Csáki András


Zenei stílusKlasszikus
Csáki András

Csáki András 1981-ben született Budapesten. 11 évesen kezdett el gitározni a Ferencvárosi Ádám Jenő Zeneiskolában, Kozma Lászlónál. 1996-tól a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és Gimnáziumban Szilvágyi Sándor növendéke volt. Két évet Győrben, Roth Edénél tanult, majd tanulmányait 2002-től a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen folytatta Eötvös Józsefnél. 2007-ben kitüntetéssel diplomázott, és a Zeneakadémia Doktori Iskolájának állami ösztöndíjas (DLA) hallgatója lett. 2012-ben felvették a University of South California posztgraduális képzésére, így a 2012/2013-as tanévben az Egyesült Államokban, Scott Tennantnál, Pepe Romeronál és William Kanengisernél folytatja gitártanulmányait.

2005-től a Bartók Konzervatórium, 2009-től pedig a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem gitár tanszakának tanára. 2005-ben tartotta első mesterkurzusát az Egyesült Államokban (Dallasban). Azóta tanított már – az Egyesült Államokon kívül – Angliában, Franciaországban, Észtországban, Görögországban, Németországban és Romániában is.

Zeneakadémistaként két alkalommal volt köztársasági ösztöndíjas, és háromszor nyerte el a Fischer Annie ösztöndíjat. 2009-ben megkapta a Duna Televízió „Magyar Csillagok” díját, valamint a Prima Primissima Alapítvány Junior Prima zeneművészeti díját. 2010-ben Márciusi Ifjak Díjjal tüntették ki, 2012-ben pedig elnyerte az USC Thornton School of Music (USA) zenei ösztöndíját.

1995-től aktív résztvevője a hazai és nemzetközi mesterkurzusoknak. Többek között részt vett Odair Assad, Manuel Barrueco, Leo Brouwer, Abel Carlevaro, Costas Cotsiolis, Aniello Desiderio, Zoran Dukic, Margarita Escarpa, William Kanengiser, Roland Dyens, Pablo Marquez, Paul O'Dette, Thomas Müller-Pering, Judicaël Perroy, Angel Romero, Pepe Romero, David Russell, Scott Tennant, Kováts Barna és Vásáry Tamás mesterkurzusán.

A fiatal gitárművész egészen kivételes sikersorozattal büszkélkedhet: tizenegyszer nyerte el az első díjat a világ legrangosabb nemzetközi zenei versenyein, úgy mint a „Dr. Luis Sigall” (Chile), a „Michele Pattaluga” (Olaszország), a „Nikita Koshkin” (Calcutta), a „Julián Arcas” (Spanyolország), valamint a Tokiói Nemzetközi Gitárversenyen.

  Amennyiben szeretnéd adminisztrálni ezt a tételt kattints ide.
 

Szólj hozzá!


Nem az a tipikus sztár, de milliók rajonganak érte –  és most Magyarországra jön

Nem az a tipikus sztár, de milliók rajonganak érte...

Donny Benét, az ausztrál synth-funk zenész kopaszodó fejével, hódító bajuszával és fehér zakójával 2011 óta tartja lázban a világot...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Koncz Zsuzsa az Arénában: Jelbeszéd 2.0

Az énekesnő tizennegyedszer lép a Sportaréna színpadára, legutóbb tavaly adott ott koncertet – április 13-án a közelmúltban készült Koncz Zsuzsa-albumok, így a Tündérország, a Vadvilág és a Szabadnak születtél dalai csendülnek fel a Jelbeszéd 2.0 elnevezésű koncert égisze alatt.

Először koncertezik Magyarországon a Take That

Európai turnéjuk alkalmával a This Life című, novemberben megjelenő vadiúj albumukat a magyar közönségnek is bemutatják. A jelenleg trió felállásban tevékenykedő együttes – Anglia egyik legnépszerűbb fiúcsapata – több mint harmincéves pályafutása során először jön hozzánk, 2024. július 3-án friss lendülettel veszik be...

EGYÜTT A ROCK&ROLL-ért – 3 napos fesztivál koncertekkel Budapest szívében

A Rocky Monday Közhasznú Egyesület 2024. április 26-28. között, a VI. ker. Dessewffy utca 39 előtti szakaszon immáron negyedik alkalommal szervezi meg az "EGYÜTT A ROCK & ROLL-ért" elnevezésű zenés fesztiválját.

Amikor mindenki szerző a zenekarban – idén is izgalmas témákkal jön a Dalszerző Expo

Idén hetedik alkalommal szervezi meg az Artisjus a DEX Songwriting Expót. A rendezvényt 2018-ban indította el a szerzői egyesület azzal a céllal, hogy hiánypótló kezdeményezésként támogassa az információmegosztást és kapcsolatépítést a dalszerzői közösségen belül, valamint lehetőséget teremtsen a szakmai fejlődésre.
Új koncertek