Corpus Harsona Quartet


Zenei stílusKlasszikus
Corpus Harsona Quartet

A Corpus Harsonakvartett 2001-ben alakult a Liszt Ferenc Zenemuvészeti Egyetem fiatal növendékeiből.

Tagjai: Sütő András, Pálinkás Péter, Káip Róbert és Nagy Viktor Dániel.

Kezdeti céljuk a rézfúvós kamarazene iránti rajongásukból adódóan a harsona kvartett irodalom megismerése és megismertetése a szakmán belül és kívül egyaránt.

A kvartett tagjai nem csak kamarazenészként, hanem szólistaként is elismertek. Nívós országos versenyek győztesei, illetve díjazottjai. Mégis fáradtságot nem ismerve vetették bele magukat a tökéletes együttjáték és hangzás kialakításába, melynek alapfeltétele a kitartó próba, a versenyekre való felkészülés, az azokon való részvétel, s nem kevésbé a koncert- és kurzuslehetőségek teljes körű kiaknázása.

Fennállásuk alatt számtalan felkérésnek tettek eleget a Vigadó nagytermében, a Magyar Rádió Márványtermében, Bartók Béla Nemzeti Hangversenyteremben, Liszt Ferenc Zeneakadémián, hazai és nemzetközi fesztiválokon. A Magyar Rádióban valamint a Mittel Deutsche Rundfunk-ban az együttesnek lehetősége nyílt felvételeket készítenie, amelyeket ezek a rádióadók a mai napig műsorukra tűzik.

2001 őszén az együttes benevezett az első nemzetközi versenyére, a 7. Passau-i Rézfúvós Kamaraversenyre, ahol különdíjasok lettek.

Ezután másfél évnyi "műhelymunka" következett. Még ebben az évben részt vettek Armin Bachmann mesterkurzusán.
Ezt követte 2002 és 2003 nyarán Edgar Manyak kurzusa a Szekszárdi Nemzetközi Rézfúvós Napokon.
2003 márciusában, a franciaországi Illzach városában, egy nemzetközi kamaraversenyen bekerültek a döntőbe a legjobb nyolc együttes közé, valamint megkapták a legjobb rézfúvós elismerést.
Lelkesedésük továbbra sem hagyott fel, olyannyira,hogy 2003 augusztusában, Finnországban,a Nemzetközi Harsonaszövetség /ITA/ által megrendezett Harsonakvartett Versenyen első helyezést értek el, szeptemberben pedig az 5. Philip Jones Nemzetközi kamaraverseny első díját vehették át Guebwillerben, Franciaországban.

2004-ben Münchenben a 4. Jan Koetsier Harsonakvartett versenyen 1. helyezést értek el.

Miután az együttes nemzetközileg is ismertté vált, sorra kapták a koncertmeghívásokat a világ minden tájára.

A 2004 nyarán a Budapesten megrendezett Nemzetközi Tuba és Eufónium Konferencián nagysikerű koncertet adtak Stephen Mead
világhírű eufónium művésszel a Zeneakadémia Nagyteremben.

2005-ben három rangos nemzetközi fesztiválon adtak nagysikerű koncertet, a szlovákiai Zilinában, az Egyesült Államok-beli New Orleans-ban, majd a svájci Jura fesztiválon, majd a Rath cégnek köszönhetően az együttesnek lehetosége nyílt 2005-ben Manchesterben, Huddersfildben és Glasgowban mesterkurzust és koncertet adniuk.

2006-ban meghívást kaptak többek között a Zsombolyai Blues Fesztiválra(RO), és a Budapesti Sziget Fesztiválra.

Sorozatos győzelmeiknek köszönhetően elnyerték az angliai Michael Rath hangszerkészítő cég támogatását, amelynek eredményeképpen 2005 őszétől új mesterhangszereken játszhatnak.

Fő feladatuknak a kortárs magyar zeneszerzők műveinek, valamint a populárisabb zene bemutatását érzik Magyarországon és külföldön egyaránt. Repertoárjukban
a reneszánsz zenétől a kortárs zenéig szinte minden megtalálható. Otthonosan mozognak mind a komolyzene, mind a jazz világában.

  Amennyiben szeretnéd adminisztrálni ezt a tételt kattints ide.
 

Szólj hozzá!


A Bujtor István Filmfesztivál is elköltözik

A Bujtor István Filmfesztivál is elköltözik

A héten ez már a második költözködős-fesztiválos hírünk, a másik a cikk végén. Másfél évtized után Balatonszemesről Keszthelyre teszi át...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Loreena McKennitt ismét elhozza Budapestre a kelta zene varázslatos világát

A többszörösen díjazott kanadai énekesnő és dalszerző – 2004-ben megkapta a Kanada Rendjét, és 2013-ban Franciaország Nemzeti Művészetek és Levéltárak Lovagja lett – 2024-ben 24 állomásos tavaszi európai turnéja keretén belül Budapestre is ellátogat, március 24-én érkezik az MVM Dome-ba.

Koncz Zsuzsa az Arénában: Jelbeszéd 2.0

Az énekesnő tizennegyedszer lép a Sportaréna színpadára, legutóbb tavaly adott ott koncertet – április 13-án a közelmúltban készült Koncz Zsuzsa-albumok, így a Tündérország, a Vadvilág és a Szabadnak születtél dalai csendülnek fel a Jelbeszéd 2.0 elnevezésű koncert égisze alatt.

Az Oasis debütáló lemezét hozza el Liam Gallagher a Szigetre

Újabb fellépőket jelentett be a Sziget. A most közzétett majd' 50 előadó között szerepel Liam Gallagher, generációjának egyik legsokszínűbb és legsikeresebb előadója, az idénre új albumot is ígérő Halsey, a 8 Grammy-t birtokló Skrillex, a 21. század egyik legkiemelkedőbb pop’n’soul énekesnője, Janelle Monáe, az idei Brit...

Kalóztól kongáig: öt jó koncert a közelgő Budapest Ritmo fesztiválon

A Bartók Tavasz Nemzetközi Művészeti Hetek keretében megvalósuló Budapest Ritmo idén is igazi zene csemegékkel szolgál. A már bemutatott fellépőkön kívül – link a cikk végén – további ajánlatokat teszünk régi/új izgalmas előadók felfedezésére.
Új koncertek