Mali Emese


Zenei stílusKlasszikus
Mali Emese

Mali Emese zongoraművész 2004-ben diplomázott a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen, Schweitzer Katalin, Nádor György, Réti Balázs és Gulyás Márta növendékeként. Zeneakadémiai tanulmányaival párhuzamosan vendéghallgató volt a salzburgi Mozarteumban is, Rohmann Imre osztályában. 2011-ben a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen megszerezte a DLA fokozatot.
Részt vett Rados Ferenc, Sebők György, Dimitri Baskirov, Schiff András és Jan Wijn mesterkurzusain. Számos verseny díjazottja, többek között a 2000-ben Budapesten megrendezett Földes Andor verseny első helyezettje, a 2002-es salzburgi Nemzetközi Mozart-verseny különdíjasa, és a 2004-es Los Angeles-i Liszt Ferenc Nemzetközi Zongoraverseny 2. díjasa. Háromszor is elnyerte a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériumának Fischer Annie Előadóművészeti Ösztöndíját, 2010-ben pedig a KLASSZ Zenei Iroda támogatottja.

Szólistaként Magyarország jelentős zenei fesztiváljain és külföldön egyaránt gyakran lép fel. Két ízben koncertezett az Egyesült Államokban, Los Angelesben és San Franciscoban. A San Francisco Konzervatóriumban mesterkurzust is tartott. Zongoraversenyek szólistájaként a Győri Filharmonikus Zenekar, a Duna Szimfonikus Zenekar és a MÁV Szimfonikus Zenekar hangversenyein szerepelt.

Szívesen és gyakran játszik kamarazenét a magyar zenei élet élvonalába tartozó művészekkel. Seres Dóra fuvolaművésszel 2003-ban a grazi Schubert és a modern zene elnevezésű nemzetközi kamarazenei versenyen második díjat nyertek, együtt felléptek már a bostoni Isabella Stuart Gardner múzeumban, Mauritiuson és Párizsban, 2004-ben pedig Flautissimo címmel megjelent közös CD-felvételük a Hungaroton lemezkiadónál. Állandó kamarapartnere Rohmann Ditta csellóművész, akivel 2003-ban Triesztben a Premio Trio di Trieste Nemzetközi Kamarazenei versenyen két különdíjat nyertek, azóta pedig a magyarországi zenei élet rendszeres résztvevői.

Emese rendszeresen dolgozik együtt Keller Andrással és a Concerto Budapest szimfonikus zenekarral, valamint Rácz Zoltánnal és az UMZE kamaraegyüttessel is. Nevéhez fűződik kortárs magyar művek bemutatása is, így Kuti Sándor, Budai Pál, Kelen Hugó, Tihanyi László, Király László, Bella Máté szerzeményei.

2009 óta a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanára, valamint visszatérő zongoristája a sioni Varga Tibor Nyári Akadémia és az angliai International Musicians' Seminar Prussia Cove mesterkurzusainak.
Legújabb lemeze a müncheni Solo Musica kiadó gondozásában jelent meg KornGOLDmark címmel, Korcsolán Orsolya hegedűművésszel.

  Amennyiben szeretnéd adminisztrálni ezt a tételt kattints ide.
 

Szólj hozzá!


Véget érnek a hosszú séták a sötétben: arrébb tolják a szervezők a Bánkitó Fesztivált

Véget érnek a hosszú séták a sötétben: arrébb...

Nagy a mozgás: nemrég számoltunk be, hogy a Szeláví és a Bujtor fesztivál is helyet változtat (link a cikk alján), most azt a hírt kaptuk, hogy a...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Koncz Zsuzsa az Arénában: Jelbeszéd 2.0

Az énekesnő tizennegyedszer lép a Sportaréna színpadára, legutóbb tavaly adott ott koncertet – április 13-án a közelmúltban készült Koncz Zsuzsa-albumok, így a Tündérország, a Vadvilág és a Szabadnak születtél dalai csendülnek fel a Jelbeszéd 2.0 elnevezésű koncert égisze alatt.

Slash visszatér!

Myles Kennedy & The Conspirators társaságában 2024. április 19-én lép fel az MVM Dome-ban.

artist2watch: egymillió fontos bankjegy független zenészeknek

Független hazai előadók részére indít komplex támogatási programot a WMMD. A zenei disztribútor idén összesen 6 előadónak segít az előrejutásban – a közel egymillió forint értékű támogatás többek között klipkészítésre, fotózásra és marketingkommunikációs célokra fordítható.

Akik a hátukon viszik a zenét – könyv jelent meg a rockkoncertek roadjairól

Roadlegendák, legendás roadok címmel könyv jelent meg a hazai pop-rock színtér jól ismert technikusairól, azaz a roadokról. A kiadványt szombaton mutatták be a Rockmúzeumban.
Új koncertek