Monarchia Szimfonikus Zenekar


Zenei stílusKlasszikus
Monarchia Szimfonikus Zenekar

A Monarchia Szimfonikus Zenekar (továbbiakban MSZZ) a Monarchia Zeneművészeti Egyesület keretében alakult 2000.-ben.

Az addig szervezetlen formában működő zenekar, amelynek tagjai az ország legjobb szimfonikus zenekarainak ( ÁHZ, Opera, Rádiózenekar ) muzsikusaiból állnak, a megszaporodott feladatok szervezett formában történő megnyilvánulásának érdekében jött létre.

A hazai zenei életben játszott szerepe mellett, sok külföldi fellépésnek tesz eleget, s ezen rövid idő alatt Európa számos városában ismerhették meg a zenekar művészi színvonalát.

A repertoárt tekintve a klasszikus művektől, a színpadi műveken keresztül, a modern műfajok ( pl. musical ) megszólaltatásában egyaránt magas színvonalon működik.

Az együttes tagjai már régóta, akár egyetemi évektől számítottan, szoros munkakapcsolatban működnek, ennek is köszönhető, hogy a zenekar a több évtizedes együttműködésen alapuló, összecsiszolt, zenekari hangzásmód tapasztalt képviselője.

Az MSZZ erénye továbbá, hogy fiatal rendkívül energikus muzsikusokból áll, amely a korunkban elvárható dinamikus hangzásvilágnak maradéktalanul megfelel.

Az MSZZ számos külföldi és hazai karmesterrel dolgozik együtt, akiknek szaktudása, ízlés világa, valamint a zenekar tagjaival való harmonikus kapcsolata nagyban hozzájárul, az együttes a világ bármely pontján megnyilvánuló versenyképes elismertségéhez.

Az egyesületi formában működő zenekar tagjaiból formálódó kamaraegyüttesek ( Monarchia vonós kamarazenekar, vonósnégyes és a világhírű Liszt díjas Budapest Rézfúvós Kvintett ) jelentősen színesítik a repertoárt, ezért a kis falusi templomok, művelődési házaktól kezdve, a színházakon, operaházakon keresztül, a több ezer embert befogadó multifunkciós termek, arénák, kongresszusi központokig minden fajta igényt feltételező követelményeknek eleget tud tenni. Ebből következendően a MSZZ repertoárja igen színes skálán mozog, a klasszikus szimfonikus zenétől kezdve az operán át, operett, musicalig, minden stílusban otthonosan mozog. A zenekar hangsúlyozott figyelmet fordít a kortárs zeneszerzők műveinek megszólaltatására is.

  Amennyiben szeretnéd adminisztrálni ezt a tételt kattints ide.
 

Szólj hozzá!


A Bujtor István Filmfesztivál is elköltözik

A Bujtor István Filmfesztivál is elköltözik

A héten ez már a második költözködős-fesztiválos hírünk, a másik a cikk végén. Másfél évtized után Balatonszemesről Keszthelyre teszi át...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Loreena McKennitt ismét elhozza Budapestre a kelta zene varázslatos világát

A többszörösen díjazott kanadai énekesnő és dalszerző – 2004-ben megkapta a Kanada Rendjét, és 2013-ban Franciaország Nemzeti Művészetek és Levéltárak Lovagja lett – 2024-ben 24 állomásos tavaszi európai turnéja keretén belül Budapestre is ellátogat, március 24-én érkezik az MVM Dome-ba.

Koncz Zsuzsa az Arénában: Jelbeszéd 2.0

Az énekesnő tizennegyedszer lép a Sportaréna színpadára, legutóbb tavaly adott ott koncertet – április 13-án a közelmúltban készült Koncz Zsuzsa-albumok, így a Tündérország, a Vadvilág és a Szabadnak születtél dalai csendülnek fel a Jelbeszéd 2.0 elnevezésű koncert égisze alatt.

Az Oasis debütáló lemezét hozza el Liam Gallagher a Szigetre

Újabb fellépőket jelentett be a Sziget. A most közzétett majd' 50 előadó között szerepel Liam Gallagher, generációjának egyik legsokszínűbb és legsikeresebb előadója, az idénre új albumot is ígérő Halsey, a 8 Grammy-t birtokló Skrillex, a 21. század egyik legkiemelkedőbb pop’n’soul énekesnője, Janelle Monáe, az idei Brit...

Kalóztól kongáig: öt jó koncert a közelgő Budapest Ritmo fesztiválon

A Bartók Tavasz Nemzetközi Művészeti Hetek keretében megvalósuló Budapest Ritmo idén is igazi zene csemegékkel szolgál. A már bemutatott fellépőkön kívül – link a cikk végén – további ajánlatokat teszünk régi/új izgalmas előadók felfedezésére.
Új koncertek