Egy cseppnyi karnevál – Neoton Swing Show

2013/03/20  ·   Koncertbeszámoló   ·  Labancz Andrea

Swing, swing, swing… Egy műfaj, ami mostanában reneszánszát éli. Legyen szó örökzöldekről vagy aktuális popslágerek feldolgozásáról, gyakorlatilag észrevétlenül beépült a mindennapjainkba.

Egy cseppnyi karnevál – Neoton Swing Show

Egy cseppnyi karnevál – Neoton Swing Show

Jómagam két kategóriát állítottam fel hallgathatóság tekintetében, van, amihez érdemes volt hozzányúlni, mert talán jobb, mint az eredeti, és sajnos létezik olyan is, ami nekem már nagyon erőltetett. Az utóbbi időben volt szerencsém több olyan rendezvényen is megjelenni, illetve feldolgozásokat meghallgatni, ahol az említett műfaj került előtérbe. Pozitív és negatív tapasztalatokkal is gazdagodtam, ezért ha egy esemény alkalmával meghallom a swing szót, már kicsit óvatosabban vágok neki a zenei élménynek.

Szombat este a Syma Rendezvényközpontban szintén egy ilyen újraértelmezett dalokkal és zenekari háttérrel kombinált koncertre voltam hivatalos, ahol Csepregi Éva, a felejthetetlen Neoton együttes énekesnője adott elegáns koncertet. Egy korábbi beszámoló alkalmával már eldicsekedtem, hogy van szerencsém birtokolni néhány eredeti bakelit lemezt még az „őskorból”, ahol például a Neoton albumai is megtalálhatóak. Személyes kedvencem a „pózoljunk napraforgó előtt” borítóval megáldott, az album címére is utaló (Napraforgó) 1979-es példány, amelyen olyan slágerek találhatóak, mint: Ha szombat este táncol, Forrófejű lány, Hazafelé, vagy az egyik legkedveltebb diszkó sláger a Santa Maria. Ebből talán az is kiderült, hogy már egészen apró gyermekként is imádtam a Neoton dalokat, és a mai napig szívesen hallgatom, ha megszólal a rádióban vagy egy buli alkalmával. Talán ezért is érdekelt annyira, mi lesz, ha a 70-es évek diszkó hangulatát ötvözzük a swing világával. Nagy örömmel jelentem, nem kellett csalódnom!

A színpadkép, a fények, a háttérvetítés és a táncosok is tökéletes egységet alkottak. Nem volt hiányérzetem, és nem is taszított a látvány, vagyis pont annyi volt, amennyit a műsor és a műfaj megkövetel. Csepregi Éva valóságos dívaként lépett a színpadra, és ebből az eleganciából a koncert során egy percig nem engedett. Talán nem haragszik meg, ha úgy fogalmazok, mintha most találta volna meg igazán a helyét. Mondhatni: jó időben, jó helyen, megfelelő csomagolásban. Ha a dalok újraértelmezett változatait nézzük, szerencsére, itt is az igényesség volt a fő szempont. Nem erőszakolták rá feltétlenül a swing alapvető jellemzőit, csupán egy kis vérfrissítést kaptak a szerzemények, amitől igazán élvezhetővé váltak.

Az est folyamán két vendég is helyet kapott a műsorban. Egyikük az Orfeum sztárja, ahol rendszeresen telt házas koncerteket ad. Farkas Gábor Gábrielről van szó, akinek egyedi hangszíne, lenyűgöző előadásmódja és a műfaj iránti elkötelezettsége a helyi közönséget is elvarázsolta. Akár duett, akár egyéni produkció, akár zongorajáték, minden helyzetben a tökéletességre törekszik. Az est másik vendégművésze Hajós-Dévényi Kristóf, aki a The Unbending Trees (a zenekar munkásságának megismerése erősen ajánlott!)énekeseként lehet ismerős, de számos neves művésszel dolgozott már együtt. A két vokalistát mindenképpen kiemelném, már csak azért is, mert egy közös szám erejéig ők is a színpad előterébe kerültek. Név szerint Lukács Andrea és Micheller Myrtill. A zenei aláfestést pedig a Magyar Virtuózok Kamarazenekarnak köszönhettük. Külön köszönet a csodálatos koreográfiáért, amellyel a háttérben munkálkodó táncosok színesítették a műsort!

Aki esetleg nem tudott megjelenni a szombati koncerten, az se keseregjen, hisz a Neoton Swing produkció album formájában is elérhető, így nyugodt otthoni körülmények között is akad lehetőség egy kis nosztalgiázásra.

GALÉRIA ITT!


 

 

Szólj hozzá!


Egy 72 másodperces kozmikus rejtély ihlette a Muse új albumát – sajnos, ide nem hozzák el egyelőre

Egy 72 másodperces kozmikus rejtély ihlette a Muse új...

A The Wow! Signal címmel jelent meg éppen ma (06.26.) a Muse tizedik stúdióalbuma. Matt Bellamy, Chris Wolstenholme és Dominic Howard ezúttal egy...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

Visszatérés a tett helyszínére: duplán ünnepli meg a jubileumát a 45 éves Solaris

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Magyar Örökség Díjjal kitüntetett Solaris ezt a páratlan jubileumot ünnepli majd meg 2026.március 21-én és 22-én a Várkert Bazárban.

Megvan, mit énekel Azahriah és a többi előadó a Bródy Dalok Napján

Alakul a Bródy Dalok Napja setlist-je, mely mintegy 800 szerzeményből válogat az Illéstől, a Fonográfon és az István, a királyon át Bródy szólókarrierjének szerzeményeiig. Generációk, stílusok és ikonikus hangok találkoznak egy különleges koncerten augusztus 9-én, a Sziget Mínusz Egyedik napján.

Az Alphaville örökre fiatal marad – dalsztorik a zenekar nagy slágereiről

Az Alphaville történetében az a legviccesebb, hogy a Forever Young több mint negyven éve született, de még ma is ugyanúgy működik filmekben, sorozatokban, TikTok-videók alatt vagy koncerttermekben. A dal szerzője és énekese, Marian Gold pedig továbbra is viszi magával ezt az örökséget: a zenekar 2026. október 30-án az MVM Dome-ban ad...
Új koncertek