Amadinda Ütőegyüttes


Zenei stílusKlasszikus
Amadinda Ütőegyüttes
Az Amadinda Ütőegyüttes 1984 tavaszán alakult, tagjai a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán végezték tanulmányaikat. Az együttes megalakulásakor két alapvető célkitűzést állított működésének középpontjába. Egyfelől az addig még Magyarországon előadatlan, ugyanakkor addigra már klasszikussá vált ütőhangszeres kompozíciók bemutatását, másfelől pedig a magyar zeneszerzők műveinek hazai és külföldi megismertetését. Az együttes megkülönböztetett fontosságot tulajdonít annak, hogy működése inspirációt nyújtson a magyar és külföldi zeneszerzőknek új darabok megkomponálásához.

Az Amadinda együttes megalakulása óta aktívan együttműködik olyan világszerte ismert művészekkel, mint például Eötvös Péter, Kocsis Zoltán, Schiff András, Ligeti György, Kurtág György, Keller András, John Cage, Bruno Canino, Rosemary Hardy. A velük való együttműködés nagyban hozzájárult ahhoz, hogy mára az Amadindát az egyik legeredetibb ütőhangszeres együttesként tartja számon a világ szakmai közvéleménye.

A kortárs művek előadása mellett az együttes rendkívüli fontosságot tulajdonít annak, hogy a tradicionális kultúrák ütőhangszeres vonatkozásait megismerje, és a kortárs alkotásokkal fellelhető kapcsolatait felkutassa. A repertoár alakításában lényeges szerephez jut az együttes tagjainak zeneszerzői tevékenysége, és koncertjeiken gyakran hallhatóak korábbi zenetörténeti korszakok darabjainak ütőhangszeres átiratai is. Az Amadinda különös hangsúlyt fektet a zenei ismeretterjesztésre, ezért fiatalok számára rendezett koncertsorozatok keretében vállalkozott a XX. századi zene széleskörű megismertetésére.

Tevékenysége elismeréseképpen az együttes több alkalommal kapta meg magyar szezők műveinek kiemelkedő előadásáért a Magyar Zeneművészek Szövetsége által adományozott díjat. 1988-ban Liszt-díjat, 2004-ben Kossuth-díjat, 2008-ban Bartók-Pásztory díjat kapott. 1997. január 21-én a Magyar Kultúra Napja alkalmából Göncz Árpád köztársasági elnök a Magyar Köztársasági Érdemrend Tisztikeresztjét adományozta az Amadinda Ütőegyüttes tagjainak.

Az együttes tagjai:
Bojtos Károly (ütőhangszerek)
Holló Aurél (ütőhangszerek)
Rácz Zoltán (ütőhangszerek/karmester)
Váczi Zoltán (ütőhangszerek)

  Amennyiben szeretnéd adminisztrálni ezt a tételt kattints ide.
 

Szólj hozzá!


Damon Albarn a nagyon is valós barátaival komoly tesztnek vetette alá a Müpát – és a közönséget

Damon Albarn a nagyon is valós barátaival komoly...

Mer'hogy vannak neki képzelt haverjai is, Gorillaznak hívják a formációt, de most valami egészen más arcát mutatta meg a budapesti közönségnek...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Az elektronikus zene Metallica-ja 16 év kihagyás után érkezik Budapestre

Kevés zenekar tudta olyan intenzitással átformálni az elektronikus zene élő előadásának élményét, mint az ausztrál gyökerű Pendulum. A formáció hosszú kihagyás után visszatér Budapestre: 2025. október 17. nem csak a rajongóknak, de az élő elektronikus zene szerelmeseinek is kötelező dátum.

10 dolog, amit a Metallica-koncerttel kapcsolatban tudunk

Na, csak kibökték végre :) Mondjuk, pont ez a zenekar, amelyiknek semmiféle külön hergelésire nincs szüksége, akkora a rajongótábora világszerte, így Magyarországon is, hogy a suttogó propaganda elindítása max. kis izgalmat vitt az életünkbe, a jegyek így is, úgy is el fognak fogyni.

Egy hét múlva Budapesten a Guns N’ Roses – giga show-val készül a zenekar

Hét nap múlva ismét berobog a Nightrain a Puskás Arénába, hogy július 15-én egy több mint háromórás show-val töltsék meg a stadiont. Előttük a közönséget nem kisebb név, mint a Public Enemy melegíti majd be.

Duplázik a Fülesbagoly a Kobuciban

A Fülesbagoly nem egy zenekar, hanem egy tehetségkutató-sorozat, amely július 13-án a Kobuci Kertben két eseményt is tető alá hoz: napközben a Fülesbagoly Trip 10 legjobb zenekara, este pedig a Fülesbagoly Beat 10 legkiemelkedőbb hiphop előadója méri össze tudását a két, ingyenesen látogatható döntőben.
Új koncertek