozatos diákoknak (1-8. évfolyamú korosztály)
Belépőjegy: 500 Ft/fő
Kérjük, előzetesen jelezzék részvételi igényüket e-mail-ben a gacsaly.ildiko@ekmk.eu vagy a 06 20 779 0383 telefonszámon.

A programot a NKA Zeneművészeti Kollégiuma támogatja.

 
  Amennyiben szeretnéd adminisztrálni ezt a tételt kattints ide.

 

Szólj hozzá!


 Radics Béla 80 – emlékkoncert

Radics Béla 80 – emlékkoncert

Február 7-én koncertre várják a rock- és gitárzenék kedvelőit Kós Károly Művelődési Ház és Könyvtár színpadára. Itt rendezik meg a Radics...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

A világ legdrágább gitárja turnéra indul – de senki sem fogja megszólaltatni

2026-tól nemzetközi turnéra indul a világ eddigi legdrágábban eladott hangszere: Kurt Cobain legendás Martin D-18E gitárja, amelyen a Nirvana frontembere az MTV Unplugged ikonikus felvételén játszott. A híres koncertet New Yorkban vették fel 1993-ban, egy évvel később pedig hanghordozón is eljutott a rajongókhoz.

Brian Hugh Warner, azaz Marilyn Manson kilenc év után visszatér Budapestre

A botrányokra és ikonikus vizuális világra épülő előadó legutóbb 2017-ben adott teltházas koncertet a Budapest Parkban, és akkor még senki sem gondolta, hogy közel egy évtizedig kell várni az újabb találkozásra. Most azonban visszatér: 2026. július 22-én ismét a Park színpadán áll majd.

Sound of 2026: Skye Newman

A BBC Radio 1 idén Skye Newmant választotta a Sound of 2026 győztesének, ami a brit közszolgálati rádiónál az év legígéretesebb új "hangját" jelenti.

35. Művészetek Völgye Kispál és a Borzzal, Gesztivel és Budapest Bárral

Új időpontban, 2026. július 24. és augusztus 2. között, immáron 35. alkalommal rendezik meg a Művészetek Völgyét Kapolcson, Taliándörögdön és Vigántpetenden. A jubileumi év programja már most körvonalazódik: visszatérő legendás helyszínek, ismert nevek és új fellépők rajzolják ki az évfordulós képet.
Új koncertek