Csáki András


Zenei stílusKlasszikus
Csáki András

Csáki András 1981-ben született Budapesten. 11 évesen kezdett el gitározni a Ferencvárosi Ádám Jenő Zeneiskolában, Kozma Lászlónál. 1996-tól a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és Gimnáziumban Szilvágyi Sándor növendéke volt. Két évet Győrben, Roth Edénél tanult, majd tanulmányait 2002-től a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen folytatta Eötvös Józsefnél. 2007-ben kitüntetéssel diplomázott, és a Zeneakadémia Doktori Iskolájának állami ösztöndíjas (DLA) hallgatója lett. 2012-ben felvették a University of South California posztgraduális képzésére, így a 2012/2013-as tanévben az Egyesült Államokban, Scott Tennantnál, Pepe Romeronál és William Kanengisernél folytatja gitártanulmányait.

2005-től a Bartók Konzervatórium, 2009-től pedig a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem gitár tanszakának tanára. 2005-ben tartotta első mesterkurzusát az Egyesült Államokban (Dallasban). Azóta tanított már – az Egyesült Államokon kívül – Angliában, Franciaországban, Észtországban, Görögországban, Németországban és Romániában is.

Zeneakadémistaként két alkalommal volt köztársasági ösztöndíjas, és háromszor nyerte el a Fischer Annie ösztöndíjat. 2009-ben megkapta a Duna Televízió „Magyar Csillagok” díját, valamint a Prima Primissima Alapítvány Junior Prima zeneművészeti díját. 2010-ben Márciusi Ifjak Díjjal tüntették ki, 2012-ben pedig elnyerte az USC Thornton School of Music (USA) zenei ösztöndíját.

1995-től aktív résztvevője a hazai és nemzetközi mesterkurzusoknak. Többek között részt vett Odair Assad, Manuel Barrueco, Leo Brouwer, Abel Carlevaro, Costas Cotsiolis, Aniello Desiderio, Zoran Dukic, Margarita Escarpa, William Kanengiser, Roland Dyens, Pablo Marquez, Paul O'Dette, Thomas Müller-Pering, Judicaël Perroy, Angel Romero, Pepe Romero, David Russell, Scott Tennant, Kováts Barna és Vásáry Tamás mesterkurzusán.

A fiatal gitárművész egészen kivételes sikersorozattal büszkélkedhet: tizenegyszer nyerte el az első díjat a világ legrangosabb nemzetközi zenei versenyein, úgy mint a „Dr. Luis Sigall” (Chile), a „Michele Pattaluga” (Olaszország), a „Nikita Koshkin” (Calcutta), a „Julián Arcas” (Spanyolország), valamint a Tokiói Nemzetközi Gitárversenyen.

  Amennyiben szeretnéd adminisztrálni ezt a tételt kattints ide.
 

Szólj hozzá!


27 év után otthagyja a Pearl Jam-et Matt Cameron dobos

27 év után otthagyja a Pearl Jam-et Matt Cameron dobos

Mi mondtuk már, hogy a dobosoknak valami egészen turbulens éve van... (linkek a cikk végén). Ami a mostani hírt illeti: a 62 éves Cameron (a...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Az elektronikus zene Metallica-ja 16 év kihagyás után érkezik Budapestre

Kevés zenekar tudta olyan intenzitással átformálni az elektronikus zene élő előadásának élményét, mint az ausztrál gyökerű Pendulum. A formáció hosszú kihagyás után visszatér Budapestre: 2025. október 17. nem csak a rajongóknak, de az élő elektronikus zene szerelmeseinek is kötelező dátum.

10 dolog, amit a Metallica-koncerttel kapcsolatban tudunk

Na, csak kibökték végre :) Mondjuk, pont ez a zenekar, amelyiknek semmiféle külön hergelésire nincs szüksége, akkora a rajongótábora világszerte, így Magyarországon is, hogy a suttogó propaganda elindítása max. kis izgalmat vitt az életünkbe, a jegyek így is, úgy is el fognak fogyni.

A Black Sabbath búcsúkoncertje egyszerre volt koronázás és könnyes búcsú

2025. július 5-én Birminghamben, a Villa Park stadionban tartotta meg utolsó koncertjét a heavy metal alapkövét lerakó (mit lerakó: bebetonozó...) Black Sabbath. A „Back to the Beginning” címet viselő esemény méltó zárása volt a banda több mint öt évtizedes pályafutásának: nemcsak Ozzy Osbourne, Tony Iommi, Geezer Butler és a...

Hol van már az ezüst Madonna... Itt!

2025. július 25-én lát napvilágot Madonna (66) következő albuma, a Veronica Electronica. Az anyag eredetileg az 1998-as Ray of Light remixlemezének készült, de a Ray of Light globális sikere – 16 millió eladott példány és négy Grammy-díj – miatt a projekt háttérbe szorult.
Új koncertek