Góbé zenekar


Zenei stílusNépzene

Közelgő Góbé zenekar koncertek

Táncház a Góbé együttessel

Táncház a Góbé együttessel

Budapesti Vonósok June 15. (20:30)
Góbé zenekar

Góbé zenekar, népies legények - komoly zenészek

Képzettségük és elkötelezettségük lehetővé teszi úgy a forráshű népzene, mint a bartóki feldolgozások magas szintű megszólaltatását.


2007 őszén jött létre, Budapesten, a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola négy tanulójából. Egy népies ihletésű zenedarab megkomponálásával, majd előadásával mutatkoztak be a nagyközönségnek. A Transylvanian suite, aztóta már többször nagy sikert aratott. Az erre a produkcióra összehívott csapat később együtt maradt és zenekarrá alakult.Már rögtön az első hónapokban bemutatkozhatott a Duna TV-ben; döntős lett az országos Fonó Ki-Látó tehetségkutató versenyen; a III. Bornépek Dalai Népzenei Versenyen pedig elnyerte a Szentendrei Szabadtéri Múzeum különdíját. 
A Közgáz Néptáncegyüttes senior csoportjának utánpótlás-zenekarát képezik.
2008 februárja óta rendszeresen föllép a Művészetek Palotája "Hangulatkoncert" sorozatában.
A zenekar tagjai komoly képzettséggel bírnak a klasszikus zene terén, és elkötelezettséget éreznek a hagyományos népzene minél hűbb elsajátítása és megszólaltatása ügyében. 

Kiss B. Ádám - hegedű, brácsa, doromb
Zenei tanulmányait szülőföldjén, Erdélyben kezdte, Kolozsváron; a budapesti Szent István Király Zeneművészeti Szakközépiskolában folytatta 2002-től, majd a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolában végzett hegedű szakon. 2007-től a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem zenetudományi szakának hallgatója. Párhuzamosan népi hegedűt is tanul Jánosi Andrásnál. 
Vizeli Máté - kontra, gitár, hegedű, gardon
A Nagykanizsai tanulmányait követően a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola hegedű szakán végzett, mellette négy évig zeneszerzést tanult; jelenleg a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem hegedű szakos hallgatója.
Egervári Mátyás - cimbalom, duda, gajde, furulyák, tekerő, dob
A Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és Gimnázium cimbalom szakán végzett, jelenleg a Liszt Ferenc Zeneművészeti Tanárképző Intézet cimbalom szakának hallgatója, illetve felvételizik népzenei cimbalom és fúvós szakra. Nemzetközi cimbalomversenyen negyedik, több országoson pedig első helyezést ért el. 
Takács Dániel - nagybőgő, gardon
Öt év trombita-, hat év vadászkürttanulmány után jelenleg a csepeli Egressy Béni Zeneművészeti Szakközépiskolában tanul nagybőgőt. A Nagykanizsai Strém Kálmán Ifjúsági vonószenekar bőgőse.

 

 

  Amennyiben szeretnéd adminisztrálni ezt a tételt kattints ide.
 

Szólj hozzá!


Nem az a tipikus sztár, de milliók rajonganak érte –  és most Magyarországra jön

Nem az a tipikus sztár, de milliók rajonganak érte...

Donny Benét, az ausztrál synth-funk zenész kopaszodó fejével, hódító bajuszával és fehér zakójával 2011 óta tartja lázban a világot...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Koncz Zsuzsa az Arénában: Jelbeszéd 2.0

Az énekesnő tizennegyedszer lép a Sportaréna színpadára, legutóbb tavaly adott ott koncertet – április 13-án a közelmúltban készült Koncz Zsuzsa-albumok, így a Tündérország, a Vadvilág és a Szabadnak születtél dalai csendülnek fel a Jelbeszéd 2.0 elnevezésű koncert égisze alatt.

Először koncertezik Magyarországon a Take That

Európai turnéjuk alkalmával a This Life című, novemberben megjelenő vadiúj albumukat a magyar közönségnek is bemutatják. A jelenleg trió felállásban tevékenykedő együttes – Anglia egyik legnépszerűbb fiúcsapata – több mint harmincéves pályafutása során először jön hozzánk, 2024. július 3-án friss lendülettel veszik be...

EGYÜTT A ROCK&ROLL-ért – 3 napos fesztivál koncertekkel Budapest szívében

A Rocky Monday Közhasznú Egyesület 2024. április 26-28. között, a VI. ker. Dessewffy utca 39 előtti szakaszon immáron negyedik alkalommal szervezi meg az "EGYÜTT A ROCK & ROLL-ért" elnevezésű zenés fesztiválját.

Amikor mindenki szerző a zenekarban – idén is izgalmas témákkal jön a Dalszerző Expo

Idén hetedik alkalommal szervezi meg az Artisjus a DEX Songwriting Expót. A rendezvényt 2018-ban indította el a szerzői egyesület azzal a céllal, hogy hiánypótló kezdeményezésként támogassa az információmegosztást és kapcsolatépítést a dalszerzői közösségen belül, valamint lehetőséget teremtsen a szakmai fejlődésre.
Új koncertek